Новини компанії

Жовтень 12, 2021

Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу: команда зустрілася з громадами Сумщини

Команда Суспільного продовжує відвідувати містечка, віддалені від обласних центрів, та розповідати про можливість безкоштовно навчатися універсальної журналістики й співпрацювати із Суспільним мовником. Минулого тижня, з 4 до 8 жовтня, відвідали 10 міст та селищ на Сумщині, де зустрілися з активними мешканцями, медійниками й тими, хто прагне навчитися працювати з інформацією. Заповнити анкету на навчання можна до 19 листопада 2021 року за посиланням.

Зустріч у Середино-Будській територіальній громаді

Зустрічі відбулись у Бурині, Конотопі, Тростянці, Охтирці, Ромнах, Липовій Долині, Шостці, Глухові, Середино-Буді та Ямполі. Сумщина стала однією із трьох пілотних областей, де реалізують проєкт: у вересні команда відвідувала Харківщину, наступною стане Чернігівщина.

«Ми шукаємо не тільки тих, хто має амбіцію стати кореспондентом Суспільного. Співпрацювати з нами можна і в ролі інформатора, і в ролі місцевого стрімера. Та навіть ці ролі вимагають розуміння стандартів мовлення й навичок роботи з великими обсягами інформації. Адже коли у тебе в кишені свій персональний засіб для створення і поширення контенту — ти можеш опинитися в ролі інформатора і стрімера в найнеочікуваніший момент», — каже генпродюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Зустріч в Ямпільській територіальній громаді

Суспільний мовник розпочав створення гіперлокальної мережі*, щоб отримувати більше новин з регіонів, історій про цікавих людей, що мешкають у віддалених громадах Сумщини.

«Дійти до кожної громади, дізнатись, чим вони живуть і які мають особливості. Як ті чи інші загальнодержавні зміни впливають на пересічного українця у найвіддаленішому куточку. Саме такої — живої й оперативної  локальної інформації нам сьогодні дуже не вистачає. І хто як не люди, що  живуть у цих містечках і селищах, якнайшвидше зможуть донести її? Ми шукаємо тих, хто готовий співпрацювати з Суспільним, навчитися — використовувати для передачі інформації сучасні засоби зв’язку, та вміти подбати про її якість — відповідно до таких стандартів як достовірність, збалансованість, точність та повнота інформації», — розповіла продюсерка Суспільного Суми Оксана Кириленко.

Зустріч у Шостці на Сумщині

Загалом, проєкт має дві складові: 

  • безкоштовне онлайн-навчання універсальної журналістики від Академії суспільного мовлення, доступне для широкої аудиторії;
  • створення мережі кореспондентів Суспільного, які житимуть і працюватимуть у своїй громаді.

Підтвердження участі у програмі навчань учасники, що заповнювали анкету, отримають електронним листом до 23 листопада.

«Це хороша можливість для мешканців громад навчитися працювати з інформацією. Без таких навичок не обійтися в сучасному світі, — каже координаторка проєкту Ганна Рожкова. — Де шукати новини у громаді і як їх перевіряти на достовірність, як розробити тему і що важливо мати з собою під час зйомки, а також — чи можна розповідати цікаві історії на всю країну, маючи в кишені лише мобільний телефон? Це все ви дізнаєтеся під час навчань, тож запрошуємо усіх реєструватися».

Навчання триватиме 2 місяці — у грудні й січні — й охопить такі теми:

  • пошук інформації та джерела, стандарти журналістики;
  • розробка теми та підготовка до зйомки;
  • зйомка та монтаж, мобільна журналістика.

Перша частина буде присвячена теоретичній підготовці: тренінги можна буде відвідати онлайн чи переглянути у записі. Учасники, які вдало засвоять теоретичну частину та складуть тести, впродовж другого місяця створюватимуть журналістські матеріали за менторської підтримки викладачів. Найкращі студенти отримають можливість працювати кореспондентами Суспільного.

18 жовтня команда Суспільного розпочинає зустрічі з громадами Чернігівщини. Графік — за посиланням.

«Ми переконані, що життя у громадах Чернігівщини — надзвичайно цікаве. Як Суспільний мовник ми маємо бути ближчими до віддалених міст та містечок  і знати про все, що там відбувається. Саме цей проєкт дозволить нам відкрити нових людей, розширити потужну команду, поглянути по-новому на кожне з тих міст, де зустрінемося з мешканцями громад. Тому закликаю всіх долучитися — спробувати себе! Навіть якщо у вас немає досвіду в журналістиці — чудові тренери проєкту навчать вас усього необхідного», — розповів продюсер Суспільного в Чернігові Артем Шелковий.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії

* Проєкт «Гіперлокальна кореспондентська мережа — побудова мережі більш інформованого суспільства» реалізується за підтримки Королівства Нідерландів у рамках Програми МАТРА.