Листопад 24, 2021
Суспільне разом з «Едкемп Україна» закликають українських освітян знайти радість в освіті та ділитися нею
«Повернімо радість в освіту!» — із таким завданням із 7 до 18 грудня 2021 року відбудеться Національний EdCamp для радості «Тримай п’ять, освіто!» (EdCamp Joy) від громадської організації «Едкемп Україна». Це онлайн-подія для дорослих, які працюють із дітьми, учителів, батьків і всіх, хто шукає шляхи до радості у непростий час пандемії, карантинів та дистанційного навчання.
Суспільний мовник став інформаційним партнером заходу.
Читайте також: Новий дім новин — на Хрещатику, 26 офіційно відкрили NewsHouse 2.0 для служби новин Суспільного
У програмі Національного EdCamp’у для радості «Тримай п’ять, освіто!» — онлайн-зустрічі зі всесвітньо відомими науковцями, освітянами, психологами, лідерами думок, які досліджують феномен радості й знають, як її повернути та розвивати. А також — практичні заняття, корисні вправи, кола взаємопідтримки та відеофлешмоб для вчительства — у коротеньких відео освітянам пропонують назвати п’ять речей у своїй роботі, котрі дарують радість.
Причин для проведення EdCamp’у для радості багато, говорить голова ради ГО «Едкемп Україна» Олександр Елькін.
«Наслідки “ери ковіду”: соціальна ізоляція і невизначеність, страх заразитися, почуття економічної незахищеності, втрата близьких, знесилення після перенесеної хвороби — усе це спричиняє депресії, тривогу, гнів, розпач», — пояснює він. І хоч у світі існують системні дослідження про радість, про них мало що відомо широкому загалу — люди не знають, як результати науки використати на практиці, зауважує Олександр Елькін.
Програма Національного EdCamp’у для радості «Тримай п’ять, освіто!» (EdCamp Joy) побудована на 8 стовпах радості, що були науково осмислені й сформульовані двома лавреатами Нобелівської премії миру — архієпископом Десмондом Туту та Далай-ламою XIV — і обговорювалися у бестселері Дугласа Абрамса «Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі». А сьогодні важливу роль радості підтверджують і провідні освітяни та іноземні спікери, запрошені на EdCamp Joy: світовий освітній експерт та розробник міжнародного тестування PISA Андреас Шляйхер (Німеччина), фахівець у галузі освіти, продюсер документальних фільмів, венчурний інвестор та письменник Тед Дінтерсміт (США), психологиня, письменниця, засновниця програми викладання у Коледжі Вільямсон Сюзан Енгель (США). Також запрошені до участі в події американський письменник, психолог, науковий журналіст, автор концепції емоційного інтелекту Деніел Ґоулман (США), професорка Каліфорнійського університету, письменниця Соня Любомирські (США), видатний педагог Шалва Амонашвілі (Грузія). У події вперше братимуть участь і педагоги з країн Східного партнерства, які впроваджують формат EdCamp за підтримки ГО «Едкемп Україна»: Вірменії, Грузії, Молдови, Білорусі.
На усіх учасників EdCamp’у для радості «Тримай п’ять, освіто!» чекають лекції, практикуми, закриті покази та обговорення чотирьох фільмів на тему радості, занурення в музику через «Плейлисти радості», які формуються освітянами в усьому світі, вітальні метафоричні картки, котрі надсилатимуть найактивнішим учасникам. Для педагогічних працівників ця подія набуває додаткового значення, бо дозволить отримати сертифікат про підвищення кваліфікації.
У межах партнерства, журналісти Суспільного поспілкуються з експертами ГО «Едкемп Україна» про радість як одну з основних позитивних емоцій людини. Про те, звідки і як вона береться, чому є життєво важливою, як вчителям і учням її зберігати й розвивати всі охочі зможуть дізнатися у теле- і радіоефірах програм «Ранок на Суспільному» 30 листопада о 8:10 на регіональних телеканалах Суспільного, «Культура:live» 6 грудня о 8:30 на Радіо Культура та «Батьківська кухня» на Українському радіо.
Зареєструватися на подію можна за посиланням. Сайт події: http://bit.ly/edcampjoy2021
Організатор події — ГО «Едкемп Україна», найбільша в Україні освітянська спільнота (понад 40 000 учасників), яка бере участь у реформуванні освіти, зокрема у розбудові Нової української школи. EdCamp Ukraine п’ять років поспіль проводила національні події, котрі збирали тисячі освітян з усіх регіонів і найкращих іноземних експертів/-ок.