Новини компанії

Лютий 22, 2024

За підтримки Офісу Ради Європи відбулась стратегічна сесія для Суспільного

За підтримки Офісу Ради Європи в Україні відбулась стратегічна сесія для Суспільного Мовлення за участю членів наглядової ради, правління, а також європейських експертів. Під час сесії представники Суспільного працювали над концепцією спортивного мовлення, новою редакцією «Основних напрямів діяльності», адаптованої до умов воєнного стану, а також порядком обрання голови та членів правління.

«Війна підкреслила надзвичайно важливу роль таких мовників, як Суспільне, яке у дуже важкі й темні часи стало оплотом, маяком надійної інформації і надії загалом. Підкреслила мужність і цілеспрямованість Суспільного, особливо у критичні моменти на початку війни, коли Суспільне залишалось єдиним джерелом останніх новин. Хочу висловити захоплення тією роботою, яку ви і ваші колеги виконуєте щодня. Це можна назвати лише героїчним зусиллям. Я хотів би подякувати тим, хто в серці конфлікту, на лінії фронту, робить все для того, щоб світ побачив справжнє обличчя російської агресії проти України», — зазначив під час відкриття сесії Ерленд Фалк, заступник голови Офісу Ради Європи в України.

Він підкреслив, що Рада Європи є надійним партнером Суспільного, який впродовж років надавав підтримку мовнику шляхом правових консультацій, підсилення інституційних спроможностей, постійної мотивації: «Йдеться про співпрацю, яка відзначалась спільним баченням, взаємоповагою, спільними зусиллями, спрямованими на розбудову суспільного мовника, який є не лише сильним, незалежним, професійним, але й вплетеним у прагнення і потреби українського народу. Наша мета полягала в тому, щоб суспільний мовник не лише виконував свою ключову місію, а й також визначав певні аспекти для вдосконалення суспільного мовлення й українського медіаринку в цілому, а також ставав прикладом для інших європейських країн».  

Читайте також: Понад 90 новин Суспільного опублікували європейські мовники в рамках проєкту A European Perspective

Зокрема, в перші дні повномасштабного вторгнення Рада Європи надала екстрений грант для релокації офісу з Києва, а також підтримала створення контенту журналістів-розслідувачів, що важливо для міжнародних розслідувань воєнних злочинів.

Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, подякувала Раді Європі за підтримку мовника: «24 лютого виповниться два роки з початку повномасштабного вторгнення росії. Десять років Україна живе у стані війни. Два останні роки ми показали всьому світу, як треба боротися за незалежність. Два роки ми живемо в умовах воєнного стану. Наша компанія, незважаючи на свій юний вік, показала свою стійкість і спроможність. Ми не тільки продовжили мовлення, а й продовжуємо реформу, продовжуємо трансформацію, розвиваємося. Ми дуже дякуємо Раді Європи за підтримку і віру в нас. Ви були з нами на всіх етапах реформи, ще навіть тоді, коли в Україні мало хто вірив в ухвалення закону про Суспільне».

Читайте також: Президент Польщі Анджей Дуда — в ексклюзивному інтервʼю Суспільному

Аліна Татаренко, голова відділу співробітництва з питань свободи слова департаменту демократичних інститутів і свобод Ради Європи в Україні, у свою чергу розповіла, що Рада Європи допомогла у розробці таких стратегічних документів, як «Політика гендерної рівності та недискримінації», «Концепція дитячого та підліткового мовлення» та «Маркетингова стратегія регіонального мовлення».

Серед найближчих планів — проведення інформаційно-просвітницької кампанії до сторіччя Українського Радіо; оцінка громадської думки органів виконавчої та законодавчої влади щодо ролі та впливу Суспільного та їхньої діяльності; розвиток політики різноманітності, рівності та інклюзії та інші. 

Також вона нагадала, що в нещодавній резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи Суспільне згадано як приклад добрих європейських практик.

Також колеги відвідали Суспільне Львів та оглянули нову студію. Зустріч з командою відбулась в укритті під час повітряної тривоги.

Фото — Анна Срога, Володимир Стадник