Новини компанії

Травень 30, 2023

Дивіться фільм «Гостомель. Перший бій» на ютуб-каналі Першого

Прем’єра документальної стрічки «Гостомель. Перший бій» режисерки Суспільного Євгенії Подобної відбулася на ютуб-каналі Першого. У фільмі про перший бій за Гостомель 24 лютого 2022 року розповідають безпосередні учасники тих подій.

У перший день повномасштабного вторгнення російські десантники почали штурм аеропорту «Антонов» у Гостомелі за допомогою кількох десятків гелікоптерів. За задумом кремля, вони мали взяти під контроль летовище, аби тут могли сісти транспортні літаки з військовими й технікою, і почати наступ на Київ.

Читайте також: «Буча: екіпаж 111» — у новому розслідуванні Суспільне розкрило імена ймовірних убивць сім’ї Чикмарьових

Перший бій в Гостомелі прийняли військовослужбовці Національної гвардії України, більшість з яких становили солдати-строковики та офіцери штабу. Захисники Гостомеля відбили першу атаку, зруйнували злітну смугу і не допустили посадки ворожих літаків.

Герої проєкту «Гостомель. Перший бій» — двоє рятувальників ДСНС, які були в той день у пожежній частині аеропорту. Один з них став бранцем, другий — потрапив під обстріли. Ще один герой — військовослужбовець Національної гвардії України. Він розповість глядачам подробиці першого бою за аеропорт і покаже залишки російських гелікоптерів, які штурмували Гостомель. Також спогадами про ці події діляться співробітники ДП «Антонов» та мешканці Гостомеля.

«Цей проєкт — дуже особиста історія. 24 лютого я була свідком російської атаки на аеродром Гостомеля. Коли побачила цю дику кількість чорних гелікоптерів, на якусь мить підкосились ноги — здавалось, що це все, кінець. Але за мить один з них впав, залишаючи по собі стовп густого диму. В той момент до мене повернулась віра і впевненість, що ми переможемо. Я дуже хотіла знайти того, хто збив цей перший гелікоптер і подякувати йому особисто. Ввечері того дня мені вдалося сконтактувати зі знайомим нацгвардійцем з тієї частини, він не міг багато говорити, але сказав, що атаку відбито і росіянам не вдалося захопити летовище. Відтоді я дуже хотіла розповісти цю історію і дуже рада, що нам це вдалося. 

В процесі роботи над фільмом я знаходила нові історії — полонених прикордонників, рятувальників, співробітників “Антонова”, які рятували своїх колег. І мені дуже хотілось, щоб і їхні історії були почуті. Особливо я вдячна родині рятувальника Руслана Кошового, який загинув як герой, рятуючи свій особовий склад і техніку. Його тіло досі не знайдено. Сподіваюсь, що компетентні органи активізуються і продовжать пошуки, аби Руслана могли поховати з усіма почестями, як належить Герою», — розповіла авторка Євгенія Подобна.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.