Новини компанії

Березень 02, 2020

«У фокусі наших проєктів завжди має бути людина», — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного

Програми, які виготовляють редакції національних меншин на Суспільному, залишаються в ефірі регіональних філій. Зміниться лише підхід до їхнього виробництва. Як результат — програми стануть якіснішими й знайдуть свою цільову аудиторію. Про це сказала керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима на зустрічі з командою редакції регіонального контенту з тематики національних меншин UA: ЗАКАРПАТТЯ

«Команди, які виготовляють проєкти мовами національних меншин, працюватимуть у штатному режимі. Програми, які у вашому ефірі нині, — виходитимуть і далі, — зазначила Анастасія Гудима. — Головна зміна, яка чекає на нас, — це зміна підходу до виробництва програм. У фокусі наших проєктів завжди має бути людина — представник національної меншини. Тільки так зможемо розповісти про реальне життя й побут кожної етнічної спільноти: показати традиції та озвучити проблеми, що непокоять громади на місцях».

На зустрічі обговорили майбутню співпрацю філії з Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного. Як зауважила Анастасія Гудима, Координаційний центр відповідатиме за препродакшн і частковий постпродакшн спецпроєктів для різних платформ, допомагатиме регіональним командам зробити ті програми, які виходять тепер, більш якісними, а також налагодити співпрацю регіональних редакцій.

«Завдання Координаційного центру — курувати спецпроєкти, стежити за дотриманням стандартів Суспільного мовника в контенті про національні меншини й для них, виготовленому на аутсорсі. Ми плануємо залучати до створення проєктів про нацменшини сторонні компанії, проте лише для того, щоб збільшити кількість контенту мовами нацменшин. Штатні працівники будуть удосконалювати ті проєкти, які вже виходять», — зазначила Анастасія Гудима.

Першим проєктом, який ініціював Координаційний центр, стала спільна робота Закарпатської, Одеської та Чернівецької філій Суспільного над відеороликами до Дня рідної мови «Зрозумій свого сусіда».

«Усі колеги оцінили цей досвід спільної роботи як позитивний, — розповіла кореспондентка проєкту «Словацькі погляди» Габріела Бровді. — Зустріч із київською колегою відбулася в конструктивній робочій атмосфері. Ми дізналися про роботу нещодавно створеного Координаційного центру, про його повноваження й план діяльності на найближчий час. Анастасія Гудима поінформувала, що хронометраж наших програм наразі й надалі залишиться двадцять шість хвилин щотижня, а також порадила, як підвищити якість спільного проєкту філії про всі нацменшини «ЕтноVision».

Анастасія Гудима зазначила, що для всіх працівників Суспільного, зокрема й для команд редакцій регіонального контенту з тематики національних меншин, компанія створює можливості для професійного навчання.

«Суспільний мовник постійно організовує навчання й тренінги для працівників компанії, зокрема зі сторітелінгу. Ви — журналісти Суспільного — виготовляєте унікальний контент для національних спільнот, і ми надзвичайно цінуємо вашу роботу», — зауважила Анастасія Гудима.

Керівниця Координаційного центру та команда редакції регіонального контенту з тематики нацменшин UA: ЗАКАРПАТТЯ погодилися, що один із важливих векторів роботи — діджиталізація проєктів мовами національних спільнот, які виходять на телеканалі. Нині їх шість.

«Працівники редакції регіонального контенту з тематики національних меншин почули про діяльність Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного безпосередньо від його очільниці. Це була дуже хороша розмова, адже на ці дві структури чекає плідна співпраця в майбутньому, — сказав після зустрічі продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина. — Також працівники редакції змогли поставити запитання, що їх хвилюють у зв'язку з трансформацією, яка цьогоріч відбуватиметься в компанії. Як на мене, такі зустрічі корисні для обох сторін і можуть відбуватися частіше».

Нагадаємо, Закарпатська філія Суспільного створює проєкти шістьма мовами національних меншин.

Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного запрацював восени. Він має забезпечувати інформаційні права всіх національних спільнот в Україні й працювати над удосконаленням медіаконтенту для різних платформ Суспільного мовника.

У своїй діяльності команда Суспільного керується Концепцією мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України.