Квітень 04, 2024
Микола Чернотицький: Виклики тільки збільшуються
На цьогорічному Міжнародному форумі «Креативна Україна» під час модуля «Культура та медіа» йшлося, зокрема, про медіапідтримку культурних ініціатив та залучення іноземних партнерів до цієї підтримки.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
Розпочав дискусію Олександр Богуцький, CEO StarlightMedia, український продюсер і телевізійний менеджер, з меседжем про переосмислення класики.
«Ми багато інвестуємо у створення серіалів, окремі з них справді стають культурними феноменами. Цього року є серіал “Перевізниця”. Але очевидно, що треба повертатися і до класики, і до історії сучасної літератури. Це теж потребує підтримки. Наприклад, якби ми одностайно вирішили, що треба зробити “Назара Стодолю”, ми б скооперувалися з Миколою [Чернотицьким]. Думали б про те, куди збирати гроші, щоб підтримати збереження культурних об’єктів. І тут ми теж потребуємо уваги, щоб ця ініціатива трохи йшла знизу, а не згори. Сьогодні Ростислав Карандєєв говорив: “Ми хочемо зробити міністерство людським, хочемо підтримувати проєкти, а не організації, підтримувати творчих людей», — зазначив Богуцький.
Про культуру як один із найважливіших активів Суспільного говорив і Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення:
«Для нас як для суспільного мовника і члена Європейської мовної спілки важливо дистрибутувати українську культуру в тому числі й за кордон. Один із найулюбленіших моїх конкурсів — Євробачення — ми робимо разом із партнерами StarlightMedia, 1+1 Media, без яких це було б неможливо. Цей конкурс, по-перше, підсвічує молодих виконавців, по-друге, показує культуру Європі, і ми залишаємося в культурній адженді Європейського Союзу. Це велика аудиторія — 160 мільйонів глядачів, які дивляться цей конкурс, тому важливо бути там. Водночас це великий запит нашої аудиторії: згадайте Євробачення, яке проходило у Ліверпулі від імені України, яке робило BBC із Суспільним Мовленням. Це був один із наймасштабніших проявів України минулого року. Я дуже вдячний за цю співпрацю, як відпрацювали наші партнери: і BBC, й українські медіакомпанії, які були залучені до цього».
За словами Чернотицького, важливо ще більше інвестувати в цей напрям, пояснювати й показувати, що українська культура важлива, і робити це на всіх можливих майданчиках.
«Тому спільними зусиллями ми маємо робити ще більше, бо виклики тільки збільшуються», — резюмував він.
Читайте також: Суспільне підтримає XI Фестиваль соцреклами «Інший погляд»
Євгенія Кравчук, депутатка, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики акцентувала на тому, що на 10-му році війни, коли важко тримати у фокусі тему України, зокрема, і тему культури, потрібно іти в глибину й користуватися горизонтальними зв’язками.
«На прикладі Суспільного я можу поєднати державницьку позицію, що робить держава, і оці горизонтальні зв’язки. Спільні проєкти, транслювання продукту Суспільного, відео Суспільного на інших суспільних мовниках — це дуже важливо, бо це години й години контенту про Україну на тих майданчиках, які дивляться тут. […] Давайте робити культурні колаборації, і тоді про Україну чутимуть в новинах, не тільки, на жаль, про черговий прильот чи щось пов’язане з війною. Цей контент дуже важливо робити різними мовами, і тоді не буде таких історій, як білий прапор від Папи Римського, бо просто Україну недооцінили, її не знали, думали, що це маленька радянська країна, яка, звісно, не встоїть перед великою росією чи великою радянською країною», — наголосила депутатка.
Міжнародний форум «Креативна Україна» — найбільша у Східній Європі платформа для обговорення державної політики у сфері культури та креативних індустрій. Щороку подія збирає кількадесят спікерів з 10+ країн світу. Мета Форуму «Креативна Україна» 2024 — продемонструвати, як у горнилі війни переосмислюється і зароджується нова українська культура та креативні індустрії і який внесок вони роблять у боротьбу України.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.