Серпень 17, 2020
#ВІЛЬНІ — спецпроєкт UA: ВОЛИНЬ до Дня Незалежності
Команда філії Суспільного UA: ВОЛИНЬ підготувала спецпроєкт #ВІЛЬНІ до Дня Незалежності. Це серія з десяти розповідей про людей, які творять історію країни.
До участі в проєкті долучилися регіональні філії Суспільного UA: ДОНБАС, UA: ПОДІЛЛЯ, UA: ЖИТОМИР, UA: ХЕРСОН, UA: ЧЕРКАСИ, UA: РІВНЕ, UA: ТЕРНОПІЛЬ та UA: МИКОЛАЇВ. Відео транслюватимуть в ефірі й на діджитал-платформах усі філії 24 серпня.
Читайте також: UA: ЗАПОРІЖЖЯ розповість про найцікавіші події «Книжкової толоки»
«Ми разом з іншими філіями зібрали історії з усієї країни. Запевняю, ці п'ятдесят секунд кожної розповіді розбуркають різні емоції глядачів. Усі історії справді круті й унікальні. Історії про успіх, біль, дискримінацію і перемогу. Проте ці люди не зневірилися й знайшли свободу та легкість у країні, де стикалися з глузуванням, утисками, проблемами й стереотипами. Тому вільним бути можна, і ці люди з різних куточків країни підтвердження», — розповів лінійний продюсер UA: ВОЛИНЬ Влад Зінкевич.
Читайте також: Історії про талановиту молодь — в ефірі регіональних філій Суспільного
Над проєктом працювали лінійний продюсер UA: ВОЛИНЬ Влад Зінкевич, режисерки Іванна Іванюк, Анжела Шабала й фахівці регіональних філій.
Героями волинської серії стала ЛГБТ-пара, яка поділилася, чи справді у вільній країні можна вільно любити. Друга історія — про художницю Марічку Островську, відому своїми роботами з еротичними сюжетами, зокрема серією розмальовок #БЕЗГРІШНІ.
UA: ЖИТОМИР у проєкті #ВІЛЬНІ розповість про Костянтина Мілька. Він актор театру ляльок, тренер із бодибілдингу й кондитер. Вважає, що непрестижних професій не існує. Його гасло: якщо хтось зміг, то і я зроблю!
Команда UA: РІВНЕ розкаже про ентузіаста зі збереження культурної та історичної спадщини Юрія Ойцюся, який досліджує історію краю. Завдяки Юрію та його друзям з'явився музей просто неба «Городище Оствиця». Він відкриває нові туристичні маршрути й залучає містян до активного відпочинку.
Героїнею відео від UA: ЧЕРКАСИ стала тату-майстриня Олена Ноздратенко. Вона три роки жила в Сполучених Штатах, згодом повернулася до України й робить тут улюблену справу.
«Нашою мотивацією до участі в проєкті було бажання розповісти історії таких собі білих ворон, їхні ідеї свого часу не знаходили підтримки. Однак вони не побоялися йти за своєю мрією, — коменує продюсерка UA: ЧЕРКАСИ Олена Баніна. — Героями роликів стали абсолютно різні люди, які самореалізуються в різних сферах. Об’єднує їх те, що вони — українці, усвідомлюють це й цінують можливість вчитися, розвиватися, працювати й втілювати в життя ідеї в себе вдома, в Україні».
Читайте також: UA: ЖИТОМИР транслюватиме фестивальний марафон «Пісенний Спас-2020»
UA: МИКОЛАЇВ у проєкті #ВІЛЬНІ представить двох героїнь. Євгенія Пишняк — викладачка з технологій і дизайнерка-фрілансерка. Дорослою прийняла іслам. Її вчинок не завжди розуміють, і деякий час їй навіть складно було знайти роботу. Однак тепер вона має і улюблену справу, і навіть незвичне хобі — SUP-серфінг. Інша героїня — Аїда Болівар. Вона знає чотирнадцять мов та самостійно вивчила українську. Тато Аїди іспанець, мама іранка. Героїня брала участь у миротворчих місіях ООН на всіх континентах, читає лекції в університетах Італії, Нідерландів та Португалії. Пише про війну в Україні для міжнародних видань.
«Ми долучилися до проєкту #ВІЛЬНІ, аби показати, які неординарні люди мешкають у нашому місті, а також щоб зруйнувати стереотипи, пов'язані з Миколаєвом. Наших героїнь об'єднує любов до свободи й України, мрія змінити світ на краще та копітка праця заради цього», — поділилася тимчасова виконувачка обов’язків продюсерки Миколаївської філії Суспільного Галина Щерба.
«Ми з колегами вирішили запросити до участі в спецпроєкті тернопільський гурт «Фіра», адже вони ті, хто асоціюється зі свободою, творчістю, вільною думкою і постійними експериментами. Музиканти долучалися до соціальних проєктів, підтримували своєю музикою українських військових, постійно експериментують з українською піснею, надають їй сучасного звучання. Фронтмен гурту Сергій Степанів розповів, що вони не йдуть на компроміси й за жодних обставин не виконують пісень російською, цих принципів дотримувалися ще до 2014 року», — розповіла продюсерка UA: ТЕРНОПІЛЬ Зоряна Биндас.
UA: ПОДІЛЛЯ розповіло історію Валентина Соколовського, який живе з діагнозом ДЦП.
«Це історія про людину, яка вільна від умовностей. Про того, хто вільний творити себе, долаючи об’єктивні перешкоди. Хлопець із такою силою волі й вимогливістю до себе прагне, щоб наша держава була розвиненою. Такі проєкти — неймовірна мотивація, адже тут зібрано історії людей, які попри все йдуть до своєї мети», — зазначила продюсерка UA: ПОДІЛЛЯ Любов Тімкова.
Історії від регіональних філій Суспільного покажуть у «Ранку на Суспільному». Дивіться ранкове шоу щобудня з 6:30 до 9:00 на регіональних телеканалах Суспільного, а найцікавіші розмови й рубрики — на ютуб-каналі.