Липень 12, 2022
Симфонічний «Меседж з України» — у Будинку звукозапису відбувся перший концерт-запис
11 липня у Будинку звукозапису відбувся перший концерт-запис Заслуженого симфонічного оркестру Українського Радіо з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Запис концерту незабаром з’явиться на телеканалі Суспільне Культура, в радіоефірі Радіо Культура, а також на діджитал-сторінках Суспільного.
Читайте також: «Книгосховище» — подкаст про книжки від Радіо Культура
«Сьогодні особливий день — ми відновлюємо роботу мистецьких колективів у Будинку звукозапису Українського Радіо після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Особлива подія — концерт-презентація проєкту «Меседж з України». Він про нашу історію, яка тісно переплітається з сьогоденням; про боротьбу і бажання миру нам і всьому світові; про тих, хто допомагає нам на цьому тернистому шляху. В час, коли до України прикута увага всього світу, ми не можемо мовчати. Через музику та емоцію ми передаємо всім гуманістичні ідеї та послання миру», — зазначив член правління, відповідальний за платформи радіо та телебачення Дмитро Хоркін.
У програмі прозвучали композиції українських та європейських композиторів з тих країн, які найбільше підтримують Україну у війні з росією.
Микола ЛИСЕНКО (Україна) Увертюра до опери «Тарас Бульба»
Каміль СЕН-САНС (Франція) Інтродукція та Рондо-капричіозо A-minor для скрипки з оркестром
Станіслав МОНЮШКО (Польща) Увертюра до опери «Галька»
Едвард ЕЛГАР (Велика Британія) «Привіт, кохання!»
Джузеппе ВЕРДІ (Італія) Увертюра до опери «Сицилійська вечірня».
Вперше на сцені Будинку звукозапису Українського Радіо прозвучала музика з фільму «Хайтарма» режисера Ахтема Сейтаблаєва, який зараз на фронті. Проникливу музику до стрічки написав український композитор Сергій Круценко.
Також зі сцени Будинку звукозапису пролунав твір, який і дав назву циклу концертів «Меседж з України». Його написав сучасний композитор Іван Небесний. «Message from Ukraine» — це історія про прекрасну, квітучу країну і пророча оповідь про перемогу духа над силами зла, розказана полум’яним голосом України.
Завершував концерт твір Євгена Станковича «Соло для оркестру».
Будинок звукозапису Українського Радіо — один із найбільших студійних звукозаписувальних майданчиків Європи. Концертно-студійний комплекс Українського Радіо належить до складу Національної суспільної телерадіокомпанії України. Велика концертна студія Будинку звукозапису є репетиційною базою та головним концертним майданчиком для творчих колективів — радіоансамблів Українського Радіо:
- Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо;
- Академічної хорової капели Українського Радіо;
- Академічного оркестру народної та популярної музики Українського Радіо;
- Великого дитячого хору Українського Радіо;
- Тріо бандуристок Українського Радіо.
Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського Радіо займає провідне місце серед найкращих симфонічних оркестрів, широко відомих в країні та за її межами. Радіоефіри, записи музики до кінофільмів та понад 10 тисяч записів світової та української симфонічної музики, що були здійснені оркестром до Фонду Українського Радіо, складають унікальну колекцію вітчизняної класики, творів сучасних українських композиторів та шедеврів світової класичної музики.
Фото — Анастасія Мантач