Новини компанії

Жовтень 05, 2021

Як стати журналістом Суспільного, не виїжджаючи за межі своєї громади, — розповіли на зустрічах на Харківщині

Упродовж тижня з 27 вересня до 1 жовтня команда Суспільного знайомилася з мешканцями 10 віддалених містечок та сіл Харківщини. Цього тижня відкриті зустрічі з громадами відбуваються на Сумщині. Мета — запросити на навчання універсальної журналістики від Академії суспільного мовлення, за результатами якого найкращі випускники отримають роботу, та розповісти, навіщо мовнику розбудовувати гіперлокальну мережу*. Заповнити анкету на навчання можна до 19 листопада 2021 року за посиланням.

Лозівська територіальна громада (Харківська область)

Читайте також: Діліться новинами із Суспільним — повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища

«Найцінніше, що цей проєкт дає нам можливість спілкуватися з мешканцями громад та усіма, хто на гіперлокальному рівні працює з інформацією. Ми починаємо краще розуміти причини утворення білих інформаційних плям на мапі України, а отже — стаємо ближчими до вирішення викликів, що постали не тільки перед нами, а й перед усім світом», — переконана генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей

Минулого тижня зустрічі відбулися у Чугуївській, Чкаловській, Куп’янській, Ізюмській, Барвінківській, Лозівській, Первомайській, Красногородській, Мереф’янській та Богодухівській громадах. Загалом, їх відвідало понад 70 людей.

Чкаловська територіальна громада (Харківська область)

Читайте також: Регіональні проєкти — на новому ютуб-каналі «Суспільне Країна»

«Ми зустрілися з представниками десяти громад: завітали до бібліотек, ЦНАПів, центрів зайнятості; говорили з представниками освіти, студентами, активістами, із тими, хто вже має роботу, але прагне навчатися нового, наприклад, працювати з інформацією.  Під час промо-туру ми не тільки розповідали про проєкт "Гіперлокальна мережа", а й цікавилися, звідки жителі громад дізнаються про те, що відбувається навколо, та про що вони хотіли б розповідати або дізнаватися з місцевих ЗМІ. Звичайно, ми прагнемо знайти колег і однодумців, які стануть членами нашої команди. Ми чекатимемо реєстрації на навчання всіх охочих з Харківської області. З будь-якими запитаннями про проєкт можна звернутися на пошту Харківської філії Суспільного press.kharkiv@suspilne.media», — говорить продюсерка Суспільного Харкова Ірина Пєрвишева

Первомайська територіальна громада (Харківська область)

Читайте також: Конкурс «Створюй із Суспільним» зібрав майже дві сотні ідей телевізійних проєктів

Взяти участь можуть усі, кому виповнилося 18 років, медійна освіта не є обов’язковою. Підтвердження участі у програмі навчань учасники отримають електронним листом до 23 листопада. 

«Запрошуємо подаватися усіх, хто любить працювати з інформацією або хоче цього навчитися. Долучитися до навчання може кожен, хто досягнув повноліття. Воно триватиме два місяці: перший — дистанційні онлайн-тренінги, другий — менторська підтримка, де учасники створюватимуть власні матеріали та допрацьовуватимуть їх спільно з тренерами», — розповіла координаторка проєкту Ганна Рожкова.

Навчання охопить такі теми:

  • пошук інформації та джерела, стандарти журналістики;
  • розробка теми та підготовка до зйомки;
  • зйомка та монтаж, мобільна журналістика.

Цього тижня команда Суспільного проводить відкриті зустрічі з громадами Сумщини. У понеділок відвідали Буринську та Конотопську ОТГ. З графіком зустрічей можна ознайомитися у фейсбук-події. 

«Сподіваємось знайти вмотивованих і креативних людей, які розуміють вагомість незалежної журналістики, які вміють “чути” і “бачити” новини свого містечка або ж району у, здавалося б, рядових і непримітних подіях; які здатні опановувати нове і працювати 24/7. Зі свого боку та від нашої редакції можу обіцяти підтримку й допомогу, але й вимагатимемо дотримання стандартів Суспільного», — говорить шеф-редакторка новин Суспільного мовника Сумщини Наталія Гордус.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії

* Проєкт «Гіперлокальна кореспондентська мережа — побудова мережі більш інформованого суспільства» реалізується за підтримки Королівства Нідерландів у рамках Програми МАТРА.