Січень 19, 2024
Інтерв’ю, які ви могли пропустити на Суспільне Культура
Гості програми «Культурний інстинкт» на телеканалі Суспільне Культура у листопаді та грудні говорили про театр, кіно, журналістику, літературу та музику, а також про те, хто може бути амбасадором України у світі, як перемогти росіян на світовій культурній арені, а також чому важливо відрефлексувати наші старі травми та нові здобутки. Пропонуємо подивитися декілька цікавих розмов, які ви могли пропустити.
Ярослава Кравченко про «Дикий театр», «Ебаут», «Телебачення Торонто» і збори на ЗСУ
Директорка «Дикого театру», журналістка «Телебачення Торонто», співведуча «Ебаут» та волонтерка — усе це про Ярославу Кравченко. Як усе встигати й не вигорати, чи змінюється сьогодні український театр та чому волонтери не мають «танцювати» — про все це говорили з Ярославою.
Як працює Ukraїner, пропаганда рф і стереотипи про українців — інтерв'ю з Богданом Логвиненком
Ukraїner — один із найвідоміших українознавчих проєктів як в Україні, так і у світі. Чому кожен з нас може бути амбасадором України, як повернути українцям віру в себе і хто мусить витягти нас усіх з прірви — про все це говорили із засновником Ukraїner, журналістом та письменником Богданом Логвиненком.
«Не люблю, коли мене називають українським Паганіні» — інтерв'ю з Василем Попадюком
Василь Попадюк — один з найвідоміших українських скрипалів за кордоном. Чому він не любить, коли його називають українським Паганіні, як українці перемагають росіян на світовій культурній арені та чи існують «хороші руські» — про все це говорили з музикантом.
Голодомор 1932-33 років та інші репресії проти українців ХХ століття — інтерв'ю з Лесею Гасиджак
Щонайменше 3,9 мільйона українців загинули через штучно створений совєтами голод у 1932-1933 роках. Чи пережили ми цю травму, як говорити про геноцид українців з міжнародною спільнотою та чи на часі вкладати кошти в музей пам’яті жертв цього злочину — про все це говорили з в. о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, історикинею Лесею Гасиджак.
Юрій Андрухович: «Сказати, що Україна народилася після 2014 року, — це зневажити шлях до того»
У листопаді в Україні відзначали 10-ту річницю Революції Гідності. Про джерела українських революцій, їх осмислення та ословлення, а також про те, чому війна не дала відрефлексувати здобутки Революції Гідності — говорили з поетом, письменником Юрієм Андруховичем.
Сергій Буковський про роботу над фільмом «Іван і Марта» та шістдесятників
Режисер Сергій Буковський три роки працював над документальною стрічкою «Іван і Марта» — фільмом про життя, кохання й опір літературознавця Івана Дзюби. Саме він організував протест на прем’єрі «Тіней забутих предків», де пролунало «Хто проти диктатури — встаньте». Ми поговорили з режисером про те, з якими викликами стикнулося виробництво стрічки, чому дружина Марта Дзюба — центральний персонаж, і як шістдесятники стали фундаментом української незалежності.
«Культурний інстинкт» — інтерв’ю з обличчями сучасної української культури. Через особистостей у програмі розкривають культурний ландшафт України та суспільство після початку повномасштабної війни. Ведучі: Софія Челяк і Віктор Дяченко.
Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.