Березень 31, 2023
Історії місцевих команд Суспільного, що зібрали найбільше ютуб-переглядів у березні
Місцеві команди Суспільного Мовлення продовжують фіксувати воєнні злочини російських військових в Україні, інформують про події, що відбуваються у всіх областях, розповідають зворушливі історії людей, які не втрачають віри у перемогу і продовжують боротьбу. Нижче — добірка репортажів та історій, які найбільше переглядали на місцевих ютуб-каналах Суспільного в березні.
Читайте також: «Суспільне. Спротив»: інтерв'ю з усієї країни за березень
Понад 1,5 мільйона разів переглянули історію Героя України Олександра Мацієвського на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. Його мати, мешканка Ніжина Параска Демчук, впізнала свого сина на відео, де російські військові розстріляли українського військовослужбовця.
У Вінниці попрощалися з бойовою медикинею 93-ї бригади «Холодний Яр» Яною Рихліцькою. Жінка загинула 3 березня під час евакуації поранених під Бахмутом. Швидку, в якій їхала парамедикиня з санітаром, розстріляли росіяни. Сюжет Суспільного про прощання з Яною зібрав близько 300 тисяч переглядів.
Понад 161 тисячу переглядів набрав сюжет про трагічний випадок у Львівському університеті внутрішніх справ.
Президент звільнив Максима Марченка з посади голови Одеської ОВА. Відповідне розпорядження пресслужба глави держави оприлюднила вдень 15 березня. Сам Марченко заявив, що сподівається повернутися до лав ЗСУ. Як запам’ятали головування Марченка та як оцінюють його роботу на посаді, Суспільне розповіло у сюжеті, який набрав понад 138 тисяч переглядів.
Понад 50 тисяч переглядів набрали історії від Суспільне Черкаси, Суспільне Харків, Суспільне Івано-Франківськ:
-
Шість тисяч гривень за позиції українських військових. Таку суму отримала жителька села Жукотки, після передачі російським військовим фото та відео позиції Збройних сил України, повідомив прокурор Чернігівської обласної прокуратури Костянтин Цуцол. В її телефоні знайшли листування з російськими військовими, на фото та відео — позиції українських військовослужбовців (85 тисяч переглядів).
-
Енергетики заживили в Харкові критичну інфраструктуру та 65% житлових будинків. Про це розповів начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Метро, трамваї й тролейбуси в місті не курсують, замість них ходять муніципальні автобуси (56 тисяч переглядів).
-
Син міського голови Коломийської громади Олег Станіславський виїхав за кордон під час воєнного стану. Що думають про це військові, експерти та мер Коломиї Богдан Станіславський, дивіться у відео (51 тисяча переглядів).
Понад 30 тисяч переглядів отримали такі історії від Суспільне Чернігів, Суспільне Луцьк, Суспільне Суми.
-
Любила працю і ніколи не «томилася» — так про себе говорить 105-річна Євдокія Нечипоренко з села Красне Батуринської громади. І ніколи ні з ким не сварилася — так про неї говорить донька Ганна. Розповідь пані Євдокії, відзняла команда Суспільне Чернігів (45 тисяч переглядів).
-
Заболотівська громада на Волині, розташована за сім кілометрів від українсько-білоруського кордону. З початку повномасштабної війни 95% тих, хто виїхав у інші регіони чи за кордон, повернулися додому, — розповіла Суспільному заступниця голови Заболотівської селищної ради Надія Денисюк. Суспільне побувало в прикордонному селі й розпитало владу та місцевих жителів, як змінилося їхнє життя поруч з північним кордоном (44 тисячі переглядів).
-
37,6 тисячі переглядів отримав матеріал Суспільне Суми про вручення повісток на вулицях міста. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, що чекає на людей, які отримали повістки, чи всіх їх направляють в зону бойових дій.
-
Чернігівка Олена Бабенко родом з Бурятії, але понад 30 років живе в Україні й має громадянство. Після повномасштабного вторгнення росії, в якому брали участь буряти, хотіла позбутися паспорта з поміткою про місце народження в Улан-Уде. Жінка вчить українську, шиє пояси, шапки та бафи для військових і продає ляльки-мотанки для допомоги ЗСУ. Олена не хоче мати нічого спільного з росією (37 тисяч переглядів).
Читайте також: Суспільне на форумі про медіаграмотність: «Люди з критичним мисленням менш вразливі для пропаганди»
Понад 20 тисяч переглядів зібрали ще п’ять сюжетів і репортажів від місцевих команд Суспільного у Запоріжжі, Кропивницькому та Чернігові:
-
2 березня в п’ятиповерхівку, де мешкала родина Анни Купрієнко та Юрія Федірка, влучила російська С-300. Подружжя дивом вижило, каже мати дівчини Ірина Купрієнко. Понад три години вони перебували під завалами власної квартири.
-
У Кропивницькому обрали запобіжний захід 20-річній жительці Олександрійського району Кіровоградської області, яку підозрюють у державній зраді. Вона була російською агенткою, розвідувала місця розташування підприємств українського оборонпрому, розповіла Суспільному речниця управління Служби безпеки України в регіоні Юлія Ткач. Підозрювана свою провину визнає частково.
-
Бійці 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого в ніч з 27 на 28 березня знищили у небі над Чернігівщиною ворожий дрон-камікадзе. Як розповів Суспільному Юрій, керівник групи, яка полювала на «Шахед», він летів на низькій висоті й тому збити його бійцям вдалося з автоматів.
-
У Сваричівці на Ічнянщині подружжя Олексія Боброва та Катерини Ваховської веде нетипове господарство. 30 голів великої рогатої худоби пасуть щоденно упродовж року в лісі, за будь-якої погоди. Утримують тварин на відкритому повітрі, за мінусової температури заводять до повіток.
-
Командира зенітно-ракетного комплексу Віталія Шумея реанімобілем доставлять на лікування до Барселони. Він втратив можливість пересуватися, говорити та самостійно їсти. Поруч із бійцем весь час батько, який читає йому вголос книжки, а ще повідомлення від людей з побажаннями одужання.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.