Березень 12, 2021
Канюк степовий у кліпі Go_A
У кліпі на пісню SHUM гурту Go_A одним із важливих смислових образів став птах родини яструбових — канюк степовий. Метою появи у відео птаха, занесеного до Червоної книги України, було привернення уваги до виду, що вимирає, та відродження природи у Чорнобильській зоні відчуження.
За задумом режисера кліпу, канюк символізує прихід весни і стає закликом, щоб людство прийшло до гармонії з природою, усвідомило, наскільки тваринний світ важливий, а техногенні споруди на кшталт ЧАЕС потрібно мінімізувати, аби дати вільно існувати флорі та фауні. Щоб у наш світ повернулися рідкісні види тварин, які повноцінно житимуть поруч з людиною.
Знімальний процес не був для птаха травматичним, до знімання залучили спеціалістів-орнітологів.
У зніманні взяв участь птах, який не живе у дикій природі. Ще пташеням канюк був травмований, виріс у звіринці, і наразі не призвичаєний до життя у природних умовах, тому звільнення птаха може призвести до його загибелі.
Знімання проводилося неподалік місця його проживання, щоб у птаха не було стресу, хоч для кліпу локація не була зручною. Тобто пріоритетом знімальної команди було не завдати шкоди птахові.
Канюк був залучений тільки до однієї сцени, де сидить на руці у солістки, і знімання тривало менше ніж хвилину. Інші відео з птахами, використані у кліпі, були куплені на стоках.
«Птах спокійно сидів у мене на руці. Потім ми подивилися одне одному в очі й птах розправив крила. Це був дуже хвилюючий момент. Цей момент ми зняли дуже швидко і весь час поруч стояли люди, які стежили, щоб усе було добре», — прокоментувала сцену з канюком солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
Наголошуємо, що жодної шкоди та насильницьких дій під час знімання птахові не було завдано.
Суспільний мовник засуджує жорстоке поводження як з домашніми тваринами, так і з тваринами дикої природи. Сцена із птахом у відео створена для привернення уваги до проблеми збереження флори й фауни з Червоної книги України.