Новини компанії

Січень 26, 2024

Роботу Суспільного названо прикладом для інших мовників з європейських країн

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Гарантування свободи медіа та безпеки журналістів: зобов’язання держав-членів». У пояснювальному меморандумі до документа відзначено успішну роботу Суспільного мовника України, який «є прикладом для інших суспільних мовників з країн-членів Ради Європи».

Про це зазначила на своїй фейсбук-сторінці народна депутатка Євгенія Кравчук, голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Читайте також: 7 років захищаємо свободи в Україні: про виклики та плани Суспільного на 2024 рік

«Суспільне отримало підтримку від своїх європейських колег для забезпечення його доступності на всій території Україні в умовах війни. Телеграм-канал Суспільного за час повномасштабної війни виріс із 40 тисяч до 1,2 мільйона підписників», — наголосила Кравчук.

За резолюцію проголосували 49 членів ПАРЄ. Її автором є данський депутат Могенс Єнсен.

У документі наголошується, що війна в Україні викликала серйозні занепокоєння у сфері медіа. Адже журналісти, які висвітлюють найбільшу війну у Європі з часів Другої світової війни, ставлять під загрозу свою власну безпеку.

Асамблея закликала держави-члени Ради Європи надавати підтримку українським медіа та допомогу журналістам з України.

Окрім того, у повідомленні відзначили й український проєкт «The Reckoning Project: Ukraine Testifies», спрямований на навчання високоефективних журналістів і дослідників збору юридично прийнятних свідчень, щоб голоси жертв могли бути почутими в судах.

Нагадаємо, зараз у Страсбурзі (Франція) триває зимова сесія ПАРЄ, у якій бере участь українська делегація. Одними із пріоритетних питань сесії було обговорення становища українських дітей, які зазнали примусової депортації, за онлайн-участі першої леді України Олени Зеленської та ролі країн Заходу в умовах агресії рф проти України.

Нагадаємо, яким був для Суспільного 2023 рік.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — з фейсбук-сторінки Євгенії Кравчук