Новини компанії

Липень 30, 2021

Моне, Рафаель та Ів Сен-Лоран: продовження циклу фільмів про мистецтво на UA: КУЛЬТУРА

Протягом серпня щоп’ятниці о 23:00 UA: КУЛЬТУРА продовжить транслювати документальний цикл фільмів про митців і мистецтво. Зокрема, про творчість художників Клода Моне та Рафаеля Санті, кутюр’є Іва Сен-Лорана та про один із найбільших музеїв європейського образотворчого мистецтва — музей Прадо в Мадриді.

Читайте більше: «Караваджо: форма темряви» — стрічка про мистецтво, Італію та шлях генія на UA: КУЛЬТУРА

6 серпня — документальна стрічка Валерії Парізі «Музей Прадо: колекція чудес» (2019) про історію одного з найбільших мистецьких музеїв Європи. 

Наратором фільму став лавреат премії «Оскар» Джеремі Айронс. Картини, показані у фільмі, супроводжуються живою розповіддю про історію королівської колекції XII – XIX століть, династії та їхні війни. На фоні при цьому звучить фламенко. 

«Якби я мусив обрати одну картину у Прадо, це було б одним із найжахливіших рішень у моєму житті, бо я постійно змінював би свою думку», — каже Андрес Убеда Де Лос Кобос, заступник директора колекцій музею Прадо.

13 серпня — фільм 2018 року «Моне: водяні лілії» — про одержимість світлом і водою геніального художника, засновника імпресіонізму Клода Моне. Режисером стрічки став Джованні Тройло, а оповідачкою стала французька акторка Еліза Ласовскі. 

«Ця історія починається в саду і в саду закінчується» — так звучить слоган фільму. В основі сюжету — приблизно 250 картин, що зображують квітник художника у Живерні, де той жив і творив в останні роки життя. Вони — результат намагання митця написати воду, світло та повітря. Про те, наскільки Моне вдалося це зробити — вже наступного тижня на UA: КУЛЬТУРА.

20 серпня — історія про ще одного майстра пензля — Рафаеля Санті — у документальному фільмі Луки Віотто 2017 року «Рафаель: володар мистецтв». Стрічка створювалася на двадцяти музейних локаціях, а в основі — розповідь про десятки картин художника, що ілюструють головні події з його життя. 

«Мистецтво було моєю розрадою. Творчі здібності — моїм стрижнем», — так кутюр’є описав власне життя.

27 серпня — завершальна стрічка серпневого циклу про митців і мистецтво — «Геніальний кутюр'є»

Цей фільм режисера Олів’є Мейру особливий тим, що вийшов на екрани аж через понад десять років після завершення зйомок: не всім з оточення Іва Сен-Лорана сподобалась гірка правда про завершення його життя, яку передали творці стрічки — відлюдницьке та позбавлене сили й натхнення. Проте вже у 2019 році глядачі познайомилися з біографічною драмою про останні роки життя модельєра і його звичну рутину створення колекцій та їх показів. 

Ів Сен-Лоран увійшов в історію як видатний модельєр, розробник стилю унісекс, один із перших, хто запрошував для показу своїх колекцій моделей-афроамериканок. 

Стрічки можна переглянути на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також онлайн на сайті, або у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.