Новини компанії

Вересень 08, 2021

«Сковорода. Гастробайки» — в регіональному телеефірі Суспільного стартує проєкт про традиційну кухню України

11 вересня об 11:00 в ефірі телеканалу UA: СУМИ та усіх регіональних телеканалів Суспільного стартує програма «Сковорода. Гастробайки». Цей проєкт створила команда сумчан за результатами конкурсу «Створюй із Суспільним»

Читайте також: «Створюй із Суспільним — 2022». Стартує відкритий відбір регіональних телепроєктів

«Сковорода. Гастробайки» — проєкт про гастрономічну спадщину Сумської області.  

Її ведучий — професійний ресторатор Денис Полак — подорожує віддаленими куточками Сумщини, поринає в життя та побут мешканців і відшукує рецепти унікальних локальних страв. Разом із місцевими жителями готує горюнські «сичики», лебединський куліш, «бабу-шарпанину», кролевецький пісний борщ з раками та багато іншого.

«Ще декілька років тому я навіть не знав, що таке шпундра, як готували бабу-шарпанину, та з якими стравами українці вживали коноплі сотні років тому. Сьогодні я впевнений, що українська кухня — це яскраве та смачне явище на гастрономічній мапі світу, тільки потрібно світ з нею познайомити. У нашій гастроподорожі ми будемо шукати автентичні страви в українській глибинці, спілкуватися з тими, хто їх ще готує та готувати разом з ними. Дізнаватися користь місцевих продуктів та створювати сучасні страви на основі давніх рецептів. Ми поринемо в місцевий побут, байки та легенди й будемо набувати народну гастрономічну мудрість», — говорить Денис Полак.

«У цьому проєкті ми намагаємося знаходити, зберігати та популяризувати унікальну гастрономічну спадщину Сумської області. За радянських часів традиційні українські страви почали зникати: частково це було планове знищення, частково — еволюційне (наприклад, через зміну способу приготування їжі). У програмі “Сковорода. Гастробайки” ми показуємо, що автентичні українські страви можна готувати просто і легко у себе вдома», — анонсує керівник творчої групи Євген Серебряков

Євген Серебряков розповів, що в гастрономічних експедиціях знімальна група практично в кожному селі зустрічала гостинних і колоритних людей, які часто розповідали про такі страви, яких і не очікували знайти. 

«Багато страв інакше готують не лише в кожному селі, а й у кожній родині. Яскравий приклад — український борщ. Радянська кухня його уніфікувала, а насправді існує безліч смачних рецептів справжнього українського борщу. Схожа історія й з іншими стравами. Ми поставили собі за мету познайомити глядачів з різноманіттям традиційних смаків і заохотити їх спробувати», — додає Євген Серебряков.

Нагадаємо, у серпні 2021 року стартувала нова хвиля відбору «Створюй із Суспільним — 2022». Заявки прийматимуть до 30 вересня. У 2020 році для реалізації було відібрано 68 проєктів. 

UA: СУМИ разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входить до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. 

Оперативні новини Сумської області шукайте на діджитал-платформах: