Новини компанії

Червень 08, 2021

Стартували зйомки нового сезону «Відтінків України» — історії з життя нацспільнот і корінних народів України

2 червня розпочалися зйомки нового сезону проєкту «Відтінки України» в Чернівцях — 16 серій нового сезону покажуть на регіональних телеканалах Суспільного вже в вересні цього року.

Проєкт власного виробництва Суспільного «Відтінки України» розкриває мультикультурність, різноманіття поглядів, мов, людських доль та унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках України.

Читайте ще: «Відтінки України» на Суспільному — історії про представників нацспільнот

Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення нацменшин на Суспільному, окреслила перспективи роботи над новим сезоном і нагадала про мету проєкту:

«Найрідніший для мене проєкт, який знайшов свій відгук у глядача. Саме тому ми продовжуємо роботу над ним цього року — розширюємо регіонально, наповнюємо новими життєвими історіями та спільно з досвідченою командою проєкту розкриваємо для себе й надалі для всіх глядачів нові національні спільноти. Просто зараз одночасно знімаємо історії в Закарпатській, Одеській та Чернівецькій областях. Старт другого сезону запланували на вересень».

Прем'єра проєкту відбулася 19 вересня на регіональних телеканалах Суспільного.

Всі випуски першого сезону «Відтінків України» можна переглянути за посиланнями на ютуб-каналах:

У новому сезоні проєкту над першим випуском працювали Координаційний центр мовлення нацменшин та регіональна команда Суспільного із Чернівців — UA: БУКОВИНА.

«У другому сезоні “Відтінків України”, зйомки якого вже почалися, ми продовжимо розповідати про талановитих представників різних національних спільнот, знайомити глядачів з їхньою самобутньою культурою та життєвими історіями. Елла Мадей з першого випуску цього сезону є яскравою представницею єврейської громади Буковини, вона активно займається суспільно важливою роботою, викладає малювання та математику і пише власні картини. Нам було важливо донести її історію глядачеві», — розповіла кореспондентка UA: БУКОВИНА Анна Суббота.

Тим часом сама Елла Мадей, художниця, викладачка, членкиня єврейської громади міста Чернівці, акцентувала на тому, що для суспільства необхідно і корисно знати якомога більше один про одного, а не жити в культурному «вакуумі», коли людина цікавиться лише своєю культурою, лише своєю релігією.

«Ми живемо в такій цікавій полікультурній країні, де колорит усього суспільства, в тому числі складається і з речей культур різних нацменшин, — розповідає Елла Мадей. — Через нерозуміння інших людей, на жаль, у світі виникають такі негативні явища, як нетерпимість або ксенофобія. Щоби суспільство стало толерантнішим, необхідно якомога більше дізнаватися про життя інших. Як бачимо, ті люди, які проявляють негатив у ставленні, зазвичай практично нічого не знають про тих, кого вони не люблять (представників інших народів чи віросповідань). Чим більше ми про це говоримо, тим краще. Тим паче для власного розвитку та світорозуміння це надзвичайно цікаво — дізнаватися про надбання інших народів чи культур. Це дуже збагачує кожну особистість».

Зйомки UA: БУКОВИНА з героїнею із єврейської громади Еллою Мадей

Зйомки відбувалися у двох місцях — будинку текстильників у Чернівцях (студія живопису, в якій викладає героїня випуску) та на історичній вулиці Синагоги — в радянські часи вулиці Анрі Барбюса, тепер знову перейменованій на Синагоги. 

У кожній з наступних програм представник різних нацменшин, який має цікаву професію чи захоплення, цінує традиції свого етносу і поважає культури України, розповідатиме історію свого життя.

Читайте ще: 9 найцікавіших історій Суспільного про представників нацменшин

Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них  — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.