Новини компанії

Липень 17, 2020

«Сто років ізоляції», «Весна 68» — суботня документалістика на UA: КУЛЬТУРА

Щосуботи о 22:00 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА пропонує до перегляду українське документальне кіно про важливі соціальні теми. Ключові історичні події, що змінили країну, соціальні проблеми та суспільні процеси сучасного життя — усе це у вечірніх показах для перегляду.

Читайте також: Секрети залізниць Північної Америки — у документальному циклі на UA: КУЛЬТУРА

Цієї суботи, 18 липня, дивіться документальну програму виробництва суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ «Сто років ізоляції». У ній досліджено зсередини систему психіатричних лікарень і психоневрологічних інтернатів — як це працює та який дає результат.

На прикладі історій Слави й Василини — двох жінок, які мають сто років ізоляції на двох, журналісти викривають головну причину тривалого перебування пацієнтів у психіатричних лікарнях. 

Зйомки відбувалися у Буданівському обласному закладі з надання психіатричної допомоги на Тернопільщині, Острозькій обласній психіатричній лікарні на Рівненщині, Обласному закладі з надання психіатричної допомоги с. Вільшани на Закарпатті, а також у лікарнях Вінниччини, Івано-Франківщини та Дніпропетровщини.

25 липня дивіться документальний фільм «Весна 68» виробництва Радіо Свобода про події «Празької весни» 1968 року. Народні протести проти впливу радянської системи у Чехословацькій Соціалістичній Республіці та її окупація радянськими військами розділили не тільки суспільство тодішньої ЧСР, а й українське. Герої стрічки — дисидент Зорян Попадюк і танкіст Володимир Воробій опинилися по різні боки протестного руху «Празької весни», а п’ятдесят років потому зустрілися, щоб переосмислити події минулого.

Запрошуємо до суботніх переглядів документальних фільмів на UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.