Новини компанії

Жовтень 14, 2022

Захисники та захисниці України. Добірка історій від Суспільного

14 жовтня — День захисників та захисниць України. Нижче — добірка історій та інтерв’ю від команди Суспільного Мовлення із тими, хто сьогодні боронить країну. 

  • Михайло Вершинін, начальник патрульної поліції Маріуполя та Донецької області, провів у російському полоні 123 дні, з них 60 в Оленівці та 63 — у Донецькому СІЗО. Нині Михайло у лікарні, реабілітується і планує повернення до роботи. Про полон та обмін — читайте в ексклюзивному інтерв'ю Михайла Суспільному. 

Начальник патрульної поліції Маріуполя та Донецької області Михайло Вершинін, Київ, 12 жовтня 2022 року. Фото: Аліна Смутко/Суспільне

Читайте також: Історія парамедикині Тайри в ексклюзивному матеріалі Суспільного — «Герої» на Першому

  • 23-річний військовий Андрій із позивним «Сапсан», старший лейтенант, командир артилерійського взводу у 24 окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Повномасштабне вторгнення він зустрів у районі Попасної на Луганщині. Про досвід, який здобувають під час бойових дій, поранення та плани військовий розповів у інтерв'ю Суспільне Львів.

Фото: 24 ОМБр імені короля Данила

Читайте також: Міцні люди та їхні собаки: дивіться документалістику, що надихає, до Дня захисників та захисниць України

  • Представники національних спільнот захищають нашу країну як на фронті зі зброєю в руках, так і в лавах волонтерів. Ровшан Абдулаєв народився і виріс у Баку, а з 1998 року живе в Україні, у місті Запоріжжя. Після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого прийняв для себе рішення вступити до лав ЗСУ. 

  • Про бойове зіткнення Національної гвардії з Росгвардією у перші дні війни у Харкові, про співвідношення мобілізованих і кадрових бійців Нацгвардії, про відповідальність командира, чи святкуватимуть День захисника і захисниці — генерал-майор НГУ Олег Сахон розповів в інтерв’ю Суспільне Харків. Говорячи про загиблих підлеглих, генерал не зміг стримати сліз. 

Читайте також: Історії захисників та захисниць України на передовій і в тилу — у міжрегіональному проєкті «Суспільне. Спротив»

  • Іванофранківка Катерина Бринецька на позивний «Грета» воює солдатом-стрільцем у 78-му батальйоні 102-ї окремої бригади територіальної оборони. У військкомат жінка прийшла 24 лютого. Під час короткої відпустки з передової додому Катерина розповіла Суспільне Івано-Франківськ, як наважилася піти в ЗСУ, як пояснює дітям ситуацію в країні, а також поділилася історіями з фронту.

Читайте також: Як правильно говорити з дітьми про День захисників та захисниць

  • З початку повномасштабної війни на захист України стало багато доти цивільних людей. Вони не мали бойового досвіду, однак прагнули вигнати російську армію з української землі. Один з них — Віталій. Чоловік на фронті з початку березня, обороняв Харківщину. Відеорозповідь військового від Суспільне Дніпро в межах циклу «На захисті України».

  • Він вивчився на історика, але попрацювати за спеціальністю так і не встиг. Диплом отримав незадовго до початку повномасштабного вторгнення. 24 лютого вступив до лав Черкаської тероборони. Бойове хрещення пройшов у Попасній у квітні 2022-го, де отримав поранення. Про пережите на передовій розказує боєць Черкаської ТрО з позивним «Йося» в інтерв’ю Суспільне Черкаси

  • Ігор та Олексій Реви — актори, сценаристи та продюсери гумористичних шоу. Чоловіки народилися у Полтаві, а згодом переїхали до Києва. Про повернення зі столиці до рідного міста, рішення служити у Збройних силах України та використання гумору у військовій комунікації — в інтерв’ю, записаному командою Суспільне Полтава.

  • Тарас Мищишин командував взводом першого Вінницького добровольчого батальйону, який після навчання і бойового злагодження поїхав у зону бойових дій. Як забезпечували батальйон та чому треба перемогти ворога зараз — захисник розповів журналісту Суспільне Вінниця Олександру Василишину.

  • Ця війна не схожа на те, що було в 14-му — каже заступник командира окремого стрілецького батальйону ЗСУ. Хлопці живуть в польових умовах вже пів року та боронять запорізький край на передовій. Кореспонденти Суспільне Запоріжжя побували в гостях у захисників, побачили їхній побут і почули думки стосовно сьогодення восьмирічної війни.

  • Телеведучий, актор та ресторатор у мирному житті — військовослужбовець сил спецоперацій з початком повномасштабного вторгнення росії до України. Даніель Салем служить на півдні України, наразі з побратимами деокуповують Херсонщину. Свою історію він розповів журналістам Суспільне Одеса. 

  • Музикант Ігор Воєвуцький займається волонтерською діяльністю з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну. Зараз працює над записом альбому на вірші українських класиків. В інтерв’ю Суспільне Житомир Ігор розповів про творчість у проміжках між волонтерською діяльністю та чергуванням на блокпостах.

  • 28-річний очільник Деражненської громади Рівненського району Олександр Лукашець нині воює у Збройних силах України. Туди він пішов добровольцем — розповів в інтерв’ю Суспільне Рівне

Більше історій захисників та захисниць України, медиків, волонтерів та усіх, хто працює задля нашої перемоги на передовій та в тилу, — на сайті Суспільне Новини, ютуб-каналах Суспільне Новини. Першого та регіональних філій Суспільного Мовлення. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті Суспільне Новини.