Новини компанії

Серпень 24, 2023

Українська Незалежність в історіях про розмаїття від Суспільного

Представники й представниці різних національних спільнот та корінних народів України захищають країну й вражають своєю мужністю на полі бою, займаються масштабною волонтерською діяльністю та підтримкою армії й цивільних. Як піти в бій у 18, вивезти табун коней з-під обстрілів, мотивувати людину знову ходити та вижити у полоні російської армії — дивіться у добірці неймовірних історій про волю та незламність від команди Координаційного центру нацспільнот Суспільного.

  • Історія українського рома-військовослужбовця Віктора Ільчака із Закарпаття, який пішов боронити країну у 18 років.

Читайте також: День Незалежності на Суспільному — спецпроєкти

  • Українська угорка, реабілітологиня Катерина Севаст'янова, яка допомагає відновлюватися українським військовим. Команді Суспільного Катерина розповіла, як вдається давати раду чужому болю та надихати поранених бійців на боротьбу з хворобою.

  • Історія угорського добровольця, військовослужбовця Петера Філіповича із Закарпаття, який уже двічі побував на війні — спочатку в АТО у 2014 році, а після початку повномасштабного вторгнення повернувся в Україну і знову взяв до рук зброю. 

Читайте також: Спецефір «Суспільне. Спротив» та історії тих, хто відстоює незалежність, — в телеефірі місцевих каналів Суспільного

  • Історія переселенців Андрія та Єви Лейнвебер з Мелітополя, які під обстрілами евакуювали коней з окупованих територій до Одещини.

  • Історія грузина Вадима Чхетіані, військовослужбовця ЗСУ, який понад 15 років  бореться з російськими загарбниками: спершу в Афганістані та Грузії, а з 2018-го в Україні.

  • Історія угорця Віктора Трошкі, доцента кафедри фізико-математичних дисциплін, який, аби вберегти свою родину та країну, не маючи військового досвіду, став до лав ЗСУ і зі зброєю в руках пішов захищати українські землі. 

  • Йосип Єсенов, етнічний туркмен, зібрав довкола себе однодумців і тепер щомісяця возить в деокуповані міста допомогу для місцевих і військових. Його волонтерська команда — інтернаціональна. У складі — роми та вірмени. 

  • Петро Драганов, український гагауз, вчитель інформатики, який збирає гроші на ЗСУ і навіть з далекої сільської глибинки допомагає бійцям на фронті та місцевим жителям.

  • Рух «Незламні матусі» в Одесі: з початком війни жінки допомагають військовим. Роблять окопні свічки та плетуть кікімори й не збираються зупинятися, поки з фронту до них приходитимуть замовлення.

  • Історія  Олександра — болгарина-винороба з Одещини, який допомагає ЗСУ, влаштовуючи аукціони. Чоловік пропонує винні набори в ящиках від боєприпасів. 

  • «Капелани. Віра на війні» — документальний проєкт про трьох капеланів різного віросповідання та етнічного походження — Василя Вирозуба, Леоніда Болгарова та Олександра Чокова, які 26 лютого 2022 року на судні «Сапфір» вони вирушили з пошуково-рятувальною місією на острів Зміїний, щоб забрати тіла нібито загиблих українських прикордонників. Через погрози росіян атакувати корабель екіпаж українського судна потрапив у полон. 

Три нові історії від Координаційного центру нацменшин дивіться в прямому ефірі марафону «Єдині новини #UAразом» та на місцевих каналах Суспільного Мовлення:

  • Історія про колишнього юриста, українського гагауза Артема Булгару, який під час війни полишив юридичну роботу і розгорнув волонтерську діяльність та заручившись міжнародною підтримкою допомагає людям у трьох областях України. 

  • Історія про українця румунського походження із Буковини Лівіу Бурла, стоматолога, який став військовим медиком, після поранення повернувся додому і займається волонтерством. 

  • Історія про українку, вірменського походження, лікарку-переселенку Ліліт Ктракян, яка рятує військових, хто захищав і продовжує захищати її дім та незалежність країни, яка для неї за роки життя тут стала не менше рідною, ніж Вірменія. 

«День Незалежності — не лише символічна дата, а й день, який об'єднує всіх українців незалежно від національності, віросповідання та місця проживання у спільному прагненні перемоги над спільним ворогом, свободи та процвітання. Корінні народи та національні меншини є невіддільною та органічною частиною українського суспільства, чий внесок у підтримку Збройних сил України та спільну перемогу надзвичайно важливий. Тільки об’єднавшись разом задля спільної мети — можливо буде зробити Україну кращою для майбутніх поколінь», — вважає випускова редакторка Координаційного центру нацспільнот Надія Стадницька

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних спільнот. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин. За 3 роки його команда виготовила понад 10 масштабних проєктів різних жанрів — документальні історії, тревел-шоу та репортажі. Разом із редакціями Суспільного в Ужгороді, Чернівцях та Одесі виготовляє проєкти мовами нацспільнот: угорською, словацькою, ромською, німецькою, румунською, гагаузькою та болгарською.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини, радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також національна мережа місцевих каналів. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.