Новини компанії

Квітень 25, 2024

Суспільне Мовлення й Міністерство освіти і науки домовились про співпрацю

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий та голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький підписали меморандум про співпрацю МОН із Суспільним щодо поширення контенту мовника серед закладів освіти. На заході також були присутні Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки, і генеральний директор директорату шкільної освіти Ігор Хворостяний.

Читайте також: Суспільне запрошує журналістів до участі в розробці професійного стандарту

«Серед наших пріоритетів цього року — напрацьовувати освітню концепцію мовлення. У нас уже є концепція дитячого та підліткового мовлення, є концепція мовлення з тематики національних меншин. Активно розвивається діджитал-напрям дитячого мовлення, який очолює Юлія Дичук. На ютуб-каналі "Бробакс" є контент як для дошкільної аудиторії, так і підлітків. Анімаційні серіали, пізнавальні експлейнери, аудіоказки. Науково-розважальне шоу для підліткової аудиторії ”Колайдер” отримує дуже схвальні відгуки», — зазначив Чернотицький

Окрім цього, він акцентував і на проєктах з інформаційної гігієни та протидії російській пропаганді.

«На початку року на платформах Суспільного вийшов 6-серійний цикл “Велика російська брехня”, який розвінчує російські наративи у сферах мистецтва, кіно, медіа, історії, літератури та спорту. Набирає переглядів на ютубі й документальна стрічка “Русифікація в стилі поп” про те, як російський музичний ринок витісняв українську музику з ефірів. Стрічка про культурну дипломатію легендарного колективу Олександра Кошиця “Щедрик проти “русского міра” вже набрав понад 1 мільйон переглядів. А проєкти історичного напряму за сценаріями Олександра Зінченка “Колапс”, “Голодомор. Літописці” є свого роду унікальними продуктами», — додав він.

Також, за словами Миколи Чернотицького, Суспільне готове адаптовувати відео- та аудіоконтент під конкретні потреби школярів (як для шкільної, так і позашкільної освіти) — щоб інформація була максимально доступною та корисною.

Одним із фокусів уваги міністерства, який потребує медійної підтримки, за словами Оксена Лісового, є збереження національної ідентичності українських дітей, які нині перебувають за кордоном.

«Все, що стосується формування національної ідентичності — дуже важливо. Окремий фокус уваги на українських дітей за кордоном. Ми хочемо зберегти їхній зв’язок з Україною. І часом короткий фільм на ютубі може зіграти в цьому більшу роль, аніж тривалий цикл занять. Це також важливий напрям роботи Міжнародної української школи, яку ми зараз перезавантажуємо. І завдання тут стоїть не лише працювати з українськими дітьми, які виїхали внаслідок війни, а й взаємодіяти з діаспорою. І для цього також потрібен відповідний контент», — зазначив міністр.

За його словами, дітям потрібен контент, який буде допоміжним, щоб у них самостійно з’являлась відповідь на питання «для чого?». 

«Діти повинні знаходити джерела, і цим джерелом може бути вчитель, який повинен розуміти, як відповісти на це запитання, як його правильно сформулювати. Тут у пригоді може стати різноманітний контент, що стосується як історичних подій, так і загалом соціально-політичного контексту. Тому ми з великою вдячністю розпочинаємо це партнерство», — наголосив Оксен Лісовий.

Своєю чергою Микола Чернотицький зауважив, що Суспільне є членом Європейської мовної спілки й активно взаємодіє з європейськими мовниками, обмінюючись контентом. Тож цю опцію при партнерстві з МОН також можна розглядати.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Олег Переверзєв