Липень 14, 2021
Про нацспільноти та Суспільне: Анастасія Гудима розповіла на Всеукраїнському форумі «Україна 30»
13 липня керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима взяла участь у панельній дискусії «Закон про національні спільноти України» на Всеукраїнському форумі «Україна 30», де розповіла про діяльність Суспільного та про роль медіа у збереженні й популяризації культурних традицій нацменшин.
Читайте також: Марія Фрей — учасниця круглого столу Молодіжної столиці України
Дводенний Форум є дискусійним майданчиком, на якому представники влади всіх рівнів, експертного середовища, громадянського суспільства та міжнародної спільноти порушують низку проблем, які потребують виважених рішень.
Анастасія Гудима розповіла про функціонування Координаційного центру мовлення нацменшин на Суспільному та його основні завдання: «Концепція з тематики мовлення національних меншин на Суспільному була затверджена у 2018 році. Одним із завдань Концепції було створення Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного, який я очолила 2019 року. Це унікальний напрямок діяльності Суспільного мовника і медійного простору України в цілому, оскільки ми створюємо вузьковекторні проєкти про національні спільноти й корінні народи, які проживають у різних куточках нашої України».
Також керівниця КЦНМ Суспільного зазначила, що в системі Суспільного мовника є редакції з тематики мовлення національних спільнот, які ведуть мовлення 12 мовами цих спільнот — усі ці програми субтитруються українською, щоб їх могли переглянути глядачі по всій Україні.
«Завданням нашого Центру є забезпечення інформаційних прав усіх національних спільнот і корінних народів, які проживають в Україні, адже згідно з переписом населення, який у нас проводився ще далекого 2001 року, таких спільнот в Україні понад 100. Маємо не забувати, що саме медіа формують у цілому уявлення суспільства про толерантність у ставленні одне до одного та до представників різних етнічних груп. Реалізацією своїх проєктів Суспільне прагне позбутися стигматизації в суспільстві. Завдяки зйомкам, які проводить Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного в усіх місцях компактного проживання представників різних національностей, ми маємо змогу відстежувати проблематику, яка цікавить представників національних спільнот. Цю проблематику висвітлюємо під час реалізації наших наступних проєктів», — розповіла Анастасія Гудима.
Учасниками панельної дискусії «Закон про національні спільноти України» також стали:
- Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України;
- Антон Кориневич, постійний представник президента України в АР Крим;
- Дмитро Лубінець, голова Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.
Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.