Протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» №42

Травень 29, 2020

29 травня 2020 року                                                                                                                                                    м. Київ, вул. Хрещатик, 26

16:00

Протокол №42

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

Присутні:

  1. Остапа С.В., голова Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  2. Міський В.В., секретар Наглядової ради;
  3. Глібовицький Є.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  4. Дулапчій К.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  5. Карякіна Д.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  6. Козак В.В., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  7. Малазонія Л.Т., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  8. Миронова О.В., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  9. Павліченко О.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  10. Панич О.О., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  11. Скрипка Н.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  12. Яворівський В.О., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку).

Запрошені: голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк, член правління ПАТ «НСТУ» Дмитро Хоркін, член правління ПАТ «НСТУ» Ярослав Лодигін, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, корпоративний секретар ПАТ «НСТУ» Микола Дроздовський, директор фінансовий ПАТ «НСТУ» Лілія Стиренко; директор департаменту-головний бухгалтер ПАТ «НСТУ» Катерина Тимчук; голова Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» Олександр Пальніков; начальник Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» Наталія Степанова, головний юрисконсульт апарату Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Катерина Поливач, головний фахівець апарату Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Марія Власюк, представник ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» Юрій Бурдим.

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 9 (дев’ять) із 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:

  1. Про затвердження Звіту про винагороду членів виконавчого органу (правління) ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  2. Про затвердження Річної інформації емітента цінних паперів за 2019 рік.
  3. Про результати зовнішнього аудиту річної фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2019 рік та планування відбору зовнішнього аудитора річної фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2020 рік.
  4. Про погодження Звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  5. Про додаткові угоди з членами Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ».
  6. Про внесення змін до Положення про Ревізійну комісію ПАТ «НСТУ».
  7. Про питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» (висновки за результатами аудиту закупівель інформаційно-консультаційних послуг, затвердження звіту за І квартал, умови і розміри оплати праці).
  8. Про звіт корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ».
  9. Різне.

Вирішили: Прийняти порядок денний.

Голосування:

За – 9. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

До засідання долучилася Дарія Карякіна. На засіданні присутні 10 (десять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Обговорення питань порядку денного

  1. Про затвердження Звіту про винагороду членів виконавчого органу (правління) ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.

Микола Дроздовський поінформував, що Звіт про винагороду правління передбачений Законом України «Про акціонерні товариства» і складається щорічно відповідно до вимог, затверджених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. М. Дроздовський зауважив, що Звіт про винагороду правління в нашій компанії складається вперше. При підготовці звіту була здійснена аналітика всіх нарахувань, підстав для нарахувань та виплати винагороди правлінню. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб схвалив Звіт про винагороду та рекомендує Наглядовій раді його затвердити. М. Дроздовський відмітив, що різниця між винагородою працівників компанії і членів правління за 2019 рік зменшилася. На виконання пункту 9 Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, товариство забезпечило акціонеру можливість ознайомитися з проєктом такого Звіту, передбачивши необхідний термін для надання пропозицій – до 18 травня 2020 року. Жодних пропозицій чи зауважень від акціонера у визначені строки не надійшло.

Вирішили:

1) Відповідно до пункту 1² частини 2 статті 52 Закону України «Про акціонерні товариства», пункту 8 розділу 1 Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659, пункту 31 Розділу 2 Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо № 372 від 10 вересня 2019 року, затвердити Звіт про винагороду членів Виконавчого органу (Правління) Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2019 рік (Додаток 1).

2) Доручити правлінню та корпоративному секретарю забезпечити розміщення Звіту про винагороду членів Виконавчого органу (Правління) Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2019 рік на офіційному веб-сайті Товариства та розкриття інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712 (із змінами).

3) При здійсненні розкриття інформації про Звіт про винагороду членів Виконавчого органу (Правління) Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2019 рік забезпечити захист персональних даних, відповідно до вимог підпункту 1 пункту 8 розділу 4 Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659.

Голосування:

За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Про затвердження Річної інформації емітента цінних паперів за 2019 рік.

Світлана Остапа поінформувала, що відповідно до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 4.1.21 Положення про корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ, затвердженого рішенням Наглядової ради від 11 лютого 2020 року (Протокол № 39), корпоративним секретарем було підготовлено Річну інформацію емітента цінних паперів (річний звіт) за 2019 рік та подано її на розгляд Наглядової ради. Річна інформація емітента цінних паперів за 2019 рік заздалегідь була надіслана всім членам Наглядової ради і всі мали змогу ознайомитися та висловити свої зауваження.

Микола Дроздовський висловив слова подяки директору фінансовому Лілії Стиренко, директору департаменту-головному бухгалтеру Катерині Тимчук, директору з управління персоналом Вікторії Сидоренко, заступнику юридичного департаменту Ірині Даніш за суттєву допомогу у підготовці Річної інформації емітента цінних паперів за 2019 рік.

Вирішили:

1) Відповідно до частини 3 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712 (із змінами), пункту 20 Розділу 2 Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10 вересня 2019 року № 372, затвердити Річну інформацію емітента цінних паперів (річний звіт) за 2019 рік (Додаток 2).

2) Доручити голові правління та корпоративному секретарю забезпечити подання затвердженої Річної інформації емітента цінних паперів (річний звіт) за 2019 рік в установленому порядку до НКЦПФР та його оприлюднення на офіційному веб-сайті Товариства, відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826.

Голосування:

За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишив Володимир Яворівський. До засідання долучився В’ячеслав Козак. На засіданні присутні 10 (десять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

  1. Про результати зовнішнього аудиту річної фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2019 рік та планування відбору зовнішнього аудитора річної фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2020 рік.

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту розглянув результати зовнішнього аудиту річної фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за 2019 рік, на засіданні комітету були детально обговорені модифікації аудиторської думки. Також він повідомив, що комітет з питань аудиту із власної ініціативи пропонує Наглядовій раді план дій для того, щоб тендер на послуги зовнішнього аудиту за 2020 рік вперше в компанії пройшов вчасно, а аудиторська компанія взяла участь в інвентаризації.

Юрій Бурдим поінформував, що аудитор визначив п’ять підстав для модифікації аудиторської думки: 1) дебіторсько-кредиторську заборгованість передано ПАТ «НСТУ» у національній валюті (без зазначення еквівалента в іноземній валюті); 2) невизначення очікуваних кредитних ризиків за знеціненим фінансовим інструментом; 3) неможливо підтвердити правильність формування статутного капіталу ПАТ «НСТУ», не було надано підтверджуючих документів щодо вартості майна та майнових прав, внесених в оплату акцій під час утворення ПАТ «НСТУ»; 4) представники незалежного аудитора не були присутні під час проведення інвентаризації активів Товариства станом на 31.12.2019 року, оскільки зовнішнього аудитора було визначено після зазначеної дати; 5) не було отримано значної кількості підтверджуючих контрагентів щодо дебіторської та кредиторської заборгованостей, що зумовлено жорсткими обмеженнями на пересування осіб, запровадженими урядом з метою запобігання поширенню респіраторної хвороби COVID-19. Проведені альтернативні процедури не надали достатніх та прийнятних аудиторських доказів щодо підтвердження розміру дебіторської та кредиторської заборгованостей.

Світлана Остапа зазначила, що для вирішення питання підтвердження правильності формування статутного капіталу ПАТ «НСТУ», який був сформований ще у 2016 році, ПАТ «НСТУ» звернеться до Державного комітету телебачення і радіомовлення України. За її інформацією, у Держкомтелерадіо, який відповідав на той момент за процес формування статутного капіталу ПАТ «НСТУ», є весь пакет необхідних документів.

Вадим Міський поінформував, що Комітетом з питань аудиту було детально розглянуто всі модифікації думки незалежного аудитора. З представниками ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» були обговорені питання: підтвердження дебіторської та кредиторської заборгованостей від контрагентів, які не були одержані і пообіцяли надати більш детальну інформацію про перелік контрагентів, до яких зверталися; проведення альтернативних процедур щодо підтвердження розмірів дебіторської та кредиторської заборгованостей; участі незалежного аудитора в інвентаризації; здійснення контролю за надходженнями; обрахунку внутрішньої собівартості проєктів; залучення власних контрольних органів до опрацювання фінансової звітності в процесі її формування та затвердження, в зв’язку з чим комітет розгляне можливість ініціювання перевірки фінансової звітності за перше півріччя силами Ревізійної комісії та включення подібних перевірок у плани Служби внутрішнього аудиту в наступні роки.

Вадим Міський зауважив, що потрібно обов’язково забезпечити участь незалежного аудитора при проведенні інвентаризації активів Товариства для перевірки фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р. Для цього комітет з аудиту розробив графік прийняття всіх рішень щодо визначення фірми для проведення зовнішнього аудиту та пропонує Наглядовій раді їх затвердити.

Вирішили:

1) Взяти до відома результати аудиту фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. та станом на 31.12.2019 р., проведеного ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» (Додаток 3).

2) Доручити правлінню до 10 липня 2020 року підготувати та подати комітету з аудиту проєкт умов та критеріїв відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2020 рік, в якому передбачити нецінові критерії оцінки тендерних пропозицій у максимально допустимих законодавством межах.

3) Доручити комітету з питань аудиту здійснити узгодження проєкту умов та критеріїв відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2020 рік та подати його Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» на затвердження до 5 серпня 2020 року.

4) Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» до 30 вересня 2020 року надати Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» проєкт рішення про обрання аудиторської фірми для здійснення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2020 рік.

Голосування:

За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

До засідання долучився Олександр Павліченко. На засіданні присутні 11 (одинадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

  1. Про погодження Звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річний звіт) за 2019 рік.

Вадим Міський поінформував, що відповідно до підпунктів 14, 15 Статуту ПАТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039, пунктів 17, 18 Розділу 2 Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10.09.2019 р. № 372, до повноважень Наглядової ради Товариства належить, зокрема, погодження звіту про фінансово-господарську діяльність товариства (річного звіту) та подання його на затвердження акціонеру. А також забезпечення подання затвердженого звіту про фінансово-господарську діяльність товариства (річного звіту) до Кабінету Міністрів України.

Вадим Міський додав, що відповідно до Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ та Положення про Комітет з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ», Комітет з питань аудиту здійснює моніторинг цілісності фінансової інформації, що надається товариством. Після опрацювання Звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річний звіт) за 2019 рік Комітетом було прийнято рішення рекомендувати Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» його погодити.

Вирішили:

Відповідно до підпунктів 14, 15 пункту 45 Статуту ПАТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1039, пунктів 17, 18 Розділу 2 Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10.09.2019 р. № 372, погодити Звіт про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річний звіт) за 2019 рік, подати його на затвердження акціонеру та забезпечити подання затвердженого Звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річного звіту) за 2019 рік до Кабінету Міністрів України (Додаток 4).

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Про додаткові угоди з членами Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа повідомила, що до Комітету з питань призначень і винагород посадових осіб Наглядової ради ПАТ «НСТУ» надійшла пропозиція Пальнікова О.В. щодо розміру оплати послуг голови та членів Ревізійної комісії за проведення планової перевірки фінансово-господарської діяльності ПАТ «НСТУ» за результатами фінансового 2019 року. Комітет, за результатами розгляду пропозиції Пальнікова О.В., вважає за доцільне рекомендувати Наглядовій раді затвердити тексти додатків до договорів з головою та членами Ревізійної комісії, передбачивши винагороду для членів Ревізійної комісії у розмірі 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень, а винагороду Голови Ревізійної комісії у розмірі 62 200,00 (шістдесят дві тисячі двісті) гривень.

Вирішили:

1) Відповідно до підпункту 7 пункту 45 Статуту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1039, пункту 10 Розділу 2 Положення про Наглядову раду публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10 вересня 2019 року № 372, затвердити тексти:

- додатку № 1 до договору з головою Ревізійної комісії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року (Додаток 5);

- додатку № 1 до договорів з членами Ревізійної комісії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року (Додаток 6).

2) На підставі підпункту 7 пункту 4 Розділу 5 Положення про Наглядову раду публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10 вересня 2019 року № 372, доручити голові Наглядової ради ПАТ «НСТУ» підписати:

- додаток № 1 до договору з головою Ревізійної комісії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року;

- додатки № 1 до договорів з членами Ревізійної комісії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 03 квітня 2019 року.

3) При оприлюдненні додатків до договорів з головою та членами Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» забезпечити захист персональних даних, що не підлягають опублікуванню.

Голосування:

За – 10. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).

Рішення прийнято.

  1. Про внесення змін до Положення про Ревізійну комісію ПАТ «НСТУ».

Катерина Поливач поінформувала, що до Наглядової ради надійшла пропозиція голови Ревізійної комісії Пальнікова О.В. щодо внесення змін до Положення про Ревізійну комісію ПАТ «НСТУ» в частині зміни дати завершення проведення планової перевірки фінансово-господарської діяльності за результатами фінансового року, замінивши дату 1 квітня на 31 квітня. В результаті опрацювання такої пропозиції апаратом Наглядової ради разом з головою Ревізійної комісії було опрацьовано й інші норми Положення, внесено техніко-редакційні правки, усунуто неточності, прописано механізм притягнення до відповідальності членів Ревізійної комісії. Крім того, зазнав змін Розділ 4 Положення – щодо організації роботи Ревізійної комісії, оскільки, враховуючи норми чинного Статуту ПАТ «НСТУ», Ревізійна комісія повинна засідати не рідше одного разу на місяць, а це виключає потребу у плануванні графіку засідань. Вказані зміни та доповнення було покладено в основу проєкту нової редакції Положення про Ревізійну комісію ПАТ «НСТУ».

Вирішили:

1) Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», підпункту 6 пункту 45 Статуту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1039, пункту 9 Розділу 2 Положення про Наглядову раду публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10 вересня 2019 року № 372, затвердити нову редакцію Положення про Ревізійну комісію ПАТ «НСТУ» (Додаток 7).

2) Визнати таким, що втратило чинність Положення про Ревізійну комісію публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затверджене рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 26 липня 2018 року, (Додаток № 4 до Протоколу № 22) зі змінами, внесеними рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 22 жовтня 2018 року.

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» (висновки за результатами аудиту закупівель інформаційно-консультаційних послуг, затвердження звіту за І квартал, умови і розміри оплати праці).

Наталія Степанова поінформувала, що Службою внутрішнього аудиту був проведений аудит ефективності використання коштів ПАТ «НСТУ» на закупівлю інформаційно-консультаційних послуг за період з 19.01.2017 по 30.09.2019. Обсяг аудиторського дослідження становив 22 договори на суму 3458,5 тис грн. Досліджувалася закупівля інформаційно-консультаційних послуг щодо: розробки та обслуговування програмного забезпечення на суму 1938,6 тис грн; надання інформаційних послуг для забезпечення контенту на суму 741,0 тис грн; надання інших інформаційно-консультативних послуг на суму 778,9 тис грн.

Результати аудиторського дослідження показали: низький рівень контролю за збереженням документів щодо проведення закупівлі та виконання умов договорів за 2017 рік, що призвело до відсутності відповідних документів; відсутність в документах на закупівлю належного обґрунтування потреби закупівлі інформаційно-консультаційних послуг; відсутність кінцевого результату наданих послуг за умовами договорів, що свідчить про понесення неефективних витрат Товариством на суму 472,50 тис грн, або 13 % вибірки (впровадження бухгалтерської програми ОблікSaaS, розроблення бізнес-процесів); відсутність підтверджуючих документів (звітів про надання послуг) щодо повноти надання інформаційно-консультаційних послуг ПАТ «НСТУ» на загальну суму 384,0 тис грн, або 34,3 % аудиторської вибірки 2017 року (послуги філії ПАТ «НСТУ» «ЦД канал «Культура»); випадки неналежного здійснення контролю за виконанням умов укладених договорів, здійснення оплати інформаційно-консультаційних послуг у 2018 році до затвердження фінансового плану на 2018 рік, що суперечить вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 р. № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження річних фінансових планів у встановленому порядку», що призвело до понесення неправомірних витрат на суму 298,75 тис грн.

Закуплене програмне забезпечення, щодо якого не досягнуто показників результативності:

  1. Послуги з розробки комп'ютерної програми (системи управління). У 2017 році проведено закупівлю послуг з розробки комп'ютерної програми «Облік SaaS» на суму 320,0 тис грн; оплату послуг проведено на суму 280,0 тис грн – договір не виконаний, програма відсутня. У 2019 році здійснено закупівлю послуги з постачання ліцензійного програмного комплексу для побудови єдиної системи Управління ПАТ «НСТУ» BAS ERP на суму 3384,0 тис грн. На початку 2020 року впроваджено частково кадровий облік та облік оплати праці (оплачено послуг на суму 1880,8 тис грн або більше 50 %).
  2. Послуги зі створення інформаційного простору (у 2018 році закуплено послуги щодо створення інформаційного простору UА:Verse на суму 597,5 тис грн - система працює досі в тестовому режимі).
  3. Послуги з обслуговування системи електронного документообігу. У 2017 році проведено закупівлю прав на використання комп'ютерної програми «Система електронного документообігу «iDOC» на суму 250,0 тис грн У 2018 - 2019 роках здійснено закупівлю обслуговування комп'ютерної програми «Система електронного документообігу «iDOC» на загальну суму 160,2 тис грн - з IV кварталу 2019 року система не працює.

За результатами аудиту надаються рекомендації:

1. Забезпечити організацію формування річного плану закупівель на рік з включенням до річного плану закупівель потреби у закупівлі інформаційно-консультаційних послуг за відповідними наказами на виробництво або наданими заявками від ініціаторів закупівель з достатніми обґрунтуваннями потреби та розрахунками вартості послуг.

2. Впровадити функцію контролю за дотриманням річного плану закупівель на рік в частині процедури та терміну проведення закупівель, закріпити дану функцію у положенні про відповідний самостійний структурний підрозділ ПАТ «НСТУ».

3. Вжити заходів щодо забезпечення відповідальними особами за виконання договорів закупівель послуг оформлення та збереження документів про підтвердження виконання умов договорів, закріпити цю функцію у положеннях про самостійні структурні підрозділи ПАТ «НСТУ».

4. Для мінімізації ризику понесення неефективних витрат зазначати в актах приймання-передачі наданих послуг передачу, як додатку та невід’ємної частини Акту приймання-передачі наданих послуг, матеріального носія/звіту про надання послуг щодо підтвердження наданих послуг та забезпечити зберігання підтверджуючих документів.

5. Впровадити функцію контролю за дотриманням постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку», закріпити цю функцію у положенні про відповідний самостійний структурний підрозділ ПАТ «НСТУ».

Олексій Панич звернувся за роз’ясненням щодо причин понесення неправомірних витрат Товариством на суму 298,75 тис грн.

Наталія Степанова пояснила, що це є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 899, якою забороняється здійснення витрат, зокрема на інформаційно-консультаційні послуги, до затвердження у встановленому порядку фінансового плану суб'єкта господарювання.

Олексій Панич запитав про причини невиконання договору на розробку комп'ютерної програми «Облік SaaS» на суму 320,0 тис грн, адже оплату послуг проведено на суму 280,0 тис грн, а договір не виконаний, програма відсутня.

Микола Чернотицький пояснив, що у 2017 році на ринку комп'ютерних програм для обліку було мало пропозицій. До компанії надійшла пропозиція щодо розробки та впровадження в тестовому режимі комп'ютерної програми «Облік SaaS». Був підписаний договір на розробку цієї програми, який частково виконаний. Оскільки на ринку комп'ютерних програм з’явилися більш дешеві програми, то правління прийняло рішення зупинити розробку та впровадження комп'ютерної програми «Облік SaaS». Адже подальше впровадження комп'ютерної програми «Облік SaaS» буде дорожче, ніж закупівля нової програми.

Олексій Панич поцікавився, чому не працює «Система електронного документообігу «iDOC».

Микола Чернотицький відповів, що на той час закупівля Системи електронного документообігу «iDOC» коштувала значно дешевше інших програм. Компанія використовувала систему два роки, за цей час розробник декілька разів проводив оновлення програмного забезпечення. Наразі виникла потреба значно розширити можливості системи, але розробник Системи електронного документообігу «iDOC» не може їх надати. Правління запланувало кошти для закупівлі програмного забезпечення з повним пакетом послуг, яке б відповідало всім потребам компанії.

Вадим Міський поінформував, що комітет з питань аудиту розглянув аудиторський звіт за результатами аудиту ефективності використання коштів ПАТ «НСТУ» на закупівлю інформаційно-консультаційних послуг за період з 19.01.2017 по 30.09.2019 та пропонує Наглядовій раді схвалити рекомендації до нього.

Вирішили:

1) Схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту ефективності використання коштів ПАТ «НСТУ» на закупівлю інформаційно-консультаційних послуг за період з 19.01.2017 по 30.09.2019 з метою покращення діяльності та уникнення ризиків для ПАТ «НСТУ» (Додаток 8).

2) Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» розробити та подати Службі внутрішнього аудиту у термін до 17 червня 2020 року план коригувальних дій відносно виявлених зауважень аудиту ефективності використання коштів ПАТ «НСТУ» на закупівлю інформаційно-консультаційних послуг за період з 19.01.2017 по 30.09.2019.

3) Начальнику Служби внутрішнього аудиту забезпечити моніторинг виконання рекомендацій правлінням ПАТ «НСТУ» за результатами аудиту ефективності використання коштів ПАТ «НСТУ» на закупівлю інформаційно-консультаційних послуг за період з 19.01.2017 по 30.09.2019 відповідно до вимог Процедури моніторингу виконання рекомендацій Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ», затвердженої Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» (протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 18.04.2019 № 30).

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Наталія Степанова поінформувала, що відповідно до пункту 12.1 Статуту Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» на розгляд Наглядової ради подається Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за I квартал 2020 року, де зазначено:

  1. кадрове забезпечення Служби внутрішнього аудиту: станом на 31.03.2019 року фактична чисельність служби становила 11 осіб (92 % штатної чисельності). Для заповнення вакантної посади аудитора служби проводяться співбесіди з потенційними кандидатами на посаду. Загальна сума фонду економії оплати праці СВА за І квартал 2020 року становить 50,0 тисяч гривень;
  2. відомості щодо заходів з проведення внутрішніх аудитів: аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ», аудиту ефективності використання коштів ПАТ «НСТУ» на закупівлю інформаційно-консультаційних послуг, аудиту проєктів ПАТ «НСТУ», що виконуються за грантові кошти;
  3. здійснення іншої діяльності з внутрішнього аудиту: визначення та розробка методологічних підходів щодо проведення внутрішніх аудитів, здійснення планування та звітування щодо проведеної роботи СВА, проведення внутрішньої оцінки якості діяльності СВА, організаційно-консультаційна діяльність, участь працівників СВА у тренінгах з питань організації та проведення внутрішніх аудитів за певними напрямами, тощо;
  4. моніторинг виконання рекомендацій в розрізі кожного аудиту: зокрема по наданих рекомендаціях за результатами аудиту закупівель можна констатувати, що 50 % рекомендацій виконано повністю, інші рекомендації в процесі виконання; за результатами аудиту прав мовника-учасника – виконано 25 % наданих рекомендацій; за результатами аудиту щодо управління людськими ресурсами – всі рекомендації ще в процесі виконання. Стан виконання планів заходів щодо рекомендацій Служби внутрішнього аудиту за результатами проведених аудитів щотижнево розглядається на засіданнях спільної робочої наради керівників структурних підрозділів та членів правління ПАТ «НСТУ».

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту погодив Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за I квартал 2020 року та рекомендує Наглядовій раді його затвердити.

Вирішили:

Затвердити Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за I квартал 2020 року (Додаток 9).

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Вадим Міський поінформував, що у лютому 2020 року до Наглядової ради надійшло подання начальника Служби внутрішнього аудиту щодо незначного підвищення посадових окладів працівникам Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» в межах вилки посадових окладів. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб товариства розглянув подання начальника Служби внутрішнього аудиту та питання необхідності приведення умов оплати праці начальника Служби внутрішнього аудиту відповідно до умов та розмірів оплати праці, які визначені у додатку № 6 протоколу засідання Наглядової ради № 22 від 26 липня 2018 року, і рекомендує Наглядовій раді їх погодити.

Світлана Остапа додала, що підвищення посадових окладів працівникам Служби внутрішнього аудиту та приведення умов оплати праці начальника Служби внутрішнього аудиту у відповідність відбудеться після завершення карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та продовженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Вирішили:

1) Відповідно до пункту 8-1 частини 2 статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», підпункту 3 пункту 45 Cтатуту ПАТ «НСТУ», пункту 1.2 Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», функціонально підпорядкованих Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» (Додаток № 6 до протоколу № 22 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 26 липня 2018 року), підпункту 5.3.5 п. 5 Положення про Службу внутрішнього аудиту, з метою забезпечення якісного виконання аудиторських завдань, погодити підвищення посадових окладів працівникам Служби внутрішнього аудиту, відповідно до подання начальника Служби внутрішнього аудиту.

2) Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» внести відповідні зміни до штатного розпису ПАТ «НСТУ» в частині зміни розміру посадових окладів працівникам Служби внутрішнього аудиту та забезпечити підписання додаткових угод до трудових договорів після завершення карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та продовженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

3) Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» внести відповідні зміни до штатного розпису ПАТ «НСТУ» в частині зміни розміру посадового окладу начальнику Служби внутрішнього аудиту та забезпечити підписання додаткової угоди до трудового договору з начальником Служби внутрішнього аудиту у день скасування обмежень по заробітній платі голови правління, встановлених відповідно до пункту 10 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 13 квітня 2020 року «Про Державний бюджет на 2020 рік».

4) Внести зміни до пункту 1.1. Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», функціонально підпорядкованих Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» (Додаток № 6 до протоколу № 22 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 26 липня 2018 року), виклавши його у такій редакції:

«1.1. Розмір посадового окладу начальника Служби внутрішнього аудиту (далі - СВА) встановити фіксованим на рівні 60 % від посадового окладу Голови правління ПАТ «НСТУ».

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Про звіт корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа поінформувала, що відповідно до Примірного положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50%, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 19.03.2015 № 356, та пунктів 6.1, 6.2. Положення про корпоративного секретаря публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради від 11 лютого 2020 року (протокол № 39), корпоративним секретарем було підготовлено звіт про результати своєї діяльності за I квартал 2020 року.

Світлана Остапа зазначила, що відповідно до підпункту 4 пункту 2.3. Положення про корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ», Наглядова рада здійснює свої повноваження щодо контролю та регулювання діяльності корпоративного секретаря, зокрема, шляхом затвердження звіту корпоративного секретаря. Додала, що Звіт корпоративного секретаря містить інформацію і відповідає вимогам, визначеним пунктом 6.2. Положення про корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ», та запропонувала його затвердити.

Вирішили:

Відповідно до Примірного положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 19.03.2015 № 356, пунктів 6.1., 6.2 та підпункту 4 пункту 2.3. Положення про корпоративного секретаря публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради від 11 лютого 2020 року (протокол № 39), затвердити Звіт корпоративного секретаря за І квартал 2020 року (Додаток 10).

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Різне.

Зураб Аласанія поінформував щодо ситуації з арештом господарського рахунку ПАТ «НСТУ» та виплати боргу у сумі 10 млн 591 тис 224 євро 48 центів на користь «Євроньюз» та 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково. Наразі отримано 90 млн грн, які переведені у валюту, але банк не перерахував їх на рахунки «Євроньюз». Зураб Аласанія подякував голові Наглядової ради Світлані Остапі за великі зусилля в розблокуванні рахунків Суспільного.

Світлана Остапа зазначила, що арешт рахунків зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу «UA: Перший» та виконання інших зобов’язань компанії.

Світлана Остапа повідомила, що на адресу Наглядової ради надійшов лист від Державного комітету телебачення і радіомовлення де зазначено, що Офіс великих платників податків ДПС, у зв’язку з невиконанням фінансового плану, просить розглянути питання щодо розірвання трудового договору з керівником ПАТ «НСТУ». Микола Дроздовський готує офіційну відповідь з цього питання. Світлана Остапа зауважила, що не можна виконати фінансовий план при фінансуванні Суспільного мовника 50 % від визначеного законодавством.

Світлана Остапа нагадала, що на адресу Наглядової ради надійшов лист від Служби безпеки України щодо скасування допуску до державної таємниці голови правління ПАТ «НСТУ». Цей лист буде розглянуто на наступному плановому засіданні Наглядової ради, яке відбудеться після закінчення карантинних обмежень.

Зураб Аласанія повідомив, що він подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва, в якому оскаржує скасування його допуску до державної таємниці, як передчасне та таке, що винесене без повного та об’єктивного дослідження фактів.

Вадим Міський поцікавився, яка ситуація в компанії із захворюваністю на корона вірус.

Зураб Аласанія відповів, що, на жаль, у компанії є одна втрата від цієї хвороби – передчасно пішов із життя інженер Рівненської філії Суспільного («UA: Рівне») Микола Теремок, шість працівників захворіли, наразі нових випадків захворювання не виявлено. В компанії організовано пошиття захисних масок, якими забезпечено працівників центральної та регіональних дирекцій. Значна кількість працівників переведена на дистанційний режим роботи.

Олексій Панич поцікавився, чи у зв’язку з арештом рахунків ПАТ «НСТУ» компанія не може отримувати кошти і від донорів.

Зураб Аласанія відповів, що поки рахунки арештовані, донори не мають можливості фінансувати проєкти Суспільного мовника. Благодійний фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України, через який донори мали змогу фінансувати проєкти Суспільного, був закритий, хоча всі аудиторські перевірки показали, що ніяких порушень в роботі фонду не було.

Світлана Остапа повідомила про результати двох зустрічей представників Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членів Наглядової ради ПАТ «НСТУ» та представників правління ПАТ «НСТУ».

Інформацію взято до відома.

Олексій Панич висловив подяку керівництву Наглядової ради, корпоративному секретарю та апарату Наглядової ради за організацію та підготовку засідання Наглядової ради в режимі дистанційного зв’язку.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

 

Голова Наглядової ради                                   С. В. Остапа

Секретар Наглядової ради                             В. В. Міський