Новини компанії

Лютий 14, 2020

Щодо заяви Офісу Президента України про програму «Схеми: корупція в деталях» в ефірі Суспільного мовника

Сьогодні, 14 лютого, Офіс Президента України оприлюднив заяву щодо сюжету програми «Схеми: корупція в деталях», яка виходить в ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ

Зокрема, у заяві Офіс Президента стверджує про недостовірність інформації щодо зустрічі Президента України з високопосадовцем Російської Федерації в Омані. Така інформація була оприлюднена в сюжеті програми «Схеми: корупція в деталях» від 13 лютого.

Також Офіс Президента вважає своїм обов’язком «звернути увагу суспільного мовника — телеканалу «UA: Перший» на розповсюдження в його ефірі інформації, що не відповідає дійсності та є відвертою маніпуляцією громадською свідомістю».

Суспільний мовник дякує за рекомендацію і, користуючись нагодою, нагадує Офісу Президента, що згідно зі статтею 3 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» забороняється втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, що поширюється Суспільним телебаченням і радіомовленням України.

Програма «Схеми: корупція в деталях» виробляється колективом журналістів «Радіо Свобода» та транслюється в ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ на договірних умовах. Отож підготовлений нашими колегами з «Радіо Свобода» матеріал є результатом їхньої незалежної, професійної та творчої діяльності і їхнім баченням викладення відповідної інформації.

Суспільний мовник ніколи не мав підстав сумніватися в професійності колег-журналістів, котрі виготовляють програму «Схеми: корупція в деталях».

З огляду на сказане вище Суспільний мовник підтримує намір Офісу Президента позиватися до суду з метою спростування інформації, якщо вона справді виявиться такою, що не відповідає дійсності. Переконані, що саме такий спосіб вирішення конфліктів є найбільш прийнятним у демократичному суспільстві.

Також Суспільний мовник вважає доцільним нагадати про існування в журналістському середовищі України таких самоврядних громадських організацій, як Комісія з журналістської етики та Незалежна медійна рада, і зі свого боку рекомендує Офісу Президента, окрім суду, звернутися до відповідних організацій із проханням розглянути інформацію, опубліковану програмою  «Схеми: корупція в деталях», із погляду дотримання професійної етики й стандартів.

Суспільний мовник працює над розбудовою незалежного інформаційного простору в Україні, адже демократія неможлива без доступу до чесної та неупередженої інформації.

Тому канали Суспільного мовника завжди готові бути майданчиком для дискусій і діалогу як із журналістами, так і з представниками влади.

Зважаючи на суспільну важливість висвітлення всіх обставин, про які йдеться в сюжеті програми  «Схеми: корупція в деталях», ми готові оприлюднити в ефірі всю детальну інформацію та коментарі всіх зацікавлених сторін за їхнім запитом.