Квітень 07, 2023
Сафаров, Забужко, Клімкін, Компаніченко — 12 найцікавіших розмов на Радіо Культура
У березні гості програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура говорили про роботу журналістів на війні та новий Закон «Про медіа», про Європу 21 століття і діалог із західними інтелектуалами, про знищення кримськотатарської культури і спротив кримчан окупаційній владі, про історичні передумови нинішньої війни й формування національної пам’яті, про справжній зміст українських патріотичних пісень і сучасний український кінематограф. Пропонуємо вам найцікавіші розмови, які варто почути.
Військовий фотокор Мстислав Чернов — про роль і роботу медіа на війні
Відеограф, фотограф, фотожурналіст, режисер, військовий кореспондент і письменник Мстислав Чернов розповів про те, як створював документальний фільм «20 днів у Маріуполі», як світ дізнався про звірства росіян в Україні саме з їхніх з колегою Євгеном Малолєткою світлин, про те, чому українські журналісти багато в чому перевершують своїх міжнародних колег та чи могли медіа запобігти повномасштабному вторгненню? Ведуча — Ірина Славінська.
Голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення України Ольга Герасим’юк розтлумачила основні засади Закону «Про медіа», до якого Україна дуже непросто йшла тривалий час. Також в інтерв’ю говорить про нові виклики, пов’язані з ухваленням цього Закону, і про те, чому в медіа досі нормативно не запроваджено гендерний баланс, попри законодавче закріплення гендерних квот у політичній сфері. Ведучий — Вадим Карп'як.
Режисер Азад Сафаров — про номінований на цьогорічний «Оскар» фільм «Будинок зі скалок»
Журналіст, документаліст, другий режисер і лінійний продюсер документальної стрічки «Будинок зі скалок» Азад Сафаров розповів про роботу над фільмом, про непросту співпрацю з дітьми, позбавленими батьківського й материнського піклування, про меседж цієї стрічки для світу, а також про непростий шлях до «Оскара». Ведуча — Ірина Славінська.
Письменниця й публіцистика Оксана Забужко про рік повномасштабного вторгнення рф в Україну
У річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну Оксана Забужко спеціально для Радіо Культура розказала про те, як змінювався діалог західних медіа та інтелектуалів з українцями про Україну, про те, як впізнати «хорошого росіянина», про наших класиків на нашій війні й про те, що до життя після перемоги треба готуватися вже зараз. Ведуча — Олена Гусейнова.
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко говорила про новий законопроєкт, який пропонує внесення змін до Кодексу законів про працю щодо встановлення українських свят. Зокрема про те, чому не варто перетворювати Міжнародний жіночий день 8 березня на «День жінки» 25 лютого, а також про те, чому вилучення слова «захисниці» в означенні «Дня захисників» є гендерною дискримінацією. Ведучий — Вадим Карп'як.
Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович розповів про те, як працює очолювана ним інституція з першого дня широкомасштабного вторгнення, про те, чому вирішив захищати батьківщину зі зброєю в руках, переадресувавши написання сучасної історії колегам, а також про формування політики національної пам'яті на бойових позиціях, в окопах і в тилу. Ведуча — Наталія Грабченко.
Дипломат Павло Клімкін — про 25 років офіційного руху українців до ЄС
Міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін розказав про те, що місія України — перезавантажити Європу, яка не зробила роботу над помилками щодо зв'язків із путінською росією. А також про те, кого і як корумпували у відносинах між державами ЄС і росією, і чого європейці можуть повчитися в українців. Ведучий — Вадим Карп'як.
Культурна і громадська діячка, учасниця експертної мережі Кримської платформи Ельміра Аблялімова розповіла про складну історію кримськотатарського народу, про те, як сьогодні російські окупанти нищать кримськотатарську культуру, руйнують пам'ятки та вивозять із Криму культурні цінності, а також про те, яких руйнувань зазнав Бахчисарайський історико-культурний заповідник. Ведуча — Наталія Грабченко.
Історик Володимир В'ятрович розповів про причини й джерела нинішньої російсько-української війни, про історичні паралелі, які він описує у своїй новій книзі «Наша столітня», про український повстанський ген, який надає сили й жагу до Перемоги, а також про власний військовий досвід у територіальній обороні під час захисту столиці. Ведуча — Наталія Грабченко.
Постійна представниця Президента в Криму Таміла Ташева — про спротив кримчан окупаційній владі
Постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева розповіла про нові обшуки та арешти в Криму, переслідування кримських татар, незаконні переміщення на окуповану територію затриманих на Херсонщині та у Запорізькій області, про дії держави для порятунку політичних в’язнів, а також про розробку офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту. Ведуча — Олена Гусейнова.
Лідер гурту «Хорея козацька», Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Тарас Компаніченко розповів про складну і цікаву науково-дослідну роботу, що передувала появі аудіоальбому «Пісні української революції», про справжній зміст і звучання українських патріотичних пісень і про те, чи можна змінювати текст гімну «Ще не вмерла Україна». Ведуча — Наталія Грабченко.
Український сценарист і режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук розповів про те, як обирали локації для зйомок фільму «Памфір», як стрічка стала дебютом для багатьох митців і показала відомих акторів у нових та несподіваних іпостасях, а також про те, чи варто розповідати світові про українські корупцію й контрабанду та як у світі реагують на цю історію. Ведуча — Наталія Грабченко.
«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура по буднях о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 19:00. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.