Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво телевізійного документального серіалу - «Миротворчі місії»

Червень 21, 2024

Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво аудіовізуальних творів (контенту) —
телевізійного документального серіалу - «Миротворчі місії»

Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» оголошує мистецький конкурс на виробництво проєктів на умовах надання гранту NDICI-GEO-NEAR/2022/438-227 «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного мовлення під час війни (Strengthening  the  resilience  and  capacity  of  Public Broadcasting in times of war)» (далі – Конкурс).

Ціль проєкту:

Суспільне зацікавлено у створенні документального серіалу на тему діяльності українських миротворчих сил, що має на меті показати героїзм та ефективність українських миротворців і їхній вагомий внесок у підтримку світового миру. За результатами конкурсу буде підтримано створення одного документального серіалу (3 серії по 52 хвилини).

Очікуваним форматом може стати історичне дослідження малоосвітлених миротворчих місій ООН, наприклад в колишній Югославії (1992-1995), Боснії та Герцеговині (1995-1999), Іраку (2003-2005), Анголі (1996-1999), Косово (1999-2003), Ліберії (2004-2018), Конго (2012 - 2022), Кот-д’Івуарі (2011-2022) та інших. Важливим елементом буде висвітлення історичного та геополітичного контекстів конфліктів, в яких у якості миротворців брали участь українські військові.

Важливим елементом може стати використання архівного матеріалу. Бажане використання синхронів експертів/ок передбачається у мінімальному відсотковому співвідношенні, при цьому допустимим є використання наратора/рки – військовослужбовця, який приймав безпосередню участь в обраній місії/ях. 

У випадку використання синхронів спікерів/ок очікується формування візуального рішення зйомок та локацій таким чином, аби рішення було відповідним загальній концепції фільму та мало оригінальну креативну складову. 

Також важливим буде залучення до команди фахового військового консультанта/ки та політолога/ині.

Суспільне зацікавлене у просуванні майбутнього проєкту як в Україні, так і за кордоном. Відтак від виробника (переможця мистецького конкурсу) очікується створення телевізійної версії та версії для діджитал-платформ з перекладом субтитрів та окремою озвучкою англійською мовою.

Метою проведення відбору є визначення переможців мистецького конкурсу, з якими буде укладена угода на виробництво телевізійного (документального) серіалу.

  • Вид Конкурсу – вид конкурсу: виробництво аудіовізуальних творів (контенту);

  • Напрями Конкурсу – телевізійні документальні серіали;

  • Категорія Конкурсу – 100% замовлення АТ «НСТУ»;

  • Тематична сесія Конкурсу – телевізійний документальний серіал з робочою назвою «Миротворчі місії»;

  • Хронометраж – 3 серії по 52 хвилини;

  • Граничний ліміт витрат на послуги зі створення кожного з документальних фільмів відповідно до умов надання гранту NDICI-GEO-NEAR/2022/438-227 – 3 760 000 (три мільйони сімсот шістдесят тисяч) гривень без ПДВ (згідно з реєстраційною карткою проєкту МТД №5080 від 08.02.2023);

  • Умови оплати робіт: авансування першого етапу в обсязі 40%, авансування другого етапу в обсязі 40%, післяплата за передачу майстер-копій, комплекту вихідних та довідкових матеріалів та авторських майнових прав на аудіовізуальний твір – 20% від загальної кошторисної вартості.

До розгляду приймаються пропозиції на виробництво проєктів, за результатами реалізації яких до 30 липня 2025 року (включно) створюється телевізійний документальний цикл.

Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період  з 21 червня 2024 року по 18 липня 2024 року (до 23:59 за київським часом) заповнити форму Реєстрації на участь у мистецькому конкурсу на виробництво аудіовізуальних творів (контенту) — документального телевізійного серіалу з робочою назвою - «Миротворчі місії» та подати наступні документи:

  • контактні дані кандидата;

  • назва проєкту

  • стислий опис проєкту (до 10 речень);

  • розгорнутий синопсис (тритмент та інформація про потенційних героїв);

  • кошторис  на виробництво без ПДВ згідно інструкції щодо заповнення;

  • деталізований перелік витрат без ПДВ згідно інструкції щодо заповнення;

  • план виробництва та орієнтовний план фінансування;

  • продюсерське бачення, пропозиції щодо технології виробництва проєкту та пропозиції стосовно ключових осіб виробничої групи;

  • режисерське бачення та художнє рішення;

  • фільмографія та посилання на попередні проєкти режисера-постановника, продюсера, автора сценарію;

  • інші презентаційні матеріали (за наявності).

  • скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата;

  • один з двох видів документів (згідно із Законом України «Про публічні закупівлі»):

1) скан-копії документів про підтвердження виконання аналогічного договору на створення аудіовізуального твору (копія договору, акту приймання-передачі, накладної, лист відгук тощо);

2) довідка, підписана керівником, про наявність у кандидата обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та довідка про наявність у кандидата працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

 

Етапи Конкурсу

Конкурс відбуватиметься у два етапи: 

І. Попередній відбір.

ІІ. Пітчинг.

Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями: 

  • драматургічна якість;

  • актуальність теми, соціальна важливість;

  • творче бачення;

  • продюсерське бачення;

  • відповідність вимогам каналу дистрибуції контенту та його конвергентність;

  • відповідність кошторису витрат масштабу проєкту та терміни виробництва.

Технічні вимоги до матеріалу

Комплект довідково-інформаційних матеріалів

 

Загальні конкурсні вимоги

Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» від 20.06.2024 № 640 Про проведення Департаментом зовнішнього виробництва соціально впливового контенту та копродукції Мистецького конкурсу на виробництво аудіовізуальних творів (контенту) – телевізійного документального циклу «Миротворчі місії» та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ».

Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. 

Звертаємо Вашу увагу, що з переможцем конкурсу буде укладено угоду відповідно до пункту 13 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі- Особливості).

У випадку, якщо переможець мистецького конкурсу має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менш як 20 відсотків вартості договору про закупівлю у разі закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (у разі застосування таких критеріїв до учасника процедури закупівлі), замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених пунктом 47 Особливостей.

Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран; юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків (далі - активи), якої є Російська Федерація/Республіка Білорусь/Ісламська Республіка Іран, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран, крім випадків коли активи в установленому законодавством порядку передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Всі майнові права на всі об’єкти інтелектуальної власності від авторів та правовласників, чиї твори увійдуть складовою частиною до майбутнього проєкту, мають бути передані АТ «НСТ​​У» для використання будь-яким не забороненим законодавством України способом протягом усього періоду дії авторського права на території всіх країн світу.

При підготовці пропозиції просимо звернути увагу на Редакційний статут АТ «НСТУ» в частині вимог до створення та поширення контенту.

 

До уваги кандидатів / учасників Конкурсу!

  • Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою. 

  • Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник Конкурсу. 

  • Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам Конкурсу оскарженню не підлягає. 

  • Кожен учасник Конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.

  • Учасник Конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника Конкурсу.

Ваші запитання щодо умов проведення конкурсу Ви можете надіслати за адресою b.liudvyk@suspilne.media.