Жовтень 27, 2022
Карпатський рок-вар’єте від гурту «КораЛЛі» — вечір п’ятниці на Суспільному
Цієї п’ятниці, 28 жовтня, о 22:00 дивіться на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення* концерт-квартирник гурту «КораЛЛі». Онлайн-трансляція — на сайтах телеканалів.
Гурт «КораЛЛі» (Карпатські Аллігатори) створений у 2006 році. Команда відома своїми рок-експериментами з традиційними карпатськими інструментами: трембітою, сопілкою та дримбою.
«З гуртом “КораЛЛі” ми вже мали успішну співпрацю — знімали відеокліп на пісню “Карпати” на Вовчинецьких горах Івано-Франківська влітку 2021 року для концерту Суспільного “Незалежність єднає”. А роботу над квартирником розпочали у тривожний час — 22 лютого 2022-го, — згадує продюсерка Суспільне Івано-Франківськ Галина Держипільська. — В теплій дружній атмосфері підготували локацію для зйомки (це була одна зі сцен нашого драмтеатру). Запис самого концерту, завдяки професійній роботі знімальної групи та класних музикантів, минув невимушено і драйвово. Самобутні й ні на кого не схожі — хлопці-музиканти і надихають, і підтримують дух. Все тому, що й у творчості, і у своїй діяльності, і в життєвій позиції вони визначили чіткі орієнтири».
Учасники гурту:
- Михайло Адамчак — сопілка, клавіші, вокал;
- Олег Федик — барабани;
- Арсен Токар — гітара, бек-вокал;
- Андрій Чепіль — трембіта, бек-вокал;
- Тарас Чепіль — бас-гітара, бек-вокал.
Фронтмен гурту Михайло Адамчак — не тільки музикант, а й доброволець батальйону «Госпітальєри». Вже восьмий рік вивозить поранених з лінії вогню.
Читайте також: Суспільне Мовлення оголосило дату Радіодиктанту національної єдності 2022
«Звичайно, що поєднувати службу та творчість непросто, адже в нас зараз і я, і Андрій Чепіль (трембітар) — на захисті України. Тож дистанційно проблематично робити те, що стосується концертів. Ми не маємо такої можливості. Але можемо продовжувати репетиційний процес, коли кожен з нас приїжджає у відпустку у цивільне життя», — каже Михайло Адамчак.
Михайло наголошує, що культура і творчість на фронті важливі у будь-яких її проявах.
«Творчість — це музика, зокрема сопілка, яка є завжди зі мною чи в бронежилеті, наплічнику, чи в машині. Те, що дозволяє тримати мені власний дух на висоті і так само бойовий дух моїх побратимів і посестер, які поруч. Для когось такою творчістю є окопна скульптура. Ви могли бачити, як на стінках окопів чи прямо на землі вирізьблюють певні фігури. А ще дехто малює, дехто пише вірші і декламує», — розповідає музикант.
Читайте також: «Навіть на війні сопілка завжди зі мною» — доброволець Мишко Адамчак про музику на полі бою
За словами музиканта, будь-який прояв творчості є тим, що відрізняє нас від ворога, який не має чіткої мотивації, а має лише ненависть до українців.
«Для нас важливий момент — це захистити свою землю і водночас ми не забуваємо про творчість. Попри біль, в кожному дні знаходимо якусь життєствердність, певний позитив. Я впевнений, що в сукупності всіх чинників, як-от творчість, наша волелюбність, впертість і бажання захистити свою землю, ми неодмінно переможемо у цій війні й нарешті почнемо відбудовувати свою країну», — переконаний Михайло Адамчак.
Концерти-квартирники виходять на регіональних телеканалах Суспільного щоп’ятниці. Керівник проєкту та автор ідеї проєкту — Сергій Жулін.
Дивіться у записі квартирники, що вже вийшли:
- чернігівський рок-гурт «LiveN»;
- чернівецький музикант Устим Бук та виконавиця Ольга Ворохта родом із Рахова;
- гурт «Пес Дюк» з Івано-Франківська;
- Інді-поп із Хмельницького: Kate Soul;
- «Spiv Brativ» з Черкас.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії (Суспільне Чернівці, Суспільне Одеса, Суспільне Вінниця, Суспільне Львів тощо).
Оперативні новини про Івано-Франківщину — на цифрових платформах:
- сайт Суспільне Новини;
- телеграм;
- фейсбук;
- інстаграм;
- ютуб.
* Крім Суспільне Донбас і Суспільне Крим.