Новини компанії

Липень 27, 2020

Суспільне розробляє грейдингову структуру оплати праці

UA: Суспільне мовлення та міжнародна аудиторсько-консалтингова компанія EY розпочали співпрацю для розробки грейдингової структури оплати праці телерадіокомпанії. Про це повідомив голова правління Суспільного мовника Зураб Аласанія.

Читайте також: «Свобода ніколи не означає безвідповідальність», — Вікторія Сидоренко про Кодекс поведінки та етики Суспільного

Грейдингова структура оплати праці — це поєднання логічних груп посад, тобто грейдів, із рівнями оплати праці. Кожній групі посад відповідатиме певний тарифний зарплатний діапазон, який відображатиме взаємозв'язок між відповідальністю й цінністю виконуваної роботи та базовою оплатою, встановленою за виконання такої роботи відповідно до стратегії розвитку компанії.

«Ми поставили собі завдання — розробити дієвий інструмент, що забезпечить справедливий підхід до рівнів оплати праці наших працівників та відображатиме складність роботи на кожній конкретній позиції. Нам також важливо врахувати ринкову аналітику, щоб зарплатня працівників Суспільного була належного рівня», — сказав Зураб Аласанія.

Голова правління додав, що з боку Суспільного мовника проєкт розробки й переходу до нової системи оплати праці очолить директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко.

Читайте також: Проєкт діджитал-трансформації Суспільного потрапив до топ-10 інноваційних кейсів в Україні

Використання грейдингових структур, де оцінка важливості посад узгоджується з відповідними ринковими рівнями заробітних плат, є сталою практикою як у світі, так і в Україні.

«Якщо брати до прикладу Україну, за результатами наших досліджень 62% компаній-учасниць уже запровадили в себе грейдингові структури оплати праці. Серед них як державні, так і приватні. У тому числі цей підхід застосовують і найбільші медіагрупи нашої країни. Окремо варто зазначити, що прозорість і чіткість системи оплати праці забезпечують високий рівень керованості витратами на персонал та формують позитивний імідж компанії на ринку праці, що дозволяє залучати на роботу висококласних фахівців», — прокоментувала партнерка EY Ольга Горбановська.

Розробка грейдингової структури оплати праці складається з низки етапів та займає кілька місяців. Суспільний мовник планує завершити розробку вже наприкінці вересня цього року, після чого розпочати впровадження нових підходів. Очікують, що повне впровадження може завершитися вже наступного року, залежно від фінансування телерадіокомпанії.

Читайте також: 20 нових проєктів для регіонального мовлення Суспільного запустили у виробництво

Наразі робоча група здійснює опис, аналіз й оцінку посад центральної дирекції, наступним етапом стане опис посад усіх філій.

«Є три принципові речі, яких ми всі очікуємо від системи оплати праці. Перше — це максимально наближений до ринкового рівень винагороди, тобто зовнішня справедливість. Без цього компанії буде складно залучати й утримувати працівників. Друге — це співвідношення рівня відповідальності, ролі кожної посади в реалізації стратегії компанії і рівня оплати, тобто внутрішня справедливість. І третє — це прогнозованість та прозорість. Чому зарплата така, а не інакша, за яких умов вона може змінюватися, хто й коли її переглядає? Це має бути зрозуміло кожному працівникові, а також усім іншим зацікавленим сторонам — як усередині організації, так і ззовні. Сподіваюся, у процесі переходу до грейдингової структури оплати ми зможемо впровадити саме такі принципові речі», — розповіла про очікування від проєкту директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці Суспільного з міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку. Ця програма зміцнює українські медіа й розширює доступ до якісної інформації.