Новини компанії

Жовтень 17, 2023

Про культурну політику, освіту і нові мистецькі події — важливі розмови на Радіо Культура

Гості програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура у вересні говорили про формування державної політики у сфері культури та роль міністра, про шкільну освіту в часи війни й підтримку дітей, про співпрацю між суспільством, бізнесом та владою у сфері культурних ініціатив, а також про нові книжки, фільми й театральні вистави.

Культурна менеджерка та кандидатка на посаду міністерки культури України Юлія Федів розказала про те, хто може стояти за ситуацією із запропонованою Суспільному «джинсою», про те, на якому етапі перебуває розгляд кримінальної справи проти очільниці УКФ у 2020 році, а також про роль і місію міністра культури та інформаційної політики України в сучасних реаліях. Ведучий — Вадим Карп’як.   

Т.в.о. міністра культури й інформаційної політики України Ростислав Карандєєв поділився своїми намірами боротися за крісло міністра, баченням формування державної політики у сфері культури та розподілу бюджетних коштів, а також пропозиціями щодо реформування системи відзнак. Ведучий — Вадим Карп’як.   

Сімейна психологиня Світлана Ройз розповіла про те, як підтримувати дітей у часи війни та як допомагати їм розслаблятися після стресових ситуацій, а також дала поради школярам і їхнім батькам у зв'язку з початком нового навчального року. Ведуча — Наталія Грабченко.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов відповів на питання про початок нового навчального року, про ситуацію з укриттями в школах, про найприйнятніші форми навчання в сучасних реаліях і про те, чи визнаватимуть в Україні шкільну освіту, здобуту за кордоном. Ведуча — Наталія Грабченко.

Художній керівник Національної оперети України, голова Національної спілки театральних діячів Богдан Струтинський розказав про відкриття нового театрального сезону в умовах повномасштабного вторгнення, про зміни в репертуарі театрів і в діалозі з глядачами, а також про мюзикл «Тигролови» за романом Івана Багряного. Ведуча — Наталія Грабченко.

Учасниця театрально-музичного гурту «Dakh Daughters» Наталія Галаневич говорила про те, як достукатися до західної свідомості й утримувати європейську підтримку, а також про те, як європейська публіка реагувала на нову виставу колективу «Dance Macabre», створену на основі документальних історій українців, які переживають велику війну. Ведуча — Олена Гусейнова.

Письменники Тарас Прохасько міркував про те, що ми не убезпечені від наступної війни, але готові її зустрічати, про те, як осягнути цей новий досвід, а також про свою нову книгу есеїв «Бурчак». Ведуча — Олена Гусейнова.

Польський поет та есеїст Кшиштоф Чижевський говорив про культуру під час війни, про досвід воєнного стану для Польщі, про культурні виклики після перемоги, а також про проєкт «Пограниччя», який допомагає сучасним українським письменникам. Ведуча — Олена Гусейнова.

Журналістка і телеведуча, авторка документального циклу «Остання війна» Мирослава Барчук міркувала про те, чи потрібен нам дослідницький центр, який би вивчав події в росії, і про те, чи варто нам витрачати час на російських лібералів, а також розповіла про документальний цикл «Остання війна» і про те, чи готовий світ сприймати такі документальні фільми про російсько-українську війну. Ведуча — Олена Гусейнова.

Ініціатор і генеральний директор проєкту «Промприлад.Реновація», співзасновник проєкту «Тепле місто» Юрій Филюк розказав, як ревіталізований міський простір може впливати на тло цілого міста, як зробити старе відремонтоване приміщення місцем для культурних ініціатив, а також про успішний досвід співпраці й координації між владою, громадянським суспільством і представниками місцевого бізнесу у сфері культурних ініціатив. Ведуча — Ірина Славінська.

Засновниця BookForum, директорка Інституту книги Олександра Коваль і програмна директорка BookForum Софія Челяк говорили про те, чим став Форум видавців у Львові в середині 1990-х, як він розвивався і як паралельно з ним розвивалася вся книжкова індустрія, коли й чому назріла потреба в переформатуванні фестивалю та якою була програма цьогорічного BookForum. Ведуча — Олена Гусейнова.  

«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура по буднях о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 10:00 до 21:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.