Новини компанії

Серпень 28, 2019

11 нових програм відібрали на конкурсі для ефірів регіональних Суспільних мовників

Цієї осені в ефірі регіональних філій UA: Суспільне мовлення вийде 11 нових проєктів, які були відібрані в перших двох хвилях конкурсу та пройшли підготовку з командою продюсерів. 

Автори обраних ідей доопрацьовували свої матеріали з продюсерами філій, а також  проводили експертизу проєктів із планово-економічним, юридичним і виробничим департаментами та технічною дирекцією Суспільного мовника. 

До ефірів на Суспільному в регіонах у вересні-жовтні готуються:

Важливою вимогою до кожного з обраних проєктів стала регіональна складова: кожен із них розповідає чи то про історію, туристичні цікавинки, чи про визначних земляків, чи корупцію — але обов’язково про регіон, у якому мовить відповідна філія Суспільного.

«Ми розраховуємо, що зможемо показати ці проєкти не тільки в ефірі регіональних мовників, а й на загальнонаціональних платформах. Для продюсерів філій це новий виклик, адже, з одного боку, ніхто краще за них про свій регіон не розповість, а з іншого проєкти мають бути зрозумілі та цікаві й сусідам, аби привабити до себе туристів, привернути увагу найвищих щаблів влади чи просто — викликати гордість за свою країну та громадян», — сказала генпродюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

За її словами, урізноманітнення ефірів філій завдяки виробництву на замовлення — наступний етап розвитку регіонального мовлення.

«Може здаватися, що реформа суспільного мовлення в регіонах уже дійшла до завершення. Але насправді ми підійшли тільки до другого етапу співпраці з локальними продакшенами, які в майбутньому зможуть скласти конкуренцію столичним», — зазначила Марія Фрей.

Програми «Під прицілом» на UA: СУМИ та «Сліди корупції» на UA: ОДЕСА стануть першими проєктами журналістських розслідувань на замовлення Суспільного. 

Нагадаємо, згідно з Концепцією розвитку регіонального мовлення до 2021 року заплановано розширення регіонального виробництва згідно з потребами аудиторії кожної області, зокрема завдяки співпраці з місцевими продакшенами. Це, окрім можливості урізноманітнити контент регіональних мовників, також сприятиме розвитку медіаіндустрії в регіонах, підвищенню конкуренції та, як наслідок, і якості контенту регіонального спрямування й професійного рівня медіафахівців у регіонах.