Новини компанії

Травень 18, 2020

Суспільне запрошує на онлайн-екскурсії містами України

Регіональні філії Суспільного в Чернігові, Запоріжжі, Сумах та Чернівцях організували онлайн-екскурсії. Доки триває карантин, користувачів соцмереж запрошують долучатися до безпечних інтернет-мандрівок і дізнаватися цікаві факти про свій край. 

Читайте також: Канали Суспільного радіо почали FM-мовлення ще у 18 містах

Започаткувала цей формат серед філій команда UA: ЧЕРНІГІВ. Першу онлайн-екскурсію журналісти організували 8 квітня із центру Чернігова.

«Ми хочемо зробити невелику промоцію Чернігівської області, розповісти про неї тим, хто залишається вдома на самоізоляції, і не тільки. Як показала перша екскурсія, онлайн-трансляцію дивляться не лише з різних міст України, а й з різних країн світу», — розповів продюсер Чернігівської філії Суспільного Артем Шелковий.

Далі були мандрівки містами Козелець, Славутич, Ніжин, Седнів та Новгород-Сіверський. Ведучий — кандидат історичних наук Володимир Пилипенко — у прямому ефірі ділився з глядачами цікавими фактами про місцевість і людей, які там жили. 

Користувачі соцмереж жваво відреагували на такий формат мандрівки, залишаючи сотні коментарів під відео.

«Як же круто дивитися на таку красу, сидячи вдома», — прокоментувала ніжинську екскурсію користувачка фейсбуку Аля Кулінченко.

«Дякуємо! Прекрасна ідея екскурсії онлайн. Можливість почути й побачити для всіх охочих, незалежно від місцеперебування. Екскурсовод не потребує реклами. Він профі у своїй справі. Проєкт варто продовжити новими маршрутами. Думаю, глядацька аудиторія буде розширюватися», — написала в коментарях під трансляцією із Чернігова користувачка мережі Ірина Петреченко.

Усі онлайн-екскурсії можна переглянути на фейсбук-сторінці UA: ЧЕРНІГІВ

Ідею безпечних екскурсій під час карантину підхопили колеги з інших філій. UA: ЗАПОРІЖЖЯ разом із Національним заповідником «Хортиця» презентували проєкт «Хортиця online». Стартовим об’єктом для циклу екскурсій островом став пагорб Брагарня, де в давнину було святилище-обсерваторія. 

«Для нас це був певною мірою виклик: ми зібрали невелику пересувну телестанцію, привезли її на Хортицю й встановили просто неба. Нам хотілося, аби під час карантину, коли діють обмеження, люди побували в місцях сили та дізналися більше про свій край», — пояснила продюсерка Запорізької філії Суспільного Наталія Андреєва.

Далі у випусках проєкту на глядачів чекають розповіді про легендарний Чорний камінь, Запорізьку Січ та інші цікавинки Хортиці.

Журналісти UA: СУМИ вирішили показати цікаві куточки міста в екскурсійному проєкті #SUMYgram.

У першому випуску ведуча й авторка проєкту Христина Бондаренко розповіла про особливі будинки обласного центру: де було дворянське зібрання і як воно працювало, який готель Сум був найбільшим та найпрестижнішим у ХІХ столітті, де навчалися сумські гімназистки.

«Коли готувала серію, довго думала, як краще подати ці історії. А потім зрозуміла, що хочеться більше журналіста в цьому процесі, більше власних спостережень. Адже я — сумчанка, народилася й виросла в Сумах, люблю своє місто й закликаю до цього всіх містян. SUMYgram — це щось романтично-історичне. Це про кожного з нас», — розповіла Христина Бондаренко.

Другий випуск #SUMYgram — про фортецю купця Скрипниченка, притулок для дітей-сиріт, яким опікувався Іван Харитоненко, та сумський поштамт. Переглянути проєкт можна на фейсбук-сторінці UA: СУМИ.

Онлайн-екскурсії Чернівцями впродовж карантину транслюватиме і UA: БУКОВИНА. Щоп’ятниці об 11:00 їх можна дивитися наживо на фейсбук-сторінці та ютуб-каналі філії. Супроводжує мандрівки екскурсовод Ярослав Адамчук. Перша екскурсія відбулася 24 квітня вулицею Ольги Кобилянської — пішохідною зоною міста.

«Приємно, що є зворотний зв’язок, навіть якщо онлайн. Бо коли я веду екскурсії в офлайні, то люди реагують, усміхаються, аплодують — і це наповнює екскурсію атмосферою. Тут же складніше, бо не бачу, що там по той бік монітора. Але для нас головне, щоб людям сподобалося, щоб вони отримали позитивні емоції під час такої мандрівки. З коментарів видно, що це працює», — розповів Ярослав Адамчук.

Нагадаємо, упродовж карантину телеканали Суспільного транслюють богослужіння різних конфесій, аби кожен міг долучитися до спільної молитви, не виходячи з дому.