Новини компанії

Квітень 13, 2020

«Залишайся вдома»: нацспільноти на Суспільному закликали дотримуватися карантину

Відеоролик «Залишайся вдома» опублікували на діджитал-платформах Суспільного мовника. У ньому представники національних спільнот розповіли, що роблять на карантині, і порадили, як краще використати цей час.

До зйомок долучилися представники національних спільнот, що мешкають в Україні, та журналісти редакцій, які виготовляють проєкти мовами нацменшин на Суспільному. Кожен зі спікерів звернувся до глядачів рідною мовою — ромською, словацькою, болгарською, івритом, німецькою, румунською, грецькою, кримськотатарською та мовою лінгала. Відео субтитроване українською.

Серед учасників зйомок — працівники редакцій регіонального контенту з тематики національних меншин UA: ЗАКАРПАТТЯ та UA: ОДЕСА: словацької — Габріела Бровді, німецької — Олена Дей, угорської — Габор Феєр, румунської — Жоржета Марина-Толомбасова, а також Ганна Терзивець із болгарської редакції. Відгукнулися на пропозицію журналістів Суспільного записати відео програмний директор Кримського дому, журналіст та правозахисник Алім Алієв, представник єврейської спільноти, режисер Роман Розенгурт, а також грецької національної меншини — Олександр Худобін.

Розробляв і втілював проєкт Координаційний центр мовлення нацменшин Суспільного. Авторкою ідеї стала фахівчиня центру Ганна Рожкова, концепцію створила креативна продюсерка Олена Кривенко. Керівниця Координаційного центру Анастасія Гудима погодила з представниками нацспільнот зйомки. Кожен зі спікерів записав відео вдома та надіслав до Координаційного центру, який забезпечив монтаж та постпродакшн. 

«Нині ми всі потребуємо підтримки одне одного, проте важливо, аби кожен із нас відчув сповна цю відповідальність — залишатися вдома, у самоізоляції, щоб не наражати на небезпеку інших. У цьому відеоролику ми хотіли ще раз нагадати про це та звернутися до національних спільнот України їхніми рідними мовами, — коментує Анастасія Гудима. — У кадрі представники угорської, ромської, грецької, румунської та інших меншин розповідають про власні будні, заняття й хобі, що приносять задоволення».

Нагадаємо, першим проєктом, який ініціював Координаційний центр, стала спільна робота Закарпатської, Одеської та Чернівецької філій Суспільного над відеороликами до Дня рідної мови «Зрозумій свого сусіда». У своїй діяльності команда Суспільного мовника керується Концепцією мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Загалом команди філій на час карантину організували дистанційну роботу для працівників, наскільки це можливо, а ті, хто забезпечує прямі ефіри, чергуються.

Крім того, телеканали Суспільного щоп'ятниці та щонеділі транслюють богослужіння різних конфесій, аби якомога більше вірян змогли долучатися до спільної молитви безпечно — із дому.