Новини компанії

Листопад 19, 2021

«День Гідності» — команда Суспільного готує міжрегіональний спецефір

У неділю, 21 листопада, на регіональних телеканалах Суспільного вийде прямоефірний спецпроєкт «День Гідності», який готують команди мовника у всіх регіонах. Початок — о 16:30

«Хочеться, щоб спеціальний ефір об'єднав наших глядачів та занурив у мандрівку спогадами учасників Євромайдану. Глядачі побачать 22 включення з головних площ, меморіалів Небесній сотні та інших місць, які назавжди увійшли в історію Революції Гідності у вашому місті. Сподіваюсь, розмаїтий досвід учасників ефіру нагадає нам всім, наскільки Революція Гідності стала важливою подією в житті кожного українця», — розповіла головна редакторка спеціального проєкту Ірина Цибух

Читайте також: «Між життям та смертю» — новий документальний проєкт про медиків на Суспільному

Кореспонденти Суспільного включатимуться у прямий ефір з локацій, пов’язаних з Революцією Гідності: зі скверів та площ, де розгорталися події у 2013–2014 роках, місць, де стояли блок-пости, та храмів, де збирали волонтерську допомогу для учасників Майданів. Ведучим спецпроєкту в київській студії буде Олександр Єльцов, а з Майдану Незалежності в ефір вмикатиметься Світлана Стеценко. Головний режисер проєкту — Сергій Жулін.

Команда Суспільне Одеса зустрінеться з активним учасником, одним з організаторів акцій одеського Євромайдану Віталієм Свічинським біля пам'ятника Дюку де Рішельє. Тут проходили всі акції одеського Євромайдану, тут розбили наметове містечко ще до перших наметів у Києві, звідси розпочиналися марші на підтримку України після початку окупації Криму. В лютому 2014 року Віталій почав набір до місцевої самооборони, яка згодом протистояла місцевому антимайдану, — апогеєм стали події 2 травня 2014 року. 20 лютого того ж року саме тут Віталій оголосив про створення місцевої Самооборони та набір перших добровольців, розуміючи, що для Одеси все ще попереду. 

«Це один з особливих днів для нашої країни. Безумовно, важливо зберігати пам'ять, давати можливість почути пряму мову учасників подій», — каже продюсерка Суспільне Одеса Олена Кваша.

Читайте також: Фільм «Майдан. Шість літер нашої свободи» отримав нагороду на фестивалі у Європі

Журналісти Вінницької команди Суспільного розкажуть про учасницю Революції Гідності, волонтерку Юлію Вотчер. Кореспондент Вінницької філії Суспільного Олександр Василишин зустрінеться з нею на Майдані Небесної Сотні у Вінниці.

«Перехрестя вулиць Соборна і Театральна — символічне місце, де відбуваються народні віча, на цьому майдані прощалися з Героєм Небесної Сотні  Максимом Шимком. У 2018-му тут відкрито тематичну інсталяцію — “Дерево Свободи”, — розповідає Олександр Василишин. — У Юлії Вотчер ми розпитаємо, з чого для неї почалася Революція Гідності, що вона робила на Майдані, чим для неї є Майдан нині й чому стала волонтеркою, здійснивши понад 2 сотні рейсів на передову».

Команда Суспільне Львів вмикатиметься з Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Саме під час Революції Гідності храм став епіцентром волонтерської допомоги. 

«Сюди приносили їжу, ліки, теплий одяг і фінансову допомогу для тих, хто на Майдані. Ми згадаємо, як це було, разом із настоятелем храму — отцем Тарасом Михальчуком. Такі спогади дуже цінні, бо Майдан об'єднав серця», —  розповіла ведуча Суспільного у Львові Іванка Федів

Читайте також: «За покликом серця» — новий документально-історичний проєкт на Суспільному

Включення Суспільне Херсон відбуватимуться з площі Свободи: саме там у 2013–2014 роках збиралися учасники Євромайдану. 

«Були протистояння, сутички, зойки, але було місце і взаємопідтримці, любові та молитві. Гість ефіру — Ігор Семеніхін, військовий капелан, один зі священників, які по черзі правили молитву між двома натовпами херсонців: з Майдану та з антимайдану. Це був ніби острівець примирення. Посередині. Де вщухав гамір і люди могли спокійно висловитися, поміркувати, визначитись. Тоді цей острівець врятував багатьох. Для нас важливо, аби вся Україна почула — жителі Херсонщини, прикордонного регіону, завжди були і є патріотично налаштованими», — каже тимчасово виконувачка обов’язків продюсерки Херсонської філії Суспільного Еріка Авдєєва.

Журналіст Суспільне Рівне Роман Свирида зустрінеться зі своїм колегою, кореспондентом служби інформації Суспільного й активним учасником Революції Гідності Максимом Коломисом у Рівненському сквері, поблизу колишньої бази спецпідрозділу «Беркут», де у 2014 році відбулося протистояння силовиків із протестувальниками.

«У момент загострення протистояння в Києві ми у Рівному вирішили не давати можливості беркутівцям та військовим виїхати зі своїх баз на столицю. Військові від своїх намірів відмовилися відразу, а от беркутівці стали стіною. Лінія між протестувальниками й беркутівцями була напруженою, поки люди були у меншості. Готові до всього протестувальники почали обдзвонювати рідних, друзів, знайомих і кликати на допомогу. І коли протестувальники чисельно переважили, почались перемовини з беркутівцями, які повідомили про відмову від поїздки до столиці. Крім того, нам з друзями доводилося стояти на різних блок-постах і вдень і вночі», — згадує учасник Революції Гідності, журналіст Суспільне Рівне Максим Коломис.

Журналістка Суспільне Тернопіль Богдана Сарабун розповіла про те, що готує для майбутнього спецефіру їхня команда.

«Говоритимемо про те, як розпочався тернопільський Майдан. Про тих, хто не побоявся вийти з дому, відкрито заявити про свою проєвропейську позицію та сказати “ганьба” тодішній владі. Поспілкуємося з “голосом” нашого майдану — Дмитром Андрієшиним. Адже саме він закликав студентів “не йти на пари, а йти на Майдан”. Що спонукало його до такого рішення, як вдалося повести за собою десятитисячну публіку та що говорив молоді зі сцени тернопільського Євромайдану? Чи змінила життя та свідомість Революція Гідності — все це обговоримо у включенні із самого “серця” тернопільського Євромайдану», — розповіла журналістка Суспільне Тернопіль Богдана Сарабун.

Євромайдан Дніпра збирався в кількох локаціях. Першою була Європейська площа, назва якої співзвучна з цінностями, проголошуваними суспільством. Час від часу містом крокувала хода, учасники демонстрували, що Дніпро налаштоване патріотично. 

«Драматична розв'язка сталась 26 січня 2014 року, в "криваву неділю", коли поховали Сергія Нігояна. Відбулося протистояння на площі біля ОДА. Згодом там з'явився меморіал. На Алеї Героїв тепер збираються на свята і роковини — згадують полеглих героїв. Завдяки таким дніпряни і дніпрянкам, як Надія Павлівна Таршин, Євромайдан Дніпра взагалі відбувся, тим більше встояв. Пані Надія вийшла на Майдан одна з перших. Виступала на віче зі своїми віршами, запалювала своєю енергією інших. Вона досі невтомно продовжує боротьбу: як волонтерка допомагає армії, їздить на фронт»,  — розповідає про героїню свого сюжету кореспондентка Суспільного Дніпра Юлія Курочкіна.

Майдан Корольова у Житомирі був центром протесту 2013 та 2014 років. Перші намети, мітинги, сутички з поліцією та штурм обладміністрації перетворили цю площу у символ спротиву та гідності. Сьогодні тут побудували пам'ятник Героям Небесної Сотні. Саме на Майдані Корольова журналістка Суспільне Житомир Олена Ваховська згадуватиме революційні події з активістом місцевого Євромайдану Дмитром Ткачуком.

«Революція Гідності змінила мільйони людей, і ми сьогодні маємо проаналізувати, як саме. Чи достатні ці зміни для гідного життя? Саме тому варто згадувати початок і тим, хто стояв тоді на цьому Майдані вперше», — вважає Олена Ваховська.

Онлайн дивитися телеканали Суспільного можна на сайтах регіональних філій. Там же можна прочитати, хто і які увімкнення готує з інших регіонів. Крім цього, спецефір «День Гідності» транслюватимуть наживо на фейсбук-сторінці Суспільне Київ

Місцеві суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.