Новини компанії

Серпень 18, 2021

Паралімпійські ігри у Токіо-2020: нові види спорту та оригінальні медалі

За тиждень, 24 серпня, на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ стартують трансляції XVI літніх Паралімпійських ігор у Токіо-2020

«Ми, як Суспільний мовник, хочемо підтримати наших паралімпійців та показати всій країні, які вони сильні. Із року в рік вони здобувають перемоги на змаганнях світового рівня та своїм прикладом показують, що все можливо. Завдяки трансляціям таких змагань ми ще раз нагадуємо нашому суспільству про важливість проблеми інклюзивності  це вірний шлях до побудови інклюзивної України. У суспільстві й досі існує проблема ставлення до людей з інвалідністю, і одне з завдань мовника — говорити та показувати це. Ми бажаємо українській паралімпійській збірній успіхів, а глядачів закликаємо дивитися Ігри та підтримувати наших спортсменів», — розповів член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін.

Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ отримав від Національного паралімпійського комітету України субліцензійні права на трансляцію XVI літніх Паралімпійських ігор у Токіо-2020 в Україні.

Читайте також: Суспільне й Національний комітет спорту інвалідів України підписали Меморандум про співпрацю

Напередодні Ігор ми підготували найцікавіші факти про майбутні змагання.

Види спорту

Вперше на Паралімпіаді будуть представлені бадмінтон та тхеквондо. Загалом на цій Паралімпіаді змагання відбуватимуться у 22 видах спорту. Серед них боча та голбол, які не мають аналогів у програмі Олімпійських видів спорту. У Токіо паралімпійці розіграють 540 комплектів нагород.

Україна на Паралімпіаді

Цього року Україну представлятимуть 142 атлети у 15 видах спорту. Найбільше представництво спортсменів у плаванні – 39 та легкій атлетиці – 32. На церемонії відкриття Паралімпійських ігор прапороносцями української збірної стануть плавці Єлизавета Мерешко та Віктор Смирнов. Зазначимо, на попередніх Паралімпійських іграх у Ріо-2016, українські спортсмени вибороли 117 медалей, з яких 41 золота. У медальному заліку Україна посіла третє місце.

Загалом на Паралімпіаді у Токіо-2020 братимуть участь 168 країн. Дебютуватимуть дві країни – Бутан і Гаяна.

Медалі

Дизайн медалей для Паралімпійських ігор виконаний у японських мотивах. В середині зображена канаме – точка повороту, яка рівномірно утримує всі частини віяла. Це символічне зображення паралімпійців, об’єднаних незалежно від національної або етнічної приналежності. Мотиви на листках віяла зображують життєву силу людських сердець та символізують життєдайну природу Японії у вигляді каменів, квітів, дерев, листків та води. Напис на лицевій стороні медалі «Токіо-2020» виконаний шрифтом Брайля. Також на медалях зроблені спеціальні круглі форми (одна для золота, дві для срібла і три для бронзи), аби люди з порушенням зору могли легко відрізнити ґатунок медалі на дотик.       

Талісман

Талісманом Паралімпійських ігор у Токіо є робот Сомейті. Це ім’я означає один з видів сакури та є співзвучним до англійського виразу «so migthy» — «такий могутній». Його другом є офіційний талісман літніх Олімпійських ігор у Токіо-2020 Мірайтова.

Карантинні обмеження

Як і на Олімпійських іграх у Токіо-2020, під час Паралімпіади діятимуть карантинні обмеження. На час проведення Ігор вболівальникам з інших країн заборонено в’їзд до Японії, а всі змагання відбуватимуть за порожніх трибун. Для представників ЗМІ також діятимуть обмеження й вони зможуть працювати лише на спортивних об’єктах та у міжнародному телецентрі (IBC) й матимуть обмежений час на спілкування зі спортсменами після їхніх виступів.

Нагадаємо, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ буде транслювати Паралімпійські ігри-2020 в Україні.