Новини компанії

Травень 06, 2022

«Сміємося — значить прорвемося», — спецкореспондентка Суспільне Полтава Віра Чиж

До повномасштабного вторгнення росії в Україну Віра Чиж працювала спеціальною кореспонденткою міжрегіонального телепроєкту «Ранок на Суспільному» на Полтавщині. Зараз — у вечірньому проєкті «Полтава. Сьогодні». Ми розпитали її про те, як це — змінювати робочі звички, де шукати приводи для усмішки під час війни та про екскурсії залаштунками телебачення та радіо Суспільне Полтава для дітлахів.

Як змінилась ваша робота після 24 лютого?

一 Ця весна і ця війна змінила кожного. І мене теж. Зміна цінностей, пріоритетів і робочого графіку. Я любила прямі включення для ефіру «Ранку на Суспільному». Це особливий вид радості: о 7-8 годині ранку обводити пункт у робочому блокноті, зафіксувавши «зроблено». Місто тільки прокидається, а ти уже розказала усій країні, як полтавець переміг на міжнародному музичному конкурсі, показала ранкове тренування тих, кому за 60, потанцювала з маленькою хіп-хоперкою у Корпусному парку.

Читайте також: Радіо Промінь почало мовити у районі Красногорівки на Полтавщині

Тепер мій час — вечірній. Допомагаю створювати інформаційно-аналітичну програму «Полтава. Сьогодні». Готую щоденну рубрику, що виходить у рамках програми, «Психологічна аптечка». І відчуваю її важливість. Не кожен з нас готовий іти до психолога, але кожен з нас (особливо зараз, в умовах війни) потребує допомоги.  Маленькі поради спеціалістів можуть стати великим «рятівним колом». Як спілкуватися з людьми, які переживають втрату, як впоратися з панічною атакою, якими тілесними техніками можна швидко відновити емоційний стан, як говорити з дітьми про війну.

Який випуск найбільше запам’ятався?

一 Особисто мені найбільше «зайшов» випуск про заборону на задоволення. З 24 лютого я рідко користуюся декоративною косметикою, вибудувалася психологічна заборона на макіяж, я його робила через силу і лише для ефіру. Після роз’яснень психолога навіть на масаж записалася. Бо життя потрібно жити! В умовах, які є зараз. Немає такої кількості почуття провини, що здатна змінити минуле. І немає такої кількості тривоги, що здатна змінити майбутнє. Живіть!

Читайте також: Євробачення-2022: де дивитися, сценічні костюми і плани в Турині — підсумки пресконференції

А ще є «добрі новини»?

一 Навіть у реаліях війни важливо знаходити щось позитивне, привід для усмішки або й щирого реготу. Тому я збираю хороші новини. Про те, як підтримує Україну світ, як підсилюють творчістю свій бойовий дух наші воїни світла, як жартують над орками. Усе це ми обговорюємо у завершальній частині програми «Полтава. Сьогодні». Сміємося 一 значить прорвемося!

Ви працюєте з дітьми, що виїхали з небезпечних територій. Поділіться цим досвідом.

一 Суспільний телеканал UA: ПОЛТАВА у співпраці зі школою естетичного виховання «Зело», що займається всебічним розвитком внутрішньо переміщених дітей, започаткували серію екскурсій. Звісно ж я з радістю погодилася проводити ці екскурсії, знайомити дітей із «залаштунками» телевізійного процесу. Вони спробували себе в ролі операторів, теле- та радіоведучих. Колосальне задоволення 一 бачити усмішки дітлахів, відчувати маленьку причетність до їхнього емоційного відновлення. І велика відповідальність 一 прийняти їхній кредит довіри, коли діляться пережитим.

Нагадаємо, «Полтава. Сьогодні» — це вечірня інформаційно-аналітична програма, що виходить на UA: ПОЛТАВА у будні о 18:00. У прямому ефірі на глядачів Суспільного чекає підсумковий випуск місцевих новин з аналізом найважливіших подій. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. У Полтавській області — це телеканал UA: ПОЛТАВА та Українське Радіо Лтава

Дивитись телеканал UA: ПОЛТАВА можна в ефірі та онлайн на сайті філії. 

Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах: