Новини компанії

Січень 21, 2021

Завершилася каденція першого скликання Наглядової ради Суспільного

19 січня 2021 року у більшості членів Наглядової ради Суспільного першого скликання закінчився термін дії повноважень. 15 січня 2021 року відбулося останнє засідання першого складу Наглядової ради АТ «НСТУ». 

Одним із важливих завдань цього засідання було обрання заступника голови Наглядової ради, який матиме право підпису і зможе відповідати на звернення у період формування нового складу Наглядової ради та обрання керівництва Наглядової ради АТ «НСТУ». 

Продовжують свої повноваження 5 членів, які приєдналися до Наглядової ради пізніше: Олександр Павліченко (правозахисна сфера), Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Європейська Солідарність»), Катерина Дулапчій (депутатська фракція «Воля народу»), Віктор Бобиренко (сфера місцевого самоврядування), Оксана Романюк (сфера журналістики).

Заступником голови Наглядової ради було обрано Олександра Павліченка, який є представником громадськості у правозахисній сфері. Він зазначив, що основним завданням для себе на цій посаді бачить забезпечення безперебійної роботи під час обрання нового складу Наглядової ради.

«Склад цієї Наглядової ради, яка фактично завершує свою чотирирічну каденцію, був дуже професійним, організованим і результативним. Одним з факторів такої результативності й організованості є забезпечення безперервності роботи. Під час формування нового складу Наглядової ради необхідно забезпечити роботу з розгляду чи підписання документів, а також виконувати керівні функції», — зазначив Олександр Павліченко.

Ще одне питання, яке розглянули на засіданні, — ухвалення Положення про грейдингову систему оплати праці UA: Суспільне мовлення. Голова комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» Євген Глібовицький зауважив, що у разі належного фінансування Суспільного мовлення впровадження грейдингової системи оплати праці відбудеться не протягом трьох років, як передбачалося раніше, а за один рік.

Також Наглядова рада розглянула і затвердила Рекомендації та Звіт про результати діяльності Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за 2020 рік, Звіт Наглядової ради АТ «НСТУ» за 2020 рік, Щорічний (загальний) звіт про діяльність АТ «НСТУ» за 2020 рік.

Голова Наглядової ради Світлана Остапа повідомила, що план роботи Наглядової ради АТ «НСТУ» на 2020 рік було виконано на 100%. Відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» проводяться за потреби, але не рідше одного разу на квартал. За 2020 рік проведено 11 засідань Наглядової ради АТ «НСТУ», на яких було розглянуто 76 питань. Також члени Наглядової ради захищали належний рівень фінансування Суспільного мовника; розробляли законодавчі пропозиції та пропозиції до урядових рішень; брали участь у публічних заходах, конференціях, зустрічах із парламентськими фракціями; надавали відповіді на звернення народних депутатів, громадських організацій, слухачів та глядачів.

Також Світлана Остапа подякувала за продуктивну роботу працівникам Суспільного, всім, хто готував Щорічний звіт та його презентацію, а також голові правління Зурабу Аласанії — за те, що під його керівництвом було виконано стільки завдань.

Директорка департаменту стратегічного маркетингу Суспільного Вікторія Борщенко презентувала ключові показники розвитку Суспільного мовника, отримані під час соціологічного дослідження у 2020 році за фінансування міжнародних партнерів — ЄС і Ради Європи, Швеції та Internews. 

Наостанок голова Наглядової ради Світлана Остапа підсумувала роботу Наглядової чинного скликання, розповіла про здобутки й труднощі в роботі Наглядової ради.

«Ми починали з нуля. Прецедентів не було, і нам було важко. Але, думаю, що ми збудували не тільки фундамент, а й перший поверх. Головне, що ми намагалися напрацювати правила і зробити так, щоб компанія жила за цими правилами. І хоч деякі політики намагаються применшити роль Суспільного, абсолютно не розуміючи суті реформи, все ж я впевнена, що Суспільне відбулося, і відкату назад не буде… Бажаю успіхів усім, хто незабаром увійде до Наглядової ради. Дуже дякую донорам за підтримку Суспільного. І ще раз дякую усім колегам, які абсолютно безкоштовно створювали суспільне мовлення в Україні!» — зазначила Світлана Остапа.

Секретар Наглядової ради Суспільного Вадим Міський приєднався до подяк колегам, а також подякував голові Наглядової ради Світлані Остапі за те, що, очоливши у відповідальний момент Наглядову раду, вона забезпечила її працездатність та налагодила конструктивну й результативну роботу, яку нинішній склад ради передає у спадок наступному.

Голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія подякував усім членам Наглядової ради за їхній внесок у розвиток Суспільного мовлення в Україні. Також він наголосив, що ситуація, коли члени Наглядової ради не отримують відшкодування за свою роботу, є неприпустимою.

«Ми всі різні, але так чи інакше нам вдавалося знаходити спільну мову й ухвалювати  рішення. Величезна вам подяка! Це була справді дуже важка робота. Ви — перша наглядова рада Суспільного мовника і ви вже увійшли в історію. Ми всі пам'ятаємо, якою у 2017 році була НТКУ. Суспільне у 2021-му — абсолютно інша структура, з іншими цінностями, людьми та результатами», — зазначив голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія.

Нагадаємо, перший склад Наглядової ради вступив у свої повноваження 19 січня 2017 року, з моменту реєстрації юридичної особи ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (тепер — АТ «НСТУ»). Відтоді склад Наглядової ради змінювався. Частина її членів склала свої повноваження за власним бажанням через зміну місця роботи, яка суперечила закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Станом на січень 2021 року до складу Наглядової ради АТ «НСТУ» входило 13 членів, кожен з яких є представником політичного чи громадського сектора й відповідає за розвиток Суспільного мовника.

Джерело: «Суспільне. Детектор медіа»
  • Світлана Остапа — голова Наглядової ради, депутатська фракція політичної партії «Об'єднання «Самопоміч».
  • Вадим Міський — секретар Наглядової ради, сфера захисту інтересів дітей та молоді.
  • Катерина Дулапчій — депутатська фракція «Воля народу».
  • Лаврентій Малазонія — депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок».
  • Оксана Миронова — депутатська фракція партії «Європейська Солідарність».
  • Володимир Яворівський — депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».
  • Євген Глібовицький — творча сфера.
  • Дарія Карякіна — сфера забезпечення прав національних меншин.
  • Олександр Павліченко — правозахисна сфера.
  • Олексій Панич — сфера освіти та науки.
  • Наталія Скрипка — сфера захисту прав осіб з особливими потребами.
  • Оксана Романюк — сфера журналістики.
  • Віктор Бобиренко — сфера місцевого самоврядування.