Березень 30, 2023
«Суспільне. Спротив»: інтерв'ю з усієї країни за березень
Про те, як формують бригади Гвардії наступу, як повертають додому загиблих воїнів, про ветеринарний військовий шпиталь і роботу журналістів у зоні бойових дій, волонтерство та культуру в умовах війни — дивіться інтерв’ю від місцевих команд Суспільного Мовлення, які вийшли у всеукраїнському проєкті «Суспільне. Спротив» в березні. Більше відео шукайте на ютуб-каналах філій.
Читайте також: Інформаційний ранок «Суспільне. Спротив»: Тетяна Климчук, Юрій Чорнобривець
-
Кого рекрутують у Гвардію наступу розповів Віталій Шум, заступник командира бригади Національної гвардії «Спартан». Цей підрозділ боронив Харків на початку повномасштабного вторгнення, відтискав ворога від міста у квітні, брав участь у звільненні регіону в вересні 2022-го і нині воює, зокрема, у Бахмуті.
-
Про комплектування, відбір та навчання бійців штурмової бригади «Червона калина» кореспонденти Суспільного у Вінниці дізнавались у командира бригадної артилерійської групи бригади Нацгвардії «Червона Калина» Вадима Москаленка. Гасло штурмовиків — «Ворог тліє, де калина червоніє». Бригаду «Червона калина», створюють на базі 8-го полку оперативного призначення ім. Івана Богуна. Саме його бійці у 2014 році запобігли створенню псевдореспубліки «ХНР».
-
Волинянину Артему Перванчуку 22 роки, контракт підписав у 19, ще до повномасштабного вторгнення росії. Нині служить аеророзвідником у 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді. Воїн отримав від Президента України орден «За мужність», а від головнокомандувача Залужного — «Сталевий хрест».
-
Запорізький лікар Леонід Поляков змінив роботу в одній з місцевих лікарень на польові шпиталі й евакуації поранених. Каже, інакше вчинити не міг, оскільки знав, що ворога треба зупиняти, аби той не зайшов у рідне місто.
Читайте також: Інформаційний ранок «Суспільне. Спротив»: Роман Свирида, Анастасія Бачук, Іванна Власюк
-
Які плани має на посаді начальника міської військової адміністрації Чернігова, чому в розпал бойових дій пішов з армії на цивільну посаду і що думає про звинувачення на свою адресу від бійців 58-ї бригади — відповіді на ці питання дав начальник Чернігівської міської військової адміністрації та почесний громадянин міста Дмитро Брижинський.
-
Начальник Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова Олександр Левченко розповів про те, як курсанти й викладачі спрацювали в реальних бойових умовах, які виконували завдання, що таке війна дронів і як в ній воюють житомиряни.
-
Прикордонниця Еліна Мединіна була військовою медикинею на «Азовсталі», рятувала життя військовослужбовців, які боронили Маріуполь. Потім п’ять місяців провела у полоні, більшу частину терміну — в Оленівці.
-
Військовий із позивним «Доц» вперше приїхав на Полтавщину після протезування ноги, яке робив у США. Воно було безплатним коштом благодійної організації. Нині Максим продовжує реабілітацію.
Читайте також: Інформаційний вечір «Суспільне. Спротив»: Світлана Стеценко, Віталій Гамадин, Ольга Герич
-
Чому вже зараз державі треба думати, як подбати про репродуктивне здоров'я військових? Які нові медичні послуги доступні безоплатно? Про це Суспільному у Дніпрі розповіла заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров'я України Наталія Шуліка.
-
«Ми маємо повернути всіх наших додому», — так про головну мету своєї роботи розповідає керівник пошукового загону Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» та пошукового загону місії «Чорний тюльпан» Олексій Юков. З 2014 року він та його команда займаються евакуацією загиблих військових. Вони працюють у замінованій місцевості, доводилось заїжджати на окуповану територію і потрапляти під обстріли.
-
Борис Яворський — судмедексперт із 24-річним досвідом та доцент кафедри судової медицини одеського медуніверситету. Про смерть, складні випадки в роботі, причини загибелі людей у Будинку профспілок 2 травня 2014 року — дивіться в інтерв'ю.
-
Як відбувається і скільки триває розтин? Чи доводиться патологоанатомам досліджувати тіла знайомих і яких етичних принципів вони дотримуються в роботі? Що відбувається, коли визначення причин смерті не збігаються з лікарськими висновками? Про це розповів черкаський патологоанатом Олег Іващенко.
-
Як працює команда Першого військового шпиталю ветеринарної медицини з Хмельницького, розповів заслужений ветеринарний лікар України Кирило Чумаков. Працівники шпиталю надають допомогу тваринам на лінії фронту, евакуйованим та собакам, які працюють у поліції з рятувальниками й вибухотехніками. З ветеринарами Суспільне спілкувалося в Кропивницькому
-
У Миколаєві 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами зникло централізоване водопостачання. З 6 травня 2022 року комунальники розпочали заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг. Станом на 7 березня 2023 року до помешкань миколаївців продовжує надходити технічна вода. Про перспективи відновлення розповів генеральний директор комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко.
Читайте також: Інформаційний вечір «Суспільне. Спротив»: Олександр Єльцов, Олеся Вакуленко, Юлія Девда
-
Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» закликала українську владу зняти обмеження для журналістів у доступі до висвітлення бойових дій. Про роботу журналістів на передовій говорили в ефірі «Суспільне. Спротив» з головним редактором видання «Цензор.нет» Юрієм Бутусовим, який працює в зоні бойових дій.
-
Під час туру українськими містами поет, музикант і військовий Павло Вишебаба збирає кошти на купівлю артилерійської установки та дронів для воїнів на передовій Донеччини. Рівне стало шостим містом у цьому благодійному турі.
-
Адвокатка Аля Возняк з Хмельницького зізнається, що для неї війна почалась у 2022-му. І саме через те, що всі попередні роки, ми здебільшого жили так, наче війни в Україні немає, стало можливим повномасштабне вторгнення росіян. Зараз на війні її чоловік і брат. А жінка з донькою активно волонтерять.
-
В інтерв’ю Суспільному в Сумах письменник Юрій Андрухович розказав, наскільки змінилося його життя після початку повномасштабної війни, про розрив українців із ментальністю «молодшого брата» та про свій скандальний виступ на одному подіумі з російським письменником у Норвегії.
-
Чотири роки режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук працював над створенням фільму «Памфір», зараз його можна переглянути у кінотеатрах країни. Також стрічку показали на понад 60 кінофестивалях, а на Каннському знімальній групі після прем’єри аплодували шість хвилин. Що пов'язує режисера з кінотеатром «Чернівці», а також як відбувалися зйомки у гірській місцевості, як Дмитро підібрав локації, які завдання ставив акторам, аби ті не відрізнялися від місцевих, — дивіться у відео.
Читайте також: Історії з громад у «Суспільне. Спротив» — «Бо важливо»
Дивіться «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих телеканалах Суспільного, включно із Суспільне Крим.
Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00.
Онлайн «Суспільне. Спротив» можна переглядати на сайтах місцевих телеканалів Суспільного Мовлення, і на ютуб-каналах Суспільне Рівне, Суспільне Ужгород та Суспільне Львів.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.