Новини компанії

Серпень 21, 2021

Суспільне мовлення — на форумі «Медіавиклики 2021»: як розвиватиметься ТБ, радіо та діджитал найбільшого незалежного медіа України

Голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький взяв участь Форумі для учасників програми Хаб медіа мобільності «Медіавиклики 2021». Спікерами медіафоруму, присвяченого ювілею Незалежності України, також стали членкиня правління Тетяна Кисельчук, виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська, голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа та секретар й член Наглядової ради Вадим Міський

Читайте також: Суспільне готує масштабні спецпроєкти до Дня Незалежності України

Окрім професійних порад майбутнім медійникам, представники Суспільного поділилися зі слухачами-медіаінтернами успішними кейсами найбільшого незалежного мовника в Україні, його планами та розповіли про новітні виклики, які стоять перед журналістами та медіаіндустрією загалом. 

Микола Чернотицький, голова правління Суспільного мовлення

Про перший документальний серіал та створення дитячого контенту

Цього року ми вперше за кілька років отримали повний бюджет. І наш цьогорічний виклик — якісно опрацювати його не лише у межах адміністративних змін, але й творчих. Зокрема, серед наших цьогорічних кейсів: перший документальний серіал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» до 30-річчя незалежності України, який українці побачать вже 23-24 серпня на UA: ПЕРШИЙ. Це 7-серійний серіал з використанням архівних відео та ексклюзивними спогадами очевидців, який ми вперше видали завдяки аутсорсингу.

Також цьогоріч ми вперше інвестували в дитячий контент, який буде розповсюджений на діджитал-платформах. Це наш перший крок у залученні дитячої аудиторії, і, сподіваюсь, що це зайде молодому поколінню. Плануємо й надалі нарощувати це виробництво.

Про актуальність спортивних трансляцій

Для нас є викликом наші спортивні трансляції. Ми вже показали Олімпійські ігри, а з 24 серпня транслюватимемо Паралімпіаду. Показники фантастичні. Ми єдиний суспільний мовник у Європі, показники Олімпіади якого не впали порівняно з минулим роком. А попереду нас чекають ще Біатлон та зимові Олімпійські ігри, до яких ми вже готуємось, щоб збільшити кількість і якість трансляцій максимально.

Про регіональну журналістику в Україні та діджитал

Крім того, для виробництва в 2021 році у нас відібрано 68 проєктів на наших регіональних каналах. Це фантастична річ, яку ми запровадили три року тому завдяки конкурсу «Створюй із Суспільним». Його суть в тому, що всі, хто має ідею, можуть її запропонувати нам для спільної реалізації. На першому етапі їх відбирають в регіонах, потім автори захищаються у Києві,  а далі ми даємо грантування на ці проєкти. Проєкт вартує до 1 млн грн. Власне, цього року ми інвестували 38 млн грн в ці локальні проєкти, які показують круті результати, особливо в соцмережах.

У межах цих проєктів ми підтримуємо й локальну розслідувальну журналістику. Це одна з наших місій — формувати креативну індустрію на локальному рівні. Зокрема, продовжує нарощувати оберти й діджитал Суспільного. Наразі на його платформах 2 млн підписників. А відео у Facebook в середньому має 70-90 млн охоплення. Це величезна аудиторія.

Кисельчук Тетяна, членкиня правління Суспільного, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформи

Наразі топ-менеджмент Суспільного формує стратегію та план дій до 2025 року. Це величезний крок в майбутнє, бо в 2017 році ми працювали «з сьогодні на завтра», гасили пожежі, бо не було ані часу, ані простору, ані коштів. Пізніше у нас з'явилися річні плани, ще пізніше — стратегія на 2 роки, а зараз ми перейшли до 4-річного планування. 

Довгострокова ціль інформаційного мовлення — стати надійним джерелом інформації номер 1 в Україні, ціль 2025 — увійти в трійку лідерів за довірою. У нас є ціла низка проектів, які ми маємо створити, аби досягти цілі. 

Один із таких проєктів NewsHouse 2.0. Це мультимедійна служба новин, яку ми командою будуємо на Хрещатику, 26. Саме завдяки мультимедійній журналістиці люди отримуватимуть неупереджені новини вчасно та зручно на всіх платформах — соціальні мережі, радіо, сайт, телебачення.

Водночас працюємо над розвитком гіперлокальної мережі в Україні. Наша команда буде їздити по ОТГ (територільні громади), проводить комунікаційну кампанію, шукає людей, які хочуть бути відеографом чи редактором, та які показуватимуть життя свого містечка усій країні. 

Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура

Працюючи 3,5 роки на Суспільному мовленні, а саме на Радіо Культура, я вкотре переконуюсь: немає нічого сучаснішого, ніж можливість поговорити. Інформації сьогодні є дуже багато, будь-який факт можна знайти в інтернеті, але де нам у цьому потоці інформації знайти співрозмовника?

Співрозмовника ні на Spotify, ні на YouTube немає. Проте є живий голос у прямому ефірі радіо, з яким ти можеш спілкуватися. Радіо Культура — це національна радіомережа, яка є в усіх областях країни. Це величезна аудиторія щотижня. Слухачі нам телефонують зі своїми міркуваннями щодо якоїсь актуальної теми, пропозиціями, і це ілюструє довіру до нашого радіо.

Якщо ж говоримо про тренди для медійників, які працюватимуть безпосередньо з аудиторією, порада така: ставайте добрими співрозмовниками, не тільки головами, які говорять в кадрі чи перед мікрофоном. Бо дистанційна самотність — це про сьогодення. І медіа, як би це олдскульно не звучало, саме той ресурс, який може допомогти цю самотність подолати. 

Більше про становлення системи суспільного мовлення в Україні, виклики, які стоять перед ним, та досягнення — у коментарях голови Наглядової ради НСТУ Світлани Остапа та секретаря й члена Наглядової Ради Вадима Міського за посиланням.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — Володимир Шевчук