Новини компанії

Грудень 06, 2021

Соціальні теми та регіональні розслідування — Суспільне на конференції журналістів-розслідувачів

В суботу, 4 грудня, представники Суспільного мовлення приєдналися до конференції «Колаборація журналістів-розслідувачів: синергія та вплив», яка протягом 13 років організовує зустрічі журналістів-розслідувачів України та світу за ініціативою Інституту розвитку регіональної преси. 

Про створення розслідувань командою Суспільного розповідали:

  • Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного мовлення;
  • Інна Білецька, шеф-редакторка напряму розслідувань Суспільного мовлення; 
  • Катерина Лихогляд, авторка та журналіста фільмів розслідувань Суспільного мовлення.

Дискусійну панель модерувала Людмила Панкратова, Інститут розвитку регіональної преси. 

Переглянути трансляцію можна за посиланням.

Світлана Остапа розповіла про фільми журналістських розслідувань, які знімає Суспільне мовлення, і яким чином ці фільми знайомлять із суспільно важливими проблемами в Україні. Суспільне мовлення співпрацювало з журналістами-розслідувачами багатьох редакцій, до яких входили: «Наші гроші», «Схеми: Корупція в деталях» та «Слідство.Інфо». Ці редакції роблять акцент на топкорупції в державі. Своєю чергою, команда Суспільного спрямувала свої зусилля на соціально орієнтовані проблеми, які виникають на регіональному рівні в Україні.

«Корупція існує не тільки на топовому рівні влади, а й на місцевому рівні. Ми вирішили створити окремий підрозділ та запустити власні журналістські розслідування з акцентом на ті проблеми, з якими може зіткнутися кожен громадянин у повсякденному житті: корупція в охороні здоров’я, освіті, в місцевих органах влади тощо. 

Суспільне мовлення має свої регіональні підрозділи в кожній області. У 2021 році на замовлення НСТУ такі розслідування проводять у шести регіонах України: Черкасах, Волині, Миколаєві, Сумах, Львові та Рівному. Всі розслідування показують в ефірі філії, а потім в ефірах усіх регіональних каналів НСТУ. 

Всі проєкти, які ми виробляємо, покликані втілити місію Суспільного: захищати свободи в Україні, надавати суспільству правдиву інформацію про Україну та світ і налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри», — зазначила Світлана Остапа.

Читайте також: Таємниці сурогатного материнства в Україні — прем'єра розслідування «Торговці мріями» на UA: ПЕРШИЙ

Про складнощі при розслідуваннях, невтішну статистику та проблеми, які доводиться долати українцям, розповіли Інна Білецька, шеф-редакторка творчого об’єднання розслідувань, та Катерина Лихогляд, авторка фільмів і журналістка Суспільного мовлення.

«Ми працюємо, щоб виконувати свою місію: служити інтересам суспільства, а не політичним інтересам, чи інтересам власників каналів або редакцій. Влітку 2019 року виникла ідея проєкту журналістських розслідувань, і вже з вересня того ж року розпочали роботу. Відтоді ми відзняли 9 фільмів і зараз доопрацьовуємо 10-ий.  Ми прагнемо висвітлювати соціально важливі теми й проблеми, з якими людям доводиться мати справу. Про неналежну якість та проблеми в роботі медичної системи, освіти, місцевих органів влади, адміністративних послуг, проблеми домашнього насильства і ще багато важливих тем», — розповіла Інна Білецька.

«Коли ми обираємо теми, то звертаємося до суспільства. Бо саме до нього слід прислухатися, аби почути, що сьогодні турбує людей. Там ми й знаходимо героїв наших розслідувань. Ми намагаємося вивести будь-яку проблему в наших проєктах на широкий загал і запропонувати варіанти конструктивного рішення. Одним з разючих фактів в Україні, який мене вразив при аналітичному дослідженні, що більш ніж половина населення живе за межею бідності. Крім того, в Україні суттєвою є проблема, яка стосується алко- та наркозалежних. Шукаючи героїв та сюжети, ми потрапили в болючу точку аудиторії, бо багато сімей в Україні стикаються з такою проблемою. При цьому часто порушуються права людини в реабілітаційних центрах для алко- та наркозалежних», — наголосила Катерина Лихогляд.

«Ми прагнемо стати найкращим візуальним сторітелером і стати інноваційною редакцією у сфері журналістських розслідувань в Україні», — додала Інна Білецька.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.