Червень 18, 2020
Євробачення змінило правила конкурсу, щоб повернутися назавжди
Правила Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» змінили, щоб гарантовано провести конкурс 18, 20 та 22 травня 2021 року, а також забезпечити його проведення й надалі.
Правила пісенного конкурсу «Євробачення-2021» схвалила наглядова рада, — керівний орган конкурсу, і поширила серед членів ЄМС, які бажають узяти участь у події наступного року.
Читайте також: Оголосили дати Євробачення-2021
«Уроки цьогорічної весни навчили нас, що потрібен план на випадок всесвітньої кризи, тож ми додали відповідні зміни до правил конкурсу. Ми маємо бути гнучкими й змінювати навіть сам формат і спосіб організації події в ці складні часи, — повідомив новий виконавчий директор пісенного конкурсу «Євробачення» Мартін Остердаль. — Як організатори найбільшої у світі музичної події, ми рішуче налаштовані й одностайні щодо нашої місії — повернути конкурс, обрати нового переможця й передати естафету новому мовникові-організатору. Ці елементи закладені в нашому ДНК і є частиною нашої спадщини».
Як експеримент на один рік вирішили дозволити записувати бек-вокал на інструментальну фонограму пісні. Задум полягає в тому, щоб дати змогу мовникам-учасникам розробляти нові креативні ідеї, залучати меншу кількість учасників 2021 року й знизити технічне навантаження на мовника-організатора.
Читайте також: Go_A є переможцями Національного відбору-2020 і залишаться ними 2021 року
Також це дасть змогу авторам і продюсерам презентувати оригінальне звучання композиції і зробить конкурс суголосним духові часу.
Учасники самостійно вирішуватимуть, використовувати записаний бек-вокал чи ні. Дозволено поєднувати «живий» і записаний бек-вокал. Натомість усі солісти, які виконуватимуть мелодію пісні, зокрема й дублюватимуть основний вокал, мають робити це наживо як на сцені, так і поза нею на арені.
З огляду на оголошені дати пісенного конкурсу «Євробачення» минулого тижня, основна команда мовників-організаторів NPO, NOS та AVROTROS у Нідерландах посилено працює спільно з Європейською мовною спілкою над плануванням усіх можливих сценаріїв наступного року.
«Моя місія, коли я став на вторований Йоном Ола Сандом (попереднім виконавчим директором пісенного конкурсу «Євробачення» — прим. ред.) шлях, у тому, щоб підтримати подальшу гнучкість пісенного конкурсу «Євробачення» й водночас вірність його традиціям, цінностям та історії. Повертаючи конкурс 2021 року, ми повертаємо його назавжди», — наголосив Мартін Остердаль.
Зазначимо, на сьогодні 18 країн підтвердили, що їхні виконавці вдруге поспіль представлятимуть країну 2021 року. Переможці Нацвідбору-2020 гурт Go_A представлятимуть Україну на Євробаченні-2021. На Євробаченні-2021 учасники мають презентувати нові пісні. Суспільний мовник планує транслювати Євробачення-2021.