Новини компанії

Квітень 11, 2020

Уряди демократичних країн фінансово підтримали суспільні мовники

У час кризи саме суспільні мовники стають надійним джерелом достовірної інформації для громадськості та здійснюють просвітницьку діяльність, поки навчальний процес не відновиться. Уряди держав із розвиненою демократією підтримують мовники й виділяють додаткове фінансування на створення нових проєктів. До такої практики вже звернулася влада США, Нової Зеландії, Ірландії та Туреччини. А ЄМС закликала уряди європейських держав не скорочувати фінансування мовників у зв’язку з пандемією.

Читайте також: Існування Суспільного під загрозою через скорочення фінансування

Суспільне мовлення США отримає $75 млн із пакета екстреної допомоги, що був виділений Сенатом 25 березня. Цей пакет покликаний підтримати програми й сервіси та зберегти малі й сільські станції, існування яких опинилося під загрозою через зменшення місцевих доходів. Допомога буде доступна до 30 вересня 2020 року.

Міністерство освіти Нової Зеландії виділить додаткове фінансування Новозеландському суспільному мовнику та телебаченню місцевою мовою маорі, аби забезпечити щоденні шестигодинні трансляції освітнього контенту для школярів і студентів.

Ірландія відмовляється від збору з радіостанцій та виділяє додаткове фінансування, повідомив міністр комунікацій Ірландії Річард Брутон. Міністр підкреслив виняткове значення місцевого радіо як надійного джерела інформації для місцевих спільнот під час пандемії COVID-19. Такий захід дасть змогу місцевим та незалежним радіостанціям зекономити майже €1 млн.

Туреччина надає державну фінансову підтримку національному мовнику TRT на виготовлення програм для дистанційного навчання. Телеканал отримав п’ять студій в Стамбулі й три в Анкарі для запису програм, які транслюють в ефірі шести телеканалів у HD та SD. 

Департаменти освіти штатів Нового Південного Уельсу та Вікторії в Австралії надали фінансову допомогу суспільному мовнику ABC для створення освітнього контенту. ABC Education створює оригінальні мініуроки під керівництвом викладачів, які транслюватимуть на порталі ABC Education та ABC ME для підтримки учнів, що навчаються вдома.

Європейська мовна спілка (ЄМС) закликала уряди Європи не користуватися екстреними заходами проти коронавірусу для обмеження свободи слова, медіа або вільного поширення новин та інформації. У час кризи зростає важливість захисту незалежності й сталості суспільних медіа. На ключових ринках аудиторія вечірніх випусків новин суспільних мовників подвоюється під час екстрених оголошень, а охоплення новинних онлайн-сервісів потроїлося. 

ЄМС закликала уряди забезпечити достатнє фінансування суспільних мовників для оперативного та професійного реагування на кризу, а також умови, що гарантують збереження цінностей суспільного мовлення.

Читайте також: Європейська мовна спілка звернулася до українського Уряду із закликом не скорочувати бюджет її члена UA: Суспільне мовлення

За інформацією з відкритих джерел Кабінет Міністрів України має намір переглянути видатки державного бюджету, зокрема суттєво скоротити фінансування Суспільного мовника.

Зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи телерадіокомпанії, а це два національні телеканали (UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА), три національні радіоканали (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також діджитал-платформи та 24 теле- й радіоканали в кожному куточку країни

Команда Суспільного мовлення звернулася до Уряду України з відкритим листом.