Новини компанії

Травень 17, 2022

Суспільне на Radiodays Europe 2022 — про мовлення в окупованому Маріуполі та протидію атакам окупантів

16 травня Суспільне Мовлення долучилося до щорічної конференції, присвяченої радіоіндустрії та її професіоналам з усієї Європи, — Radiodays Europe 2022, що проходить цього року у Швеції. Члени правління Суспільного Дмитро Хоркін, відповідальний за  платформу радіо та телебачення, а також відповідальний за маркетинг Андрій Таранов в онлайн-режимі розповіли учасникам заходу про роботу радіо під час війни та протидію атакам російських окупантів на мовлення в Україні.

Читайте також: Історії війни на хвилях Українського Радіо Чернігівщини та Сумщини

Попри те, що російський агресор знищив українські телекомунікаційні мережі, Суспільне продовжує працювати. Зокрема саме Українське Радіо завдяки AM-частотам стало єдиним українським медіа, яке мовить у тимчасово окупованому Маріуполі та доступний для слухачів.

«В Маріуполі, Гостомелі, Ірпені, Сумах, Херсоні, Миколаєві, а також у Криму і на Донбасі, немає українського інтернету та мобільного зв’язку. Водночас в Маріуполі, Волновасі, Мелітополі та Херсоні російські окупанти зруйнували телекомунікаційну мережу. Незважаючи на це, Українське Радіо є єдиним українським медіа, яке мовить у тимчасово окупованому Маріуполі. Ми ніколи не зупиняли радіотрансляцію ні на хвилину, адже радіо дуже важливе для слухачів. Його цінність особливо зросла під час війни, коли люди слухають нас у бомбосховищах, у своїх будинках без будь-якого іншого зв’язку, — зазначив Дмитро Хоркін. — І хоч російські агресори завдали ракетного удару по київській телевежі, ми продовжуємо наше мовлення».

Зазначимо, Українське Радіо мовить у середньохвильовому діапазоні на території всієї країни. У населених пунктах, де немає FM-частоти, або в разі збоїв у її роботі, потрібно перемкнути приймачі в АМ-діапазон (чи СХ на старих приймачах) на частотах 1278 кГц, 873 кГц, 1404 кГц та 657 кГц. Також усі канали Суспільного радіо доступні в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio, а з березня в мобільному застосунку «Дія» стала доступною функція «Дія Радіо» з цілодобовим ефіром Українського Радіо.

Андрій Таранов подякував лідерам медіаіндустрії з різних країн, які нині допомагають не лише українському медіа, а й людям, які через війну тимчасово знайшли прихисток у їхніх країнах. 

«Наші колеги з телебачення, радіо та інтернет-платформ Суспільного працюють у студіях і бомбосховищах в багатьох містах по всій Україні. Ми готуємо новини 24 години на добу сім днів на тиждень за будь-яких умов та обставин. Та, що важливо, намагаємося максимально убезпечити наших журналістів від загроз для життя під час роботи  в “гарячих” точках та водночас надавати людям необхідну інформацію, яку вони потребують», — підкреслив Андрій Таранов.

Він вказав на спільні європейські цінності, які єднають усі мовники Європи, та зауважив важливість обміну культурами між країнами через медійні платформи. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:

З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.

Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: ЛЬВІВ в HD-якості.