Січень 18, 2024
Ґудзяк, Уривський, Новосад — знакові розмови грудня на Радіо Культура
У грудні гості проєкту «Час інтерв'ю» на Радіо Культура говорили про формування суб’єктності України, сучасні театральні вистави, шкільну освіту під час війни, а також про український Схід і таїнство Різдва. Пропонуємо послухати найцікавіше.
Читайте також: 1990-ті: сучасні класики та їхній час — новий проєкт на Радіо Культура
«1 грудня 1991 року сталося велике диво», — констатує член Несторівської групи та член наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький. Про те, що змінилося між референдумами 17 березня та 1 грудня 1991 року, як українським елітам вдалося скористатися дуже коротким вікном можливостей 24 серпня 2024 року, про те, які суспільні процеси відбувалися надалі і як Україна зрештою прийшла до нової якості суб’єктності, Євген Глібовицький говорив з ведучою Оленою Гусейновою.
Як нині можна оцінити знання українських школярів? Чи є повномасштабна війна єдиною причиною низького рівня знань? Чи маємо ми докази, що росіяни цілеспрямовано знищують школи й освітні заклади? Чи вистачає нині в Україні вчителів? На ці та інші запитання відповіла співзасновниця благодійного фонду SavED, міністерка освіти і науки України 2019-2020 років Ганна Новосад. Ведучий — Вадим Карп’як.
Режисер Іван Уривський розказав про те, чим пояснює для себе ажіотаж навколо своєї вистави «Конотопська відьма», як її медіапрориву посприяли соціальні мережі і як вона заробляє гроші для ЗСУ, а також про те, навіщо замінили ім’я персонажа у виставі «Хазяїн» та чи легко переносити в наш час твори Карпенка-Карого. Ведуча — Наталія Грабченко.
«До Бахмута я поїхав, щоб подивитися, як змінюються цінності у людей», — сказав письменник і воєнний документаліст Мирослав Лаюк. У програмі «Час інтерв’ю» він розповів про свої перші поїздки на Схід, про стереотипи щодо «русифікованих регіонів» про те, як і коли вирішив перейти від слова художнього до публіцистичного, а також про те, навіщо нам узагалі тексти про війну. Ведуча — Ірина Славінська.
Співзасновниця ГО «Смарт освіта» Іванна Коберник проаналізувала результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Про те, що насправді оцінює це дослідження, чому не все так погано, як здається на перший погляд, які висновки мають зробити освітні управлінці, а також про те, чи виправдовує сподівання Нова українська школа, Іванна розповіла в інтерв’ю Вадиму Карп’яку.
Про свої відчуття і враження від перебування в Україні, про підтримку України з боку Сполучених Штатів, про свій погляд на дозвіл Папи Римського Франциска благословляти одностатеві пари, а також про те, чи впливає зміна календаря на українську комунікацію з Ватиканом та як під час війни відчути таїнство Різдва, зокрема на лінії фронту — в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Культура міркував Владика Борис (Ґудзяк), митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, президент Українського Католицького Університету. Ведуча — Олена Гусейнова.
«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура по буднях о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.