Квітень 24, 2020
ЦЕДЕМ провів онлайн-тренінг для журналістів UA: БУКОВИНА
21–24 квітня для журналістів UA: БУКОВИНА чотириденний вебінар провів Центр демократії та верховенства права. Перший тренінг відбувся в Чернігові.
«ЦЕДЕМ загалом планує чотири тренінги для журналістів регіональних філій Суспільного з питань законодавчих аспектів висвітлення виборів у ЗМІ та загального медіазаконодавства. Основними проблемами для ЗМІ є досягнення неупередженості й рівноваги під час висвітлення виборів, а також інформування про останні відповідні законодавчі положення. Ця діяльність забезпечить прозоре та об’єктивне висвітлення місцевих виборів 2020 року й покращить здатність журналістів орієнтуватися у своїх юридичних зобов’язаннях та правах», — зазначила менеджерка освітніх проєктів Центру демократії та верховенства права Ірина Кононова.
Читайте також: Командна робота всіх регіонів — філії Суспільного в умовах карантину працюють як єдина міжрегіональна платформа
«Минулий рік роботи показав, де маємо прогалини в знаннях і що варто освіжити. Раніше ми робили акцент на виборчому законодавстві, адже воно змінюється досить часто, та на особливостях авторського права в журналістиці. У березні навіть домовилися про організацію таких лекцій на базі мовника в Чернівцях. Та обставини змінили формат на онлайн-зустрічі. Для мене це перший досвід участі у вебінарі. Вважаю, що такий формат значно зекономить фінансові ресурси й дасть змогу оптимізувати час на навчання», — прокоментував продюсер UA: БУКОВИНА Максим Волошин.
Перша онлайн-лекція відбулася 21 квітня. Медіаюристка Єлизавета Алексіюк розповіла про авторські права в журналістиці. Учасники попрацювали з реальними кейсами.
22 та 23 квітня разом із головним експертом із медійного права Центру демократії та верховенства права Ігорем Розкладаєм обговорили законопроєкт «Про медіа», а також переваги, колізії та прогалини законодавства у сфері медіаправа.
Читайте також: Суспільне запускає безкоштовні вебінари: від тайм-менеджменту до управління конфліктами
24 квітня журналісти слухали про інформаційне забезпечення й політичну агітацію від керівниці напряму «Верховенство право» ЦЕДЕМ Надії Шувар. Спікерка розповіла про права та обовʼязки представника медіа під час виборчого процесу й у день голосування.
Учасниця вебінару журналістка Євгенія Гайфер поділилася: «Безперервне навчання й неформальна освіта для журналістів сьогодні надзвичайно важливі. Зміна законодавчої бази, нові виклики сучасності та навіть попередній досвід роботи у виборчий період усе одно вимагають від нас постійно оновлювати знання. Тому відеолекції від фахівців про політичну агітацію і інформаційне забезпечення, а також практичні поради, як діяти на місцевих виборах за новим Виборчим кодексом, були цікавими й інформативними».
Нагадаємо, із 27 квітня Суспільний мовник запускає безкоштовні вебінари з розвитку особистісних навичок для всіх охочих. Академія суспільного мовлення організує серію тренінгів.