Жовтень 03, 2024
Оголошення про проведення Мистецького конкурсу
на створення сценаріїв у 2024 році для радіопроєктів «Аудіокнижка» та «Радіодетектив»
для радіоканалу «Радіо «Культура»
Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» оголошує мистецький конкурс на створення сценаріїв у 2024 році для радіопроєктів «Аудіокнижка» та «Радіодетектив» для радіоканалу «Радіо «Культура».
Метою проведення відбору є визначення переможців мистецького конкурсу, з якими буде укладено угоди на створення сценаріїв.
- Вид Конкурсу – на створення сценаріїв.
- Напрям Конкурсу – створення сценаріїв.
- Тематичні сесії Конкурсу*:
1) сценарії для радіопроєкту «Аудіокнижка»;
2) сценарії для радіопроєкту «Радіодетектив»;
- Строк виконання – до 27 листопада 2024 року (включно).
*Пропозиції приймаються окремо на кожну тематичну сесію Конкурсу. Визначення переможця/ців відбувається у кожній тематичній сесії Конкурсу.
Тема:
Програма «Аудіокнижка» покликана знайомити широку слухацьку аудиторію з найкращими здобутками сучасної та класичної літератури. Вона має на меті популяризувати читання, пропонуючи зручну й доступну аудіоформу знайомства з текстами. Формат передбачає створення радіосеріалів, де протягом визначеної кількості 20-хвилинних серій звучить одноголосе художнє начитування під аудіозапис прозового художнього твору, есею, прозових творів інших жанрів художньої та нехудожньої літератури.
Програма «Радіодетектив» покликана знайомити широку слухацьку аудиторію з найкращими здобутками детективного жанру. Багатоголосе художнє ігрове начитування під аудіозапис дозволяє створювати яскраві радіопостановки чи радіосеріали, що в доступній формі допомагають познайомитися з творами українських та зарубіжних авторів детективів. Також проєкт працює з радіоадаптаціями детективної класики. Формат передбачає створення 5 (п'яти) радіопостановок, кожна з яких є радіосеріалом і має 2-4 (дві-чотири) серії по 30 хвилин (загальна тривалість одного сценарію однієї радіопостановки складає до 120 хвилин).
Переможці Мистецького конкурсу мають надати Замовнику до 27 листопада 2024 року:
- 10 сценаріїв для радіопроєкту «Аудіокнижка»;
- 5 сценаріїв для радіопроєкту «Радіодетектив».
Вимоги до сценаріїв для проєкту «Аудіокнижка»:
Сценарієм є прозовий текст художньої літератури чи нехудожньої літератури (есеїстика, публіцистика, щоденники, мемуаристика, інші жанри, крім наукової, технічної літератури), створений українською мовою.
Обсяг одного сценарію: не менше 100 стор., 14 Times New Roman, інтервал 1,15.
Кожен сценарій має бути створений відомим автором або авторкою, тобто мати нагороди або відзнаки, або високу цитованість, або великі наклади, численні перевидання, або бути раніше екранізованим тощо.
Кожен сценарій може бути створений на основі раніше опублікованого тексту.
Сценарій має містити закінчені сюжетні лінії чи відкритий фінал. В сценарії варто уникати надмірної описовості.
Сценарій повинен відповідати вимогам Закону «Про медіа» та Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо використання української мови та інших мов. Зокрема всі слова, вирази, речення, цитати іноземними мовами мають бути перекладені українською. Використання в тексті іноземної мови без перекладу українською не допускається.
Якщо в сценарії є примітки, посилання тощо, вони мають бути чітко виписані у тексті чи поза текстом.
Вимоги до сценаріїв для проєкту «Радіодетектив»:
Тематика: детектив класичний, психологічний, містичний, історичний, ретро, іронічний, шпигунський, трилер, хорор (але без надмірних сцен насилля – згідно з відповідними настановами Закону «Про медіа»).
Обсяг: до 65 стор., друкований текст, 14 Times New Roman, інтервал 1,5.
Кожен сценарій - це оригінальний радіодраматичний твір, створений на основі існуючого художнього твору в жанрі детектив. Сценарій не має бути тотожним цьому художньому твору – він має бути додатково художньо опрацьований, а саме скорочений за обсягом і кількістю дійових осіб, змінений сюжетно, адаптований до радіоефіру, а також опрацьований для подальшого багатоголосого художнього начитування під аудіозапис згідно з потребами творчої команди, що опікуватиметься подальшою радіопостановкою.
Кожен сценарій має бути створений відомим автором або авторкою, тобто мати нагороди або відзнаки, або високу цитованість, або великі наклади, численні перевидання, або бути раніше екранізованим тощо.
Кожен сценарій має бути оригінальним або може бути створений на основі раніше опублікованого тексту, але належним чином адаптований.
Кожен сценарій має містити синопсис на початку.
У кожному сценарії необхідно у вступній частині додатково прописати всі характеристики персонажів (вік, стать, соцстатус, освіту, професію героя, особливості його характеру у даному творі), особливості описаної в тексті доби, характеристики локацій, де відбувається дія, а також іншу інформацію, що буде корисною при роботі з постановкою.
Кожному сценарію має бути притаманна односюжетність (лінійний динамічний сюжет), обмежена кількість дійових осіб (до 10-12). Репліки дійових осіб можуть супроводжуватись ремарками про емоційний стан персонажа, його відчуття, характерні особливості поведінки, тон, темп мови, тембр голосу тощо.
Кожен сценарій повинен містити розбивку тексту на сцени, кількість сцен залежить від задуму автора і обсягу тексту.
Кожен сценарій повинен містити "режисерські ремарки", тобто кожна сцена повинна мати посилання на час доби, пори року, епохи (століття), місце дії, країну, обстановку, інтершум (звуки, музика) тощо.
Сценарій повинен відповідати вимогам Закону «Про медіа» та Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо використання української мови та інших мов. Зокрема всі слова, вирази, речення, цитати іноземними мовами мають бути перекладені українською. Використання в тексті іноземної мови без перекладу українською не допускається.
Граничний обсяг фінансування сукупно становить 200 000 грн. з урахуванням всіх податків і зборів: по 100 000 грн. на кожну тематичну сесію. Умови оплати: оплата на підставі актів.
Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 04 жовтня до 14 жовтня 2024 року (включно) заповнити форму реєстрації на участь у мистецькому конкурсі, що передбачає подання таких документів:
- заява про участь із контактними даними кандидата;
- скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата;
- сценарна заявка (опис структури тематичної сесії);
- короткі біографії пропонованих авторів та інформація про опубліковані раніше їхні твори, отримані ними нагороди та відзнаки;
- кошторис на виробництво згідно з інструкцією щодо заповнення;
- деталізований перелік витрат згідно з інструкцією щодо заповнення;
- інформація про орієнтовні строки виконання робіт.
Загальні конкурсні вимоги
Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» від 01.10.2024 № 960 «Про проведення в АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу на створення сценаріїв у 2024 році для радіопроєктів «Аудіокнижка» та «Радіодетектив» для радіоканалу «Радіо «Культура» (далі – Конкурс) та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ».
Звертаємо Вашу увагу, що з переможцем конкурсу буде укладено угоду відповідно до пункту 13 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі- Особливості).
У випадку, якщо переможець мистецького конкурсу має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менш як 20 відсотків вартості договору про закупівлю у разі закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (у разі застосування таких критеріїв до учасника процедури закупівлі), замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених пунктом 47 Особливостей.
Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран; юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків (далі - активи), якої є Російська Федерація/Республіка Білорусь/Ісламська Республіка Іран, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран, крім випадків коли активи в установленому законодавством порядку передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Всі майнові права на всі об’єкти інтелектуальної власності від авторів та правовласників, чиї твори увійдуть складовою частиною до майбутнього проєкту, мають бути передані АТ «НСТУ» для використання будь-яким не забороненим законодавством України способом протягом усього періоду дії авторського права на території всіх країн світу.
Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Етапи Конкурсу
Конкурс відбуватиметься у два етапи:
І. Попередній відбір.
ІІ. Пітчинг.
Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями:
- драматургічна якість;
- актуальність теми;
- соціальна важливість;
- кошторисна вартість.
До уваги кандидатів / учасників Конкурсу!
- Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою.
- Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник Конкурсу.
- При підготовці пропозиції просимо звернути увагу на Редакційний статут АТ «НСТУ» в частині вимог до створення та поширення контенту.
- Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам Конкурсу оскарженню не підлягає.
- Кожен учасник Конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.
- Учасник Конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника Конкурсу.
Ваші запитання щодо умов проведення Конкурсу Ви можете надсилати на електронну адресу o-shevchenko@suspilne.media