Лютий 19, 2025
Тематичні проєкти до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні на Суспільному
20 лютого, в День пам'яті Героїв Небесної Сотні, на платформах Суспільного Мовлення вийдуть тематичні проєкти, присвячені подіям Революції Гідності та найтрагічнішим дням масових розстрілів протестувальників. Документальні фільми й програми про спогади активістів, котрі побували в епіцентрі Революції Гідності, та про визначальні для України події, що сталися на Майдані з часів відновлення незалежності — у тематичному плануванні Суспільного.
20 лютого о 12:00 команда Суспільного разом з усією країною вшанує хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні.
Перший канал Суспільного
Впродовж дня в ефірі інформаційного проєкту «Суспільне. Студія» пригадають та обговорять із гостями події Революції Гідності.
Дивіться на Першому історії майданівців, які зараз воюють за незалежність України, відбиваючи російську агресію, та звернення Президента України.
Телеканал Суспільне Культура
Об 11:25 — документальний проєкт власного виробництва Суспільного «П'ять портретів Майдану». У ній п’ять різних аспектів Революції Гідності висвітлені крізь історії п’ятьох героїв: журналіста Богдана Кутєпова, художниці Лесі Хоменко, перформерки Алевтини Кахідзе, художника Максима Вегери й автора VR-реконструкції подій на Майдані Олексія Фурмана.
О 12:01 — документальний фільм «Майдан. Шість літер нашої свободи» — спогади п'яти різних людей про події на Майдані. Серед них — історії мами загиблого на Майдані Романа Гурика, кореспондента «Радіо Свобода» Андрія Дубчака, художника Олексія Сая, правозахисниці Олександри Матвійчук, колишнього міліціонера Андрія Преподобного. Стрічка здобула друге місце у категорії «Документальний фільм» на конкурсі «Серце Європи».
О 13:00 — «10 років незламності. Концерт пам'яті та сили» — виступи артистів і колективів, які співали на сцені Майдану й самі були учасниками подій.
Радіо Культура
Протягом дня щогодини в ефірі Радіо Культура у музичних передачах звучатиме спецпроєкт «Музика Майдану». Це звукова рефлексія сучасних українських композиторів на трагедію загибелі Героїв Небесної Сотні. Звучатиме музика Олександра Яковчука, Юрія Шевченка, Ганни Гаврилець та інших композиторів, яких глибоко вразили події Революції Гідності. Герої не вмирають, якщо пам’ять про них закарбована у творах мистецтва сучасників.
Об 11:30 у програмі «Ранок культурної людини» ведучий Євгеній Агарков поговорить з Ігорем Пошивайлом, істориком, директором Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, про героїв нашої першої перемоги у битві, що триває й нині.
О 13:05 — у програмі «Час інтерв’ю» Наталя Грабченко говоритиме про протидію окупації, арешти й переслідування, надію на звільнення: як нині живуть українці Криму? Гість — Андрій Щекун, журналіст, громадський діяч, співзасновник інтернет-проєкту «Крим — це Україна».
Протягом дня в ефірі Радіо Культура звучатиме тематична поезія. Це зокрема:
- «День, в якому діти побачать…», авторка Катерина Калитко, читає Юлія Чепурко;
- «Вечір. Зима. Дві тисячі чотирнадцятий рік», автор Павло Коробчук, читає Євген Ковирзанов;
- «Хайку з Майдану», автор Остап Сливинський, читає Євген Ковирзанов.
Українське Радіо
О 8:35 — ведучі Українського Радіо Наталя Соколенко і Сергій Стуканов говоритимуть з очільником Центру підготовки операторів БПЛА «Крук» Віктором Тараном про Євромайдан і лютневі події Революції Гідності, як вони вплинули на життя, службу в ЗСУ та вибір професії пілота БПЛА.
О 9:15 — Наталя Соколенко і Сергій Стуканов будуть згадувати про «Автомайдан» та його роль у подіях Революції Гідності з учасниками «Автомайдану» Катериною Бутко й Олексієм Гриценком.
Об 11:35 Владислав Красніцький говоритиме з генеральним директором Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігорем Пошивайлом про цьогорічне вшанування Героїв Небесної Сотні.
О 15:05 — Вікторія Будан розповість історію учасника Революції Гідності й Антитерористичної операції киянина Антона Бондаренка, який знову став на захист країни після повномасштабного вторгнення.
Радіо Промінь
20 лютого у програмі «РанокПро» на Радіо Промінь звучатимуть включення з експертами про героїв першої перемоги у битві, що триває. Вони розкривають, як у Києві вшановують пам’ять загиблих на Майдані.
Про стан справ із розслідуванням розстрілу Небесної Сотні говоритимуть із членкинею Адвокатської дорадчої групи, адвокаткою потерпілих у справах Майдану Оксаною Михалевич.
Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповість про вшанування пам'яті Небесної Сотні і меморіал у Києві.
Керівниця ГО «Психологічна підтримка та реабілітація "Вільний вибір"» Тетяна Руденко поділиться порадами про психологічну підтримку постраждалих під час заворушень і бойових дій.
Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей — 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності й територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.