Новини компанії

Березень 21, 2023

Як пройшли тренінги з безпеки для журналістів від Академії Суспільного в березні: відгуки учасників

У березні Академія Суспільного Мовлення (Public Media Academy) провела два тренінги із безпеки та роботи у ворожому середовищі для журналістів — долучилася команда Суспільного, представники інших ЗМІ та фіксери. Упродовж 3-5 та 17-19 березня у Києві запрошені експерти з власного досвіду розповіли, що рятує життя під час висвітлення бойових дій, та тренували навички надання першої допомоги. 

«Протягом майже року проводимо подібні тренінги для знімальних команд Суспільного, а також для незалежних журналістів і фіксерів з усієї країни. За цей час нам вдалося виробити оптимальну програму навчання, а завдяки злагодженій роботі досвідчених тренерів учасники отримують незамінні для роботи польового журналіста навички зйомки і поводження в зонах бойових дій. Ми вдячні нашим партнерам, Frontline Club, за підтримку в проведенні подібних тренінгів», — розповіла Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення

Наступний тренінг відбудеться 7-9 квітня, запис на нього незабаром стане доступним за посиланням

Читайте також: «Прийшов у військкомат і сказав, що хочу долучитися», — офіцер ЗСУ, журналіст Суспільного Леонід Мацієвський

Першу частину тренінгів проводив Пол Конрой, колишній солдат та фотограф Sunday Times, який висвітлював багато світових конфліктів протягом останніх 22 років. Він розповідав про оцінку ризиків, планування поїздки, обізнаність про зброю — оцінювання дистанції й рух під вогнем, основи ведення переговорів, виживання в разі полону чи викрадення, проходження транспортними засобами КПП тощо.

Другу частину тренінгів присвячували вивченню повного спектра навичок надання першої допомоги та евакуації з поля бою. Відтворювали реальні ситуації із залученням акторів зі спеціальним гримом, спецефектами та постраждалими. Тренінги проводили інструктори Курсів першої допомоги CAB ГО «Курси першої допомоги “CAB”».

Що про тренінги від Академії Суспільного Мовлення говорять учасники?

  • «Корисними були методи, які викладав Пол Конрой — фотограф, який працює на війнах вже більше 22-х років. Завдяки Полу я навчилася будувати маршрути, визначати безпечні проїзди, мати план Б і В, правильно поводити себе на пунктах пропуску, а також він дав методи (і їхні можливі результати та наслідки) поведінки в разі полону та багато іншого. ​​​​​​​Два інших дні були присвячені домедичній допомозі як в умовах війни, так і в цивільному житті. Часте практичне повторювання закарбовує пам’ять рухів, а не пам’ять голови, відтак у стресовій ситуації у людини більше шансів все зробити правильно. Дуже вразили “природні” умови сценаріїв, в яких ми відпрацьовували все, чого навчилися за попередні 2 дні. Саме такі ситуації показують, як ми будемо себе поводити в реальних умовах», — Юлія Глушенок, редакторка національного телемарафону Першого телеканалу Суспільного Мовлення, учасниця тренінгу 3-5 березня. 

  • «Насправді дуже задоволена та хочу ще! Такі знання та навички потрібні кожному, тим паче у такий час, коли надворі війна. Інструктори з домедичної допомоги суперові, з ними легко було працювати. Не було цього відчуття, ніби ми студенти. Ми були учасниками процесу. Пол Конрой — дуже цікава людина, з великим досвідом. Вдячна, що він його передає іншим. Чекаємо нових та цікавих тренінгів», — Сімона Горняк, оброблювачка інформаційного матеріалу з тематики національних меншин, учасниця тренінгу 3-5 березня. 

  • «На тренінгу я зрозумів, наскільки важливими є компетенція надання першої домедичної допомоги. На відміну від типових тренінгів з ПМД, на тренінгу від Суспільного я мав змогу практично засвоїти ці уміння. Вважаю, що подібні речі потрібно знати всім не лише в часі війни, а й в мирний період», — Артем Остапюк, кореспондент Суспільне Рівне, учасник тренінгу 3-5 березня. 

  • «Найкориснішою була практика одразу після теорії. Якщо в першій половині дня ми вчилися робити серцево-легеневу реанімацію, то в другій — вже робили її на манекенах. Симуляція в останній день дуже корисна, бо максимально наближена до реальних ситуацій. Що фотограф Пол Конрой, що медик Саша та його помічниця — прекрасні спікери, інформація яких запам'ятовується. Єдиний момент: деякі тренувальні турнікети вже віджили свій час, вони погано клеяться та рвуться. Все інше — прекрасно», — Юрій Сисоєв, фотокореспондент Суспільне Одеса, учасник тренінгу 17-19 березня.

  • «Пол Конрой, досвідчений журналіст і фотограф з багатим досвідом розповідав цікаві, часом жахливі історії зі свого життя. Завжди хотіла навчитися користуватися дефібрилятором. Інформація подавалася дуже чітко і влучно, не нудно, багато практики. Дружня атмосфера та гумор сприяли настрою. Чудові професійні інструктори. Здобула багато знань та навичок. Вдячна за аптечку, наявність сертифіката радує», — Вікторія Михайлюк, менеджерка з адміністрування виробництва телепроєктів, учасниця тренінгу 17-19 березня.

  • «Отримав не тільки море досі не відомої мені інформації, але й надзвичайне задоволення. Бо і тренер з безпеки у ворожому середовищі Пол, і тренери з надання екстреної домедичної допомоги Ярина та Олександр витримували чудовий баланс із навчального матеріалу та гумору. Бо якби оті страшенні травми, кров’яку, що ми бачили на навчальному відео, подавалися із драматичними повчаннями та коментарями, то ми б, напевне, не стільки отримали навички, скільки нажахалися. А так тепер знаю, що треба робити в критичних ситуаціях, коли люди в небезпеці і їм потрібна термінова допомога — не панікувати і не боятися, а зберігати спокій, холодний розум. Тоді справді вийде допомогти, а не стояти і плакати поруч із постраждалим», — Денис Зерченко, спортивний журналіст, ведучий Першого каналу Суспільного Мовлення, учасник тренінгу 17-19 березня. 

Учасники всіх днів тренінгу, які відпрацювали всі практичні заняття, отримали сертифікати про участь, а також IFAK — укомплектовану індивідуальну медичну аптечку. Навчання відбувається за сприяння Frontline Club (Великобританія).

Як пройшов тренінг з безпеки для медійників від Академії Суспільного 3-5 березня 2023 року: фото

Як пройшов тренінг з безпеки для медійників від Академії Суспільного 17-19 березня 2023 року: фото

Нагадаємо, Академія Суспільного Мовлення — навчальний центр, створений під егідою Суспільного мовника України. Реалізовує навчальні програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. Проводить семінари й тренінги для журналістів та медіаменеджерів, організовує навчальні тури до європейських суспільних мовників та суспільних мовників США, стратегічні та фасилітаційні сесії, консультації європейських медіаекспертів тощо. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото: Пол Конрой