Грудень 08, 2023
Історії-лідери ютуб-переглядів від місцевих команд Суспільного, які ви могли пропустити
Пам'ять про загиблих захисників, пошук російських воєнних злочинців, чому рідні відмовляються хоронити загиблого захисника, історії звільненого з полону, смерть у лікарні, робота мобільних вогневих груп, підтримка переселенців, сільське господарство та збереження народної української пісні — у листопаді саме ці теми найбільше зацікавили підписників ютуб-каналів місцевих команд Суспільного. Підписуйтеся на Суспільне у своєму регіоні та діліться з нашою командою власними історіями.
Читайте також: Суспільне Медіатека — відкрита платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного
Три матеріали за листопад від Суспільне Чернігів сумарно подивилися понад 1,1 мільйона користувачів:
-
Віддав наказ розстріляти трьох братів у березні 2022 року біля Вишневого на Чернігівщині. У цьому підозрюють російського полковника Костянтина Смирнова. Під час окупації Чернігівщини Костянтин Смирнов був комендантом Вишневого і його голос згодом упізнав потерпілий Микола Куліченко. Він — єдиний із трьох братів, який вижив після розстрілу за наказом Смирнова, та поранений зміг вибратися з могили (633 тисячі переглядів).
-
Смерть під час операції із видалення родимок у Прилуцькій центральній міській лікарні — сталося це 8 листопада, жінці було 27 років, лікарі констатували зупинку серця. Зі слів її сестри Вікторії Вольвич, вона не мала проблем зі здоров’ям, а родимки вирішила видалити, бо вони заважали їй ходити. Таку ж операцію їй робив сім років тому той же лікар, що і цього разу (305 тисяч переглядів).
-
Олексій Ануля з Чернігівщини був кікбоксером і з початком повномасштабного вторгнення пішов служити кулеметником 21-го окремого стрілецького батальйону. Брав участь у боях за Лукашівку в кінці лютого — на початку березня 2022 року, потрапив у полон. Після звільнення вперше приїхав на місце боїв, знайшов свій автомат, який заховав 20 місяців тому після бою, та шеврон з прапором України, який його росіяни змушували їсти (196 тисяч переглядів).
Читайте також: Суспільне та pedan|buro запускають «Колайдер» — освітній проєкт для молоді
Понад 100 тисяч переглядів зібрали історії від Суспільне Хмельницький, Суспільне Черкаси та Суспільне Тернопіль:
-
Три роки тому вінничанка Анна Нечепорук переїхала жити з міста у покинуте село на Хмельниччині. Разом з чоловіком тримають ферму, яку започаткувала бабуся. У цьому господарстві не доять корів. Телята п’ють молоко до дорослого віку. Тварини вільно пасуться цілий рік, а сплять в закинутих хатах. Чоловік Ані Тарас наразі захищає Україну. Фермерка волонтерить та приймає вимушених переселенців. Подробиці — у репортажі.
-
Поліція, швидкі та військові. Звинувачення та прокльони. Розбиті вікна та обличчя. Через такий супровід у монастирі Різдва Пресвятої Богородиці у Черкасах так і не відбувся перший молебень українською, який анонсували на 20 листопада.
-
Дружина захисника з Тернопільщини після похорону чоловіка дізналася, що чекає на двійню. Світлані Тленюк — 47 років. Жінка розповідає: від першого чоловіка у неї було двоє синів. 24-річний Назар також загинув у бою на передовій.
Від 40 до 95 тисяч переглядів зібрали сюжети Суспільне Житомир, Суспільне Черкаси, Суспільне Чернівці та Суспільне Харків:
-
У село Дриглів Чуднівської громади Житомирщини 5 листопада привезли для поховання загиблого військового Романа Богодвида. Він, за словами матері загиблого Ольги Богодвид, захищав Україну 11 днів, на передовій вивозив поранених бійців із поля бою. Проте коли рідні відкрили труну, побачили, що там тіло іншого чоловіка.
-
У селі Василів Чернівецької області попрощалися з військовою медикинею Надією Смук. Вона загинула під Авдіївкою внаслідок артилерійського обстрілу. Через отримані травми її не могли впізнати. Для цього проводили додаткові експертизи. До служби в ЗСУ Надія викладала німецьку мову в сільській школі. У липні 2022 року стала парамедикинею. Як близькі згадують загиблу військову — у відео.
-
Дім під Харковом, в якому мешкала сім’я Дорошенків, знищив російський обстріл — це сталося на початку повномасштабного вторгнення. Будинок був записаний на бабусю, яка виїхала до росії — і тепер її онука Оксана Дорошенко не може подати заявку на компенсацію за зруйноване житло. Родина вирішила не виїжджати й облаштувала свій побут у залишках домогосподарства.
-
«Збути насіння гарбузів нині легше, ніж пшеницю», — розповів фермер з Черкащини Василь Хилько. Він разом із родиною торік почав вирощувати баштанні. З гектара нині мають до пів тонни насіння. Та чому воно їде за кордон?
Сюжети Суспільне Хмельницький та Суспільне Львів дивилися по 35 тисяч разів:
-
У селі Буцні на Хмельниччині живуть три родини переселенців. П'ять родин із села виїхали, розповідає вимушена переселенка з Херсонщини Іванна Кручек. За її словами, люди просто не змогли адаптуватися до умов у глибинці Хмельницької області.
-
Протест польських перевізників на кордоні з Україною: через блокаду терміни поставок української продукції для Європи порушуються, тому підприємці змушені вигадувати нові схеми, як потрапити з товарами за кордон, або чекати у довгих чергах з іншими вантажівками.
Понад 20 тисяч разів дивилися такі історії команди Суспільного:
-
Біля села Лісконоги випасають стадо на кількасот корів. Це фермерське господарство в Новгород-Сіверській громаді Чернігівщини, найближче до кордону. Звідти до росії 20 кілометрів. Пастухи — переселенці з прикордонних сіл, зруйнованих обстрілами російської армії. Ферма надала їм роботу, а деяким і житло.
-
В ніч на 6 листопада по Одесі російська армія вдарила, імовірно, «Оніксом» і «Іскандером-М», повідомили у Силах оборони півдня України. Ракети влучили у середмістя та по законсервованій промисловій будівлі. Вибуховою хвилею понівечено кілька багатоповерхових житлових будинків та музей.
-
«Він постійно був в окопах з хлопцями на передовій», — каже дружина полковника, заступника командира 85-го батальйону тероборони Сергія Лі. Коли почалася війна, чоловік вже був на пенсії, але з перших днів зрозумів, що його знання і досвід зараз потрібні країні. Тому допоміг сформувати батальйон і з ними рушив на передову, на запорізький напрямок. 9 жовтня під час стрілецького бою загинув.
-
Минулого тижня військовослужбовці Сумського прикордонного загону збили чотири безпілотники — два шахеди та ще стільки FPV-дронів. Як працюють мобільні вогневі групи на прикордонні Сумщини воїни показали кореспондентам Суспільного.
-
Півтори тисячі народних пісень мають у репертуарі пенсіонерки з Лящівки, що на Золотоніщині у Черкаській області. Колектив «Криниця» створили 35 років тому. Наймолодшій учасниці — 62 роки, найстаршій — 73.
-
У мікрорайоні Василівка поблизу Сум мешкає близько 700 людей, і майже усі пенсіонери. Тут немає магазину, аптеки та медпункту. Щоб придбати найнеобхідніше, люди добираються хто як може, долаючи чотирикілометрову відстань через залізничні колії, або маршруткою.
-
Каші, борщі, супи, плов, голубці, а з настанням холодів і варення готує для українських військових жителька Кіровоградщини Наталія Юрченко. Вона проживає в мікрорайоні Кропивницького, селище Нове. На війні — двоє її синів. Жінка весь свій час проводить за приготуванням їжі. Інколи дня не вистачає, тоді готує вночі. Каже, чоловік її ініціативу підтримав і допомагає.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.