Новини компанії

Листопад 01, 2021

Як Юрій Андрухович готується до 21-го Радіодиктанту національної єдності

9 листопада з 10:00 до 11:00 за київським часом на всіх платформах Суспільного мовлення транслюватиметься 21-й Радіодиктант національної єдності. Автор тексту та читець цьогорічного Радіодиктанту — культовий український письменник Юрій Андрухович, який розповів виданню «Всеосвіта», як готується до події, за скільки часу написав текст диктанту та у написанні якого слова часто сумнівається. 

«Це дуже хвилює і, не побоюся такого гучного слова, надихає. Я маю на увазі передусім участь, причому ключову, у події, до якої наживо — у реальному, як кажуть, “тут і тепер”, — долучається така численна українська спільнота. Це для мене, як для письменника, дуже цінна нагода і велика честь. Дуже хочеться виконати цю роль якомога чіткіше і чистіше», — розповідає Юрій Андрухович

Флешмоб до Дня української писемності та мови відбувається вже 21 рік поспіль, а започаткований він був 2000 року командою Українського радіо. Його транслюватимуть відразу декілька платформ Суспільного: Українське радіо, Радіо Культура, телеканал UA: ПЕРШИЙ, а також ютуб-канал та фейсбук-сторінка Суспільного мовлення.

Читайте також: Радіодиктант національної єдності на Суспільному: пишемо разом 9 листопада

Юрій Андрухович зазначив, скільки часу знадобилося для написання тексту до Радіодиктанту національної єдності: «Первісну версію — десь за 40-50 хвилин, у будь-якому разі — менше, ніж за годину. Правда, два перші речення з’явилися вночі, можна сказати, наснилися. Але той текст, з якого я розпочав написання диктанту, увесь час змінюю, переписую, шліфую от уже 10-ий день поспіль»

Також автор тексту 21-го Радіодиктанту національної єдності зізнався, у написанні якого слова часто сумнівається. 

«Скажімо, я досі не почуваюся впевнено, коли “незважаючи” пишемо разом, а коли “не зважаючи” — окремо. Тому я часом вдаюся до синонімічної форми “попри те, що…”», — зазначає Юрій Андрухович

Зазначимо, Радіодиктант національної єдності — наймасовіший осінній флешмоб, який щорічно проводиться Українським радіо до Дня української писемності та мови. 

Минулого року Всеукраїнський радіодиктант національної єдності писали понад півмільйона осіб на всіх шести континентах, включно з ученими на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Понад 15 тисяч листів з написаним текстом диктанту надійшло на перевірку до Українського радіо. А слово «Радіодиктант» стало найпопулярнішим пошуковим запитом в українському сегменті Google за 9 листопада 2020 року.

Фото — Анастасія Мантач