Новини компанії

Серпень 01, 2023

Пам’ять, толерантність і допомога — добірка інтерв’ю проєкту «Суспільне. Спротив» за липень

Спогади про загиблих захисників, медики на передовій, реабілітація тих, хто повернувся із зони бойових дій, толерантність і служба в тилу — щодня місцеві команди Суспільного Мовлення у всеукраїнському інформаційному проєкті «Суспільне. Спротив» показують історії українців та громад і разом з героями інтерв’ю шукають відповіді на складні для країни питання. Нижче — добірка інтерв’ю з усієї країни за липень 2023 року.

Більше таких матеріалів шукайте на ютуб-каналах Суспільного у своїх областях, наприклад: Суспільне Одеса, Суспільне Чернігів, Суспільне Харків, Суспільне Запоріжжя й інші. Підписуйтесь на соцмережі Суспільного у своєму місті, щоб не пропустити головного.

Читайте також: Одеса під обстрілами, чоловік-самітник та шана воїнам — лідери переглядів на місцевих ютуб-каналах Суспільного в липні

Військовослужбовець Ростислав із позивним «Бегемот» приєднався до 95-тої окремої десантно-штурмової бригади у вересні минулого року. Спочатку був стрільцем-санітаром, пізніше — командиром відділення і водив солдатів на штурми. Пів року тому, на початку січня, боєць отримав поранення і нині відновлюється. Свою історію розповів кореспондентам Суспільне Суми.

24 лютого 2022 на захист Харкова стали чоловік і син Наталі Щелкунової: Олег Громадський — полковник запасу, Євгеній Громадський — молодий офіцер, який щойно закінчив академію. Підрозділ Євгенія тримав північний рубіж — у П’ятихатках, звідки армія рф намагалася прорватися до міста найкоротшим шляхом. Олег у цей день загинув, а син отримав за перший в житті бій звання Героя України. Інтерв’ю Суспільне Харків  за посиланням.

Денис Бабій 24 лютого 2022-го року долучився до лав Територіальної оборони «Азов-Київ». Загинув 21 квітня 2023 року під час виконання чергового бойового завдання під Бахмутом. Його дружина, Іванна Бабій, вирішила бути сильною та прикладом для інших. Про військовий шлях чоловіка та їхню історію кохання — інтерв'ю Суспільне Вінниця.

Як відбувається реабілітація людей, які повернулися із зони бойових дій, чого найбільше вони потребують та хто їм у цьому може допомогти — журналісти Суспільне Хмельницький дізнавались в експертки у сфері реінтеграції ветеранів, ветеранки російсько-української війни, громадської діячки Катерини Луцик.

Олег Маловік нині служить в роті охорони територіального центру комплектування. Чоловік каже: після  поранення ноги, яке отримав торік, фізично воювати на передовій більше не може, тож опановує нову для себе тилову службу. До початку повномасштабної війни Олег вже мав бойовий досвід — у 2015 році в АТО. Коли розпочалася повномасштабна війна, був у Польщі з родиною. Спочатку волонтерив, а потім приїхав захищати Україну з побратимами пліч-о-пліч. Свою історію розповів для Суспільне Запоріжжя.

За минулі декілька років Олександр Лукашець складав присягу тричі: як патрульний поліцейський, потім як голова тергромади, а після повномасштабного вторгнення росії в Україну, відмовившись від бронювання, присягнув як військовослужбовець. У травні 2023 року через стан здоров'я повернувся з фронту до виконання обов'язків голови Деражненської громади на Рівненщині. З ним зустрілась кореспондентка Суспільне Рівне.

Оборонець Маріуполя та «Азовсталі» Дмитро Андрющенко вийшов із полону в вересні 2022 року. Відтоді намагається допомагати родинам військовополонених, підтримує бійців, які повертаються додому. Про російську брехню стосовно перебігу війни в Україні, а також психологічні проблеми, з якими стикаються військовослужбовці після повернення, — інтерв’ю Суспільне Донбас.

«Били по голові, ламали пальці, стріляли»,  — каже про полон у вагнерівців Суспільне Кропивницький 54-річний Юрій Рубан із міста Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Кардіохірург із Чернігова Ігор Венгер повернувся зі стабілізаційного пункту. Він був на Бахмутському напрямку з 25 травня до 1 липня 2023 року. Суспільне Чернігів поспілкувалося з лікарем про те, як ухвалив рішення йти до захисників, з якими травмами доводилось працювати і чи планує ще їхати на передову.

Наталія Мартишевська — бойова медикиня та інструкторка бойової медицини. Брала участь у бойових діях в Донецькій та Луганських областях. З початку повномасштабного вторгнення евакуйовувала постраждалих, допомагала пораненим, викладала тактичну медицину, чергувала на радіостанціях. Про свій досвід розповіла в інтерв'ю Суспільне Житомир.

Перші дні повномасштабної війни, окупація, втрата батьків та порятунок собаки Лойда — жителька Маріуполя Ольга, яка вже понад рік мешкає на Івано-Франківщині, поділилася із Суспільним своїми думками про пережите.

Як волинські поліцейські фіксують воєнні злочини, знищують ворожі міни і снаряди на деокупованих територіях? Чому важливо документувати кожен злочин окупантів? Про це Суспільне Луцьк розповіли криміналіст Головного управління Національної поліції у Волинській області Леонід Пустовіт і вибухотехнік Максим Оксентюк

Читайте також: «Інший фах» на Суспільному — мотиваційні історії про зміну професії під час війни 

Який потенціал України у виробництві дронів і які проблеми потрібно вирішити — про це команді Суспільне Ужгород в ефірі «Суспільне. Спротив»  розповіла керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська.

Начальник відділу інженерно-технічних заходів Головного управління пожежно-рятувальної служби Тернопільської області Станіслав Ганич розповів Суспільне Тернопіль, як діятимуть спецслужби області, якщо окупанти підірвуть Запорізьку атомну електростанцію та чим потрібно заздалегідь запастися, щоб вберегти себе у випадку радіаційної аварії.

Ставлення жителів Полтавщини до людей із синдромом Дауна змінюється зі зростанням обізнаності. Про ініціативи на підтримку дітей і дорослих, готовність місцевих закладів освіти та власний досвід Суспільне Полтава розповіла голова громадської організації «Полтава Даун Синдром»  Марія Остроушко.

Отримати консультацію психолога чи юриста, знайти однодумців, взяти участь у майстер-класах чи разом подивитись кіно — все це жінки-переселенки отримують у просторі «Затишно Space» у Черкасах. З якими питаннями і проблемами сюди найчастіше звертаються відвідувачки — довідувалася Вікторія Хамаза для Суспільне Черкаси.

Як плейбек допомагає під час війни, а також про успішний досвід залучення переселенців у місцеву громаду та як його планують поширювати — в інтерв'ю Суспільне Дніпро

Читайте також: «Я є великою прихильницею Суспільного Мовлення», — ексклюзивне інтерв'ю Саманти Пауер для Суспільного

Естонія легалізувала одностатеві шлюби — це перший такий випадок серед пострадянських країн. Геї в українській армії, одностатеві шлюби та толерантність — інтерв'ю Суспільне Одеса із ЛГБТ-активістом Віталієм Царюком.

«Суспільне. Спротив» дивіться у телеефірі щодня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих телеканалах Суспільного, включно із Суспільне Крим. 

Онлайн «Суспільне. Спротив» можна переглядати на сайтах місцевих телеканалів Суспільного Мовлення, і на ютуб-каналах Суспільне Рівне, Суспільне Ужгород та Суспільне Львів.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.