Новини компанії

Листопад 28, 2023

Суспільне та pedan|buro запускають «Колайдер» — освітній проєкт для молоді

«Колайдер» — це перший проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Айнштайн та інші ікони попкультури. Це також альтернативна пропозиція токсичному російському контенту в легкому і зрозумілому жанрі едьютейнменту.

«Колайдер» дозволить підліткам відчути себе кмітливими дослідниками та дізнатися більше про світ навколо; прокачати навички критичного мислення, продемонструє, що сумніватися та перевіряти інформацію — це база, а цікаві знання дають впевненість. У спільнотах соцмереж можна буде знайти однодумців і поринути в цікаву суперечку.

Підписатися на «Колайдер» можна в YouTube, TikTok та Instagram.

«Чи хвилюємося, запускаючи проєкт для підлітків? Безумовно! Чи маємо право цього не робити? В жодному разі! — коментує головна продюсерка цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована. — Ми вперше вступаємо у діалог з найвимогливішою аудиторією, тому весь контент, який з'явиться, пройшов перевірку в чатах з фокус-групами, від логотипа до підводок ведучих. І для Суспільного і для pedan|buro важливим викликом є спроба запустити корисні тренди, залишаючись при цьому у межах популярних форматів платформ, де наша аудиторія присутня найбільше. Віримо, що підписники “Колайдера” в близькому майбутньому стануть нашими кореспондентами й блогерами і амбасадорами українського контенту.  Також дуже сподіваємося на підтримку освітян, для яких хотіли б стати союзниками».

«Ми ґрунтовно підійшли до нового продукту: перш за все провели велике дослідження, щоб зрозуміти, який контент споживають українські підлітки в інтернеті, проаналізували всі дані та лише після цього розробили креативну концепцію й сформували перелік тем і форматів, з яких починаємо наш канал. Наш “Колайдер” — це про тварин, космос, науку, історію, геймерів, крутих блогерів та інші теми, які гуглять і тікточать українські підлітки. Щасливі зустріти однодумців у вигляді фантастичної команди pedan|buro. Здається, разом у нас вийшло створити крутий продукт. Тепер чекаємо на оцінку і відгук молодих глядачів та глядачок», — поділилась керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення, продюсерка проєкту від Суспільного Юлія Дичук.

 

Співзасновник pedan|buro та креативний продюсер ютуб-каналу «Колайдер» Олександр Педан, коментує майбутній проєкт із захопленням: «Останні чотири роки команда pedan|buro займається виготовленням та впровадженням корисних соціальних, освітніх проєктів для молоді. Враховуючи, що ми досягли певних успіхів, і нам подобається створювати для дітей едьютейнмент, всі напрацювання ми із задоволенням використали у створенні “Колайдера”. Скажу більше, нам з командою працювалося просто в кайф, знаючи важливість такого контенту на просторах YouTube, — зазначає Олександр Педан. — Ми мріємо знищити все російсько-пропагандистське в усіх соцмережах, щоб нашим дітям було достатньо саме україномовного контенту і віримо, що цей контент не просто буде корисним та цікавим, а й буде класним прикладом для створення такої критичної маси українського в усіх соцмережах».

На старті «Колайдер» презентує три формати відео: 

  • експлейнер-журнал «Та невже?»: загадки космосу, міфи про тварин, українська боротьба, геймери та інші неймовірні речі, які існують в Україні та світі;

  • наукові батли «Хто тут Ейнштейн?»: Влад Шевченко, alyona alyona, Roxolana та інші блогери перевірятимуть свої знання та фізичні можливості;

  • інфотейнмент-ролики «КіберХата»: блогери Валерія Пешикова та Микола Мальчин розкажуть все про віртуальний світ — від крутого до небезпечного.

Анастасія Зубченко, креативна директорка pedan|buro та режисерка YouTube-каналу «Колайдер» додала, що молодь — одна з найскладніших аудиторій, за увагу якої треба боротися чи не щосекунди: «Для цього ми намагаємося робити наші відео з максимальною кількістю динаміки, яскравої айдентики, візуальних способів, способів драматургічних, сценарних тощо. Та важливо було також поєднати фан з користю, бо весь контент на YouTube-каналі “Колайдер” — він корисний, він несе в собі фактаж, який знадобиться дітям у майбутньому, взагалі для підвищення інтелектуального рівня. Звісно, тут ми конкуруємо з пранками, фановими відео на TikTok, яких дивляться дуже багато, але ми переконані, що ось такий “метч” користі та фану — це найкраща формула освітнього контенту, який може бути на YouTube».

Зі свого боку Олена Левандовська, співзасновниця та CEO pedan|buro акцентувала, що зараз важливо будувати не лише фізичний кордон з росією, а й культурний, над чим спільно працюють обидві команди: «Звісно, ми розуміємо, що є крапелькою в синьому океані, який здебільшого для українців заповнений російськомовним контентом. Але ми з нашим прекрасним партнером віримо, що до нас долучаться інші крапельки, й таким чином ми наповнимо цей океан українським. Переконані, що це лише початок. Й оскільки молодь — це майбутнє України, то цю молодь ми маємо привести на сторону українського, забрати від російського якнайдалі, щоб після перемоги вони будували цю країну».

Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Фотографували Анастасія Мантач і Олег Переверзєв